Šta je novo?

OnePlus Two

Super je telefon, jedino mi se ne sviđa pozicija kamere, nekako mi je mnogo nisko.
 
Na OPO se jako često desi da prstima pokriješ sočivo kamere kad hoćeš da slikaš jer je preblizu ivice. I meni se više sviđa kako stoji kamera na OPO ali cenim da je ovo urađeno iz praktičnih razloga.
 
Vidiš to mi je promaklo, i ja u landscape modu redovno pipkam kameru.
 
Baterija će izgleda biti razočarenje u odnosu na OPO. Ne razumem zašto drugi SIM slot ne može da primi SD karticu, to ima gomila kineskih telefona. Niti zašto nisu mogli koji milimetar da ostave oko baterije i učine je izmenjivom. Takvi detalji me stvarno nerviraju, ostalo je odlično.

Konkurencija su jeftiniji Kinezi a pogotovo Meizu/Xiaomi. Ali taj dvojac ima softver koji većini Android fanova ne odgovara, tu je OPO u ogromnoj prednosti.
 
Ja sam iskreno sa nestrpljenjem ocekivao OPT ali sad kad se slegnu malo stvari i realno razmislim ama bas nijedan razlog nemam da se trudim da menjam OPO.

Ono sto mi je privlacno je DualSim i ono sto je potencijalno privlacno je bar na papiru bolja kamera. U principu slikama na OPO sam zadovoljan ali je video snimak tj video stabilizacija kriminalna i to me najvise od svega nervira na OPO. Skoro pa neupotrebljive snimke pravi.

Medjutim kako telefon realno bar u prvo vreme tesko da ce moci ispod 450E da se nabavi ovde ispada da treba da dodam(nakon prodaje OPO) 150-200E ne bih li dobio isti model sa DualSim podrskom i mozda boljom kamerom. Totalno neisplativo.

Kazem isti iako naravno unutra nije isti, no poenta je da OPO leti, da je lag free, da imam 64gb u njemu, isti full HD ekran itd. Dakle taman da je u OPT neki Snapdragon 860 dokle god ovo u OPO radi onako kako meni treba taj drugi za moje kriterijume nije bolji. Senzor otiska prsta pored double tap mi i nije nesto bitan a opet sa druge strane i NFC nisam upotrebio nijednom maltene sem da se igram tako da mi njegov gubitak takodje ne bi bio vazan.

Ne znam da li ce OPO nastaviti da se prodaje no iskreno, ako da, i ako bude iste/nize cene stvarno je upitno vredi li doplate za OPT. U svakom slucaju mislim da je dilema samo pred novim korisnicima. Ja sasvim sigurno cekam da vidim neki tamo "3".

Takodje samo misljenja, da je CM i dalje bolji izbor zbog nekih dodatnih opcija koje Oxygen nema.
 
Svakako zanimljiv, ali nije OPT tolika atrakcija kakav je bio OPO prosle godine. Mislim da ce do kraja godine biti zanimljivijih modela za sličan novac (kod nas, mate 8, ili mozda novi Nexus).
Jos kad su na kraju one VR prezentacije rekli 2016 flagship killer...
 
Poslednja izmena:
Koliko se ljudi hvataju za gluposti, to je strasno.

Zasto neko smatra da je ovaj telefon promasaj? Mislim, sta mu toliko fali da bi dobio takvu etiketu? Ili bolje pitanje - koji telefon sa toliko memorije, internog prostora, tim procesorom, te velicine, tog kapaciteta baterije koja zaista nudi jedan komfor kada je u pitanju potrosnja, sa takvom kamerom mozete da kupite po ceni po kojoj ga prodaju? Ja mislim da je izbor, u sustini, jako mali.

I ne vidim sta je toliko lose kod ovog telefona? Hardverski je kao i ostatak ekipe - to je sada vec jedna te ista prica, da li ce biti MTK ili Qualcomm tj. nesto iz Samsung kuhinje. Da li ce biti 3 ili 4 GB memorije. 2k, 3k ili 4k displej. IPS ili AMOLED. Meni se dopada sto ima citac otiska prsta, smatram da je to korisna stvar sa stanovista bezbednosti uredjaja, pogotovo sto je koriscenje telefona sa ukljucenom enkripcijom jos uvek.... tesko. NFC zaista nikad nisam koristio, kao i vecina nas - mozda sam za sve ove godine svega desetak puta poslao neku sliku ili link putem NFC-a i to vise zarad tehnicke demostracije.

Bez brzog punjenja sam ziveo i do sad pa mogu da zivim i od sad - OPO se puni relativno brzo, ionako ga punim nocu tako da mi zaista ne znaci mnogo da li ce se napuniti za 1h ili 3h. Cak i kada ga punim danju, to je obicno u kancelariji gde je zakacen na punjac od 2A ili u kolima - zaista nebitno.

Jedino sto njemu manjka je softver tj. OxygenOS za koji smatram da je jos uvek nepotpun. Svi smo svedoci cinjenice da svi veliki proizvodjaci imaju jedan zajednicki problem, a to je kvalitet i azurnost softvera koji dolazi sa telefonom, ali i kada treba da se izvrsi azuriranje. Ako izuzmemo Apple i Nexus liniju, svi imaju problem. Software development je veliki problem i potrebna su ozbiljna sredstva, velika kolicina resursa i pamet da bi se sve izvelo kako treba. OxygenOS i dalje posmatram kao iznudjen potez nakon totalno nebuloznog raskida saradnje sa CM ekipom, sto smatram da je bio jako los potez jer je CM upravo jedan od razloga zbog kojeg sam i kupio OPO. Stoga, treba videti sta ce se tu desiti u buducnosti i koliko ce biti u stanju da, sa jedne strane, krpe bagove i rade na poboljsanju autonomije, a sa druge strane da odrze svoje uredjaje azurnim po pitanju bazne verzije operativnog sistema. Za sada se nisu proslavili sa CM-om.

