Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Ja bih bio zadovoljan i sa Telenor 3G al da ima ping poput onog sa 4G ;-)

Manje je vise, realno.
 
Кад сам на 4г, телефон као да прогледа.. Приметна је разлика у одзиву..
 
Mts 3g odlican, kao i 4g. 2g na mts-u ocaj. Na telenoru 2g odlican, 3g do sad bio uzasan (videcemo sa ovim poboljsanjima), 4g je upotrebljiv. Govorim iskljucivo za realnu upotrebu, ne testove. I u bg i u provinciji je isto.
 
Ja sam kod telenora video da u NS radi bezeveze. U BG sam zadovoljan, kao i u većini mesta gde sam bio. U nekoj "realnoj" upotrebi potrošim 4~9GB mesečno...
 
Poslednja izmena:
Mts je ocajan i sa 3G i sa 2G.
2G je prakticno neupotrebljiv, a sa 3G ja sam maksimum izvukao 10ak mb/s na testu.
Obicno je 3-4mb/s.
Mislim, dovoljno je meni i toliko u sustini, ali vip i telenor su znatno bolji u tom pogledu.
 
Slazem se za 2g mts ali 3g je u realnosti upotrebljiv. Nisam ga testirao.
 
Nego taj Volte, kako to sad ima li nehde u Svetu da to radi, kapiram da trosi net ali onda je sustina u GB u paketu, net postaje jedini dodatak u paketu :-D
Kako se to pokazalo, kvalitet razgovora na nivou skype-a ima li neko predstavu o tome, koliko mu treba da se usppstavi razgovor sa drugim Volte korisnikom?

Odavno planiraju da ugase 2G, zaista dobar 3G i treba da postane neki standard.

Steta za moje matore telefone, nece preziveti tranziciju :-D
 
Poslednja izmena:
Kvalitet razgovora zavisi od kodeka koji će koristiti i kako ce isti konfigurisati.
Evo malo o tome
http://www.techzone360.com/topics/techzone/articles/2015/02/06/397720-hd-voice-codecs-skip-amr-wb-proceed-directly.htm
 
Poslednja izmena:
Od pocetka postoji ogranicenje na 50/35 na Telenoru za 4G. Koje nigde ne pise, koliko se secam, ali NIKO nije imao vise, javno (znaci van onih promo test radova)

Ograničenje 50/35 važi samo za najveće pakete. Manji paketi imaju još veće ograničenje na 21 Mbps.
https://www.telenor.rs/?page=10060
https://www.telenor.rs/?page=10422

Dok je kod Prenesi paketa ograničenje na bezobraznih 7.2Mbps.
https://www.telenor.rs/?page=10057

Što se tiče internet paketa kod Telenora oni su ograničeni na 50/5.75
https://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Internet/Telenor-Postpaid-Internet/
 
Brzina na Telenor 4G mreži je do 50/15Mbps.
Te brzine važe za sve pakete.

Sva ostala ograničenja koja pišu se odnose na 3G mrežu.
Bar 10 puta sam ovo napisao :)
 
Poslednja izmena:
Brzina na Telenor 4G mreži je do 50/15Mbps.
Te brzine važe za sve pakete.

Sva ostala ograničenja koja pišu se odnose na 3G mrežu.
Bar 10 puta sam ovo napisao :)

U Telenoru u novom Merkatoru, rekli su mi, a to piše i na sajtu, da je 4g na internet paketima 50/5.76, a na moje pitanje kakav je to 4g a upload samo 5 Mbps dobio sam odgovor da je to nekoliko puta veći upload nego što je realno bio do sada na 3g mreži.
Ja sam na 4g kod MTS pa ne znam kakav je 4g kod Telenora, ali dosta neozbiljno Telenor radi ovo sa 4g. Nigde na sajtu ne pišu max brzine, u poslovnicama nemaju pojma, nemaju 4g modeme, imaju samo jedan MIFI od 50/15.
 
Praktično nisu ni počeli sa radom na 4G mreži. Stanje sa brzinama i ograničenjima je onako kako sam napisao...
 
Mts Lte у Лазаревцу и преко 10 км изван на Ибарској (барем тако ми показује на тел. са Теленоровим картицом).
 
U Telenoru u novom Merkatoru, rekli su mi, a to piše i na sajtu, da je 4g na internet paketima 50/5.76, a na moje pitanje kakav je to 4g a upload samo 5 Mbps dobio sam odgovor da je to nekoliko puta veći upload nego što je realno bio do sada na 3g mreži.
Ja sam na 4g kod MTS pa ne znam kakav je 4g kod Telenora, ali dosta neozbiljno Telenor radi ovo sa 4g. Nigde na sajtu ne pišu max brzine, u poslovnicama nemaju pojma, nemaju 4g modeme, imaju samo jedan MIFI od 50/15.
Sad sam bas pogledao, upload na surf 5 paketu mi je prijavio oko 27/16.
 
Sad sam bas pogledao, upload na surf 5 paketu mi je prijavio oko 27/16.

Možda je ovo neka nova vrsta marketinga od strane Telenora. Na sajtu drže stara ograničenja koja važe za 3G, ti se prijatno iznenadiš kad vidiš da u 4G imaš 50/15, pa im oprostiš to da konkurencija uveliko ima 100/35.
 
Kada sam uzimao karticu, pitam prodavca jel LTE, kaze nije. Ja je ubacim u telefon, kad ono jeste...
 
Tačno nisam dobro procitao, ali opet ovo je samo slovo na papiru. VIP generalno ne briljira u pogledu signala.
 
Telenor je žestoko podbacio u dinamici. Za 10 meseci nisu uspeli da pokriju ni tri najveća grada...
 
Прође први месец ове године, а Теленор још није кренуо са ширењем 4Г. Вероватно још нису завршили ни са 3Г (у северном делу Србије); у Београду су сад поставили на више десетина БС на 900 MHz, вероватно 3Г (или је можда обнављање дозвола за 2Г).
 
Прође први месец ове године, а Теленор још није кренуо са ширењем 4Г. Вероватно још нису завршили ни са 3Г (у северном делу Србије); у Београду су сад поставили на више десетина БС на 900 MHz, вероватно 3Г (или је можда обнављање дозвола за 2Г).

Zar ne bese da ce pokriti citavu Srbiju do kraja godine, a pocetkom 2016. i Vojvodinu?
 
Ne citavu,vec skoro citavu sa 3g.
I onaj matori njihov rece najdalje do polovine ove god. (ovo valjda ukljucuje i 4g),a valjda do marta celu Vojvodinu sa 3g.
 
Mene vise raduje da cujem da je Srbija kvalitetno pokrivena sa 3G, koji ce ovde dominirati sigurno jos dosta.
Par dana sam proveo po Srbiji ima dosta mesta gde je I Telenor i MTs podbacio sa 2G signalom, o 3G samo masta... Npr sela oko Petrovca na Mlavi, 2G signal u najboljem slucaju na dve crte.
 
i... je l primetio neko u vojvodini neko poboljsanje telenor 3g signala? ja nisam jos..
 
i... je l primetio neko u vojvodini neko poboljsanje telenor 3g signala? ja nisam jos..
U Pancevu i juznom Banatu generalno ni jedan jedini problem iskreno.

Problem je samo Put Pancevo - Bg kod telenora, sa 3G pada na 2G a desi se u jednom momentu cak i da izgubi mrezu telefon,bas sam pratio.
Ali opet to nije Vojvodina, to se dešava u Srbiji.
 
Vrh Dno