Šta je novo?

LG G4

Kako nije?
Za jugo-istočnu Evropu je tek danas dobio note 4 5.1.1 Lollipop i to sa jednim ogromnim bagom...
Dostupan je 5.1.1, ali za Poljsku i podrazumeva da korisnik sam bekapuje, skida, flešuje...

To ne radi niko osim nas sa foruma :)
Ljudima i kada dođe ota stoji i ne instaliraju ;)
 
Pa ne pusta ni LG update odmah za sve. A i svakako cemo mi sa foruma da flesnemo sami tako da je bitno samo kada puste update, ne i za koji region.
 
@ telep ^ preterujes kao i uvek, nema M9 toliko losu kameru nego jednostavno ima losiju od glavne konkurencije + ubedljivo najgoru stabilizaciju kamkordera. A sony je uvek imao bolju kameru/kamkorder od htc-a tako da si i to lupio :)
Jeste off topic ali izasli su prvi primerci imx230 + ois i to sve na htc-ovom mobu :) ( u prvom linku ga poredi sa m9+ pa je malo teze pohvatati koja slika je slikana sa kojim mobom )

http://www.sogi.com.tw/articles/htc_one_m9_plus_m9px/6244119?go_to=pc

https://m.flickr.com/#/photos/otis0329/sets/72157658957049929/

Cekam tvoje strucno misljenje :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma znam ja kad je stigao, ali ne mozes po Srbiji da gledas. :D
A Samsung standardno je vrlo azuran sa update-ovima.
 
Kako god gledaš, zadnji je dobio update ;)
Namerno je softverski zakinut zbog note 5 telefona...
 
Sta te cudi od Samsunga, uvek su bili cigani. Bar nije gori od prethodne verzije, sto je gotovo uvek slucaj.
 
Ima mane, ali je 5.1.1 v2 do sada najblje za note 4 (nema lag prilikom javljanja i recents menu radi glatko)...
Android Marshmallow (v6.0) stiže i na Note 4 i na G4 samo što će mnogo brže stići na G4 ;)
 
Poslednja izmena:
A zasto uopste menjas trenutni telefon? Stekao sam utisak da ti je baterija veoma vazna a to neces dobiti ni na jednom od ovih telefona.
G4 nisam jos uvek isprobao, a Note 4 sam koristio oko mesec dana i nisam bio zadovoljan.
Spor, standarno los multitasking, Amoled koji ubija oci (bela nije bela), losa baterija, IR je tada zezao (ne znam da li je sredjeno).
Prednost je dosta bolja kamera od tvog sadasnjeg telefona, bolji zvucnik i je to. Mislim da nije vredno prelaska.

Posto sam uzeo xiaomi 5000 vise mi baterija nije toliki problem. A za n4 i g4 imam uvek mogucnost da pazarim dodatnu bateriju i externi punjac tako da je i to neki vid prednosti. Videcemo, nisam pametan trenutno :d
 
Evo ja sam presao sa Z3 na G4, da mi bude neko prelazno resenje dok ne stignu S820 telefoni i mogu reci da sam prezadovoljan prelaskom. Z3 je bio sta godinu dana, doplatio sam 100e i uzeo nov G4 preko oglasa. G4 je u svakodnevnom radu i brzini tata za Z3, fantasticno radi. Kamera mu je neuporedivo bolja, pogotovo u auto modu koji, pretpostavljam, vecina redovnih korisnika koristi. Baterija jeste slabija na G4, ali po mom nacinu koriscenja nista znacajno, izdrzi mi do uvece do spavanja, da li je na 10% ili 30% kao kod Z3 mi nije vise bitno. Premium utisak u ruci mi je bolji bio na Z3, mozda zato sto sam uzeo telefon G4 sa plasticnim poklopcem, narucio sam i kozni pa cemo videti na sta to lici, ali nije losa izrada, a nije ni vrhunska. Sve u svemu, napravio sam dobar prelaz, a kako stvari stoje G4 ce se zadrzati kod mene neko vreme. Za preporuku telefon.
 