Na kraju zakljucak je vrlo jasan - ako imate OPO, kupiti OPT ima smisla samo zbog DualSIM-a tj. ako imate neki mator telefon i zelite da kupite nesto sto ima skoro AOSP softver i odlican odnos cena/kvalitet. U protivnom, ne vidim neki razlog za kupovinu kao sto ne postoji razlog da kupite M9, G4 i li S6 ako imate prethodnu generaciju flagship uredjaja.
 
nfc ce biti nikada korisniji u razvijenim drzavama. sta ce mu citac otiska ako nema nfc ? kako da koristi android pay u buducnosti ?

svakako je ovo dobar mob ali ne toliko kao kada se opo pojavio. previse konkurenata ima priblizno konkurentne cene,da ne pricam o cenama proslogodisnjih uredjaja
 
nfc ce biti nikada korisniji u razvijenim drzavama. sta ce mu citac otiska ako nema nfc ? kako da koristi android pay u buducnosti ?

svakako je ovo dobar mob ali ne toliko kao kada se opo pojavio. previse konkurenata ima priblizno konkurentne cene,da ne pricam o cenama proslogodisnjih uredjaja

Pa dobro ti si rekao isto sto i ja. NFC je vrlo relativna stvar, koliko vidim ni ApplePay se nije preterano rasirio po razvijenim drzavama (o Evropi da ne pricamo), AndroidPay je jos dalje. Ta tvoja buducnost je vremensko razdoblje od bar 2 godine, a odlicno znamo na koji vremenski period ljudi menjaju svoje telefone. I tu je manje-vise kraj svakoj raspravi na tu temu.

Citac otiska prsta je bitan ako ti je i sadrzaj telefona bitan. Nema tog PIN-a, patterna ili cega vec sto moze da te zastiti (naravno, ni taj citac otiska nije svemoguc ali bar olkasava koriscenje uredjaja i njegovo otkljucavanje, a sa druge strane bar donekle povecava bezbednost). Ja bih vrlo rado menjao NFC za FR. Veruj mi :)
 
Meni je ovo trenutno najbolji izbor, jer prelazim sa LG G2. Za ove pare ne vidim da ima bolje, možda Meizu MX5 ali tu me žulja Flyme (eventualno da izbace Ubuntu verziju pa da se premišljam). One Motorole X toliko hajpovane, a cene 100 evra veće od OPT. LG G4 je drugi izbor ako bude neka dobra akcija u VIPu i to je otprilike to. Ostalo ili preskupo ili mi ne odgovara.

Ko ima OPO nema nekog specijalnog razloga za prelazak.
 
^^mislim da ce android pay lepo zaziveti i to u roku od godinu dana.

^za koliko novaca nameravas da ga nabavis ? gledas 16gb verziju ili 64gb ?
 
Tako su mislili i za ApplePay :)
 
Ja ću uzeti verovatno krajem septembra. Treba da idem tada u Nemačku pa ako uspem da nabavim invite naručiću ga da stigne tamo.
 
koliko ce tamo izaci verzija od 64gb sa sve sipingom ? 430e ?
 
Navodno opt ima već više od milion rezervacija...
 
lepa cena nema sta.. ako nexus kiksne izgleda da cu morati da predjem na ciglu :)
 
Šta 390? Cena za 64gb je 399€ i na to dodaj dostavu od 20-30€ tako da je 430€ sasvim realna cifra za EU. Ko treba sa plati sa to još odande dođe do Srbije...

Edit: btw to mu dođe 120€ više nego što je mene u toj varijanti OPO izašao. To uopšte nije malo povećanje cene uređaja.
 
Poslednja izmena:
lepa cena nema sta.. ako nexus kiksne izgleda da cu morati da predjem na ciglu :)

Ja racunam tu negde oko 430 (bicu u Becu kada stigne). Voleo bi nizu cenu ali sta je tu je.

Taj Nexus koji cekas ce isto biti cigla i kostace 200 evra vise.
 
Niže nema šanse, preko zvaničnog kanala je najjeftinije ali i najkomplikovanije u smislu cimanja sa pozivnicama. Biće sigurno kao i kod OPO dosta sajtova koji će odmah da ih nude po 100€ više ali to tek ne uzimam za ozbiljno. OPT jednostavno ne vredi 500+ €.
 
[youtube]eDHLIJrN4_c[/youtube]

randzi kralj :)

pa i ne puni se tako sporo kao sto su neki javljali..
 
Više je bitno da je dobra baterija i da izdrži ceo dan, nego slaba baterija koja drži pola dana a brzo se puni. Uveče kada legnem ide na punjenje i zdravo, nebitno da li će se nepuniti za 2 ili 3 sata.
I dalje problem nabavka i realizovanje garancije kod nas. Šteta, zanimljiv telefon, ali iz tih razloga kod mene je otpisan dok se nešto ne promeni.
 
Da, garancija je vrlo vazna pogotovo ako imas HTC telefon. Dok je ne ostvar i dok se ne sporazumes sa onim mamlazima dobijes tri kancera i dva cira.
 
Da, garancija je vrlo vazna pogotovo ako imas HTC telefon. Dok je ne ostvar i dok se ne sporazumes sa onim mamlazima dobijes tri kancera i dva cira.
Na G2 zamenjen displej za dan-dva. Nikakavih problema u LG servisu. Pohvala. Htc one M7 zamenjen za M8 u garantnom roku. Pohvala, dobio se bolji mob. Hoces da slikam papire ako ne veruješ?
Da, ipak sam za validnu ostvarivu garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno