Šta je novo?

Cisco epc3928 i tp linkD-W8901N

DTK

Slavan
Učlanjen(a)
24.04.2005
Poruke
455
Poena
320
Sve sam pokusao kako bih spojio ova dva uredaja ,ali iz nekih razloga nece da proradi net.Cisco je uredaj od sbb-a ,ali ima toliko slab signal da sam kupio gore pomenuti tp link ,kako bi imao jaci signal.Povezao sam ih mreznim kablom ,uradio potrebne postavke ,ali nece .....
Da li ima neko savjet kako da se to uradi.
 
LAN u LAN + isključiš na TP-Linku DHCP i to je od prilike to ukratko...
 
Ako ima repeater mode, ne moras onda fizicki da ih vezujes vec putem wifi. Namestis SSID na Cisco i security, zatim i TP linku u tom repeater mode uradis site survey i nakacis se na Cisco a u istom tom ekranu gde namestas repeater mod trebalo bi da imas i drugi SSID da namestas kao i za njega security. U prevodu TP link preuzme signal od Cisco rutera i istom tom svojom antenom prosledi signal dalje. Dobra stvar, koristio i radi odlicno
 
Nazlost nema repeater mode.
 
Čekaj... Sad vidim da je TP-Link, po modelu, ADSL modem + router... Teško će to ići u najavi ako je tako... Zašto nisi kupio običan Wi-Fi router kao na primer TP-Link TL-WR841N ili slično?
 
Кад се везује LAN на LAN онда није битно какав је рутер јер се и не користи WAN део па он постаје обичан wireless свич. Само искључи DHCP, подеси му неку адресу из опсега на коме је epc3928 и оба уређаја ће да раде.
 
Još uvek se postavlja pitanje zašto ADSL router, osim ako nije neki relikt prošlosti iz vremena kad je pokretač teme koristio ADSL umesto kablovskog interneta. Sem toga ni taj TP-Link ADSL wireless router nije nešto posebno što se tiče wireless signala. Pitanje je koliko će poslužiti namenjenoj svrsi pojačavanja wireless signala. Ni njegov domet bežičnog signala nije nešto preterano velik...
 
Uspio napokon.Sa sve one koji imaju slican ruter od Sbb-.ako zelite da prosirite mrezu,to mozete samo preko portova Lan1 i lan2 ,3i4 zbog nekoga razloga ne dopustaju prolaz.Hvala svima u svakom slucaju
 
@Space cowboy

LAN u LAN jer TP-Link u ovom scenariju izigrava switch, mada ni to nije neko rešenje. Više budženje. Prava stvar je zamena gejtveja za kablovski modem\EMTA kod provajdera...
 
Bas sam juce trazio modem plus ruter i to vise nemaju u ponudi, imaju Ubee uz doplatu ili da predjem na veci paket. Ali zakljucak je bio da je 3925 krs i da na njemu garantuju da ce ok raditi na kabl i da nakacim moj TP link...
 
Poslednja izmena:
^
Pa radiće naravno. Ja sam jeno vreme to radio dok se SBB-ov Cisko HG nije pokvario. Onda sam insistirao na modemu, i dali su mi Cisco EPC 3208...
 
Poslednja izmena:
Док сам био код њих, користио сам 3925 и никада ниједан проблем. Чак је wireless радио много боље него на овој Тенди коју сам сад добио од другог провајдера, са 3925 сам лако извлачио 70+ а са овом Тендом ретко пређе и 50Mbps. Коначно сам провукао кабл кроз зид до лаптопа у спаваћој соби ако ми баш буде потребна пуна брзина.
 
Требало би да може, само упишеш адресу коју си му поставио. Која је сада адреса HG а која TP-Linka?
 
Od cisca je ostala ista ,ali tp ne mogu da pronadem
 
Jesi li definisao statičku IP adresu za TP-Link kad si ga podešavao?
 
E pa sad direktno idi na TP-Link i podesi mu statičku IP adresu u opsegu u kome je Cisco kao što reče calex. ;) Kad to uradiš moći ćeš da mu priđeš...
 
Nazad
Vrh Dno