Sve gledam onaj z5c na ms za 450€ i razmisljam jel lik zeza ili sta?! Za te pare bi se mogao uzeti u razmatranje.
 
Interesuje me jos samo koliko je kompleksno rutovanje kod g4 i da li se gubi ista sa istim?! Nisam nikada imao lg, a sa sonijem sam se otelio dok nisam isto odradio! Samsung je majka za root bio.
 
majka za root je g2-možeš da mu radiš šta hoćeš i koliko hoćeš
 
Interesuje me jos samo koliko je kompleksno rutovanje kod g4 i da li se gubi ista sa istim?! Nisam nikada imao lg, a sa sonijem sam se otelio dok nisam isto odradio! Samsung je majka za root bio.

Sam root nije strasan i tezak nesto .... ali onaj bootloader unlock koji ako odradis gubis garanciju me malko plasi :)
( ja sam tako rootovao, mozda sad postoji nacin da se root bez Bootloader unlock-a, neam pojma, nisam previse zalazio u detalje)
 
Sad sam kupio preko E-bay-a orginal bordo poklopac. Stize mi tek za mesec dana. Ispao me malo skuplje nego ovi sa alija.
 
Evo ja sam presao sa Z3 na G4, da mi bude neko prelazno resenje dok ne stignu S820 telefoni i mogu reci da sam prezadovoljan prelaskom. Z3 je bio sta godinu dana, doplatio sam 100e i uzeo nov G4 preko oglasa. G4 je u svakodnevnom radu i brzini tata za Z3, fantasticno radi. Kamera mu je neuporedivo bolja, pogotovo u auto modu koji, pretpostavljam, vecina redovnih korisnika koristi. Baterija jeste slabija na G4, ali po mom nacinu koriscenja nista znacajno, izdrzi mi do uvece do spavanja, da li je na 10% ili 30% kao kod Z3 mi nije vise bitno. Premium utisak u ruci mi je bolji bio na Z3, mozda zato sto sam uzeo telefon G4 sa plasticnim poklopcem, narucio sam i kozni pa cemo videti na sta to lici, ali nije losa izrada, a nije ni vrhunska. Sve u svemu, napravio sam dobar prelaz, a kako stvari stoje G4 ce se zadrzati kod mene neko vreme. Za preporuku telefon.
Posto si presao sa z3 mogu da te pitam kakva je situacija sa zvukom na g4, da li je glasniji, koliko? Predpostavljam da znas da kod z3 speakerphone gotovo da nije imalo poente koristiti, kakva je ovde situacija?
 
Ja sam moju licitiirao, nisam video da iz USA salju u Srbiju.
 
Posto si presao sa z3 mogu da te pitam kakva je situacija sa zvukom na g4, da li je glasniji, koliko? Predpostavljam da znas da kod z3 speakerphone gotovo da nije imalo poente koristiti, kakva je ovde situacija?
Pravo ti kazem sve je to meni isto jer speakerphone koristim vrlo retko, za razgovor nikada, a ono sto gledam na youtube se normalno i fino cuje tako da ti nisam od neke pomoci. Evo sad sam malo pustao muziku preko zvucnika i dobro se cuje, ali kako bi se culo napolju na ulici to ti sad ne znam reci.
 
Za manji ss mora da se digne iso a to vise nije to. Previse suma navuce.
Edit
Recimo da bi dobio svetlosno istu fotografiju sa kracim ss 4s morao bi da dignem iso na 800
 
Poslednja izmena:
Jasno mi je da ce imati vise suma, nego sam mislio da li je u "prihvatljivim granicama" ili postaje bas zrnasto?

Hvala.
 
Sam root nije strasan i tezak nesto .... ali onaj bootloader unlock koji ako odradis gubis garanciju me malko plasi :)
( ja sam tako rootovao, mozda sad postoji nacin da se root bez Bootloader unlock-a, neam pojma, nisam previse zalazio u detalje)
Ta root ne gubis garanciju. Isključivo unlockom bootloadera gubis(ako želiš twrp i custom ROM)
 
Nazad
Vrh Dno