Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

[video]http://www.tenforums.com/tutorials/3813-language-add-remove-change-windows-10-a.html[/video]
 
Molio bih Vas da mi pomognete. Naime, Win 10 nikako ne moze da instalira ovaj update: Security Update for Windows 10 for x64-based Systems (KB3074683)
 
Kako ne moze?
Nadji u servisima, ovaj za windows update, pa ga restartuj, pojavice ti se ponovo da skines isti update i odradi to kako valja.
 
Ja digao jedan Win 7 sa Daz loaderom pa uradio update preko USB-a, nece da se aktivira? Kome je uspelo i kako?

I meni nije htelo posle upgrade-a obavezno odmah idi na check for updates i sve kasno julske zakrpe skini , 10-ak ih ima posle restart i opet mi nije bio aktiviran tek posle 10 minuta najverovatnije dok je nasao server za aktivaciju:

Capture.PNG
 
Još jednom o problemu jezika.
Naime kada u settings001.jpg podesiš da ti je engleski jezik windowsa, a pride dodaš i srpski zbog tastature,
e onda ti je i prvoimenovani jezik na tastaturi engleski. Znači moraš peške da ga menjaš od dva ponuđena.
Međutim kada u Control Panelu pomeriš da ti srpski bude na prvom mestu, e onda se nakon sledećeg odjavljivanja ponovo vrati srpski jezik kao jezik Windowsa a ne english.
Isto biva i ako nedaj bože remove english , e onda će ti sigurno jezik tastature biti samo srpski, ali će i Windows biti samo na srpskom.:wall:
002.jpg
Ja stvarno ne znam kako to da rešim.
Ovo je da čovek poludi:mad::mad::mad:
U Windows 8.1 takav problem nije postojao.
Naprosto izabereš jezik tastature koji hoćeš, i on ti uvek ostaje tu dok god ti to hoćeš, a Windows je na engleskom.
Ovde naprosto ne mogu da izađem iz ovog začaranog kola.

Pitanje za dobronamerne stručnjake.

Kako da zadržim samo srpski jezik tastature, a da mi windows display language bude engleski?
 
Poslednja izmena:
Ja sam OTKAZO W10, hebes ti ovo, sve sami problemi.
Namucih se nedavno da sve iz pocetka namestim u W7 i sad da se ponovo akam sa ovim zahbenacijama, ma da kako da ne...

Pitanje: Kako da uklonim ovu ikonu dole desno od apdejta za W10 sto mi stalno iskace pri svakom paljenju kompa.
Ja bi to trajno iskljucio, uklonio, ukinuo za vijeke vjekov.
Kako?
 
Poslednja izmena:
Kako da zadržim samo srpski jezik tastature, a da mi windows display language bude engleski?

Podesi tako u Language u starom Control Panelu, ne u Settings-ima. Trebalo bi da radi.

Ja sam sinoć uradio clean install Win 10 Pro pošto imam legalan ključ, na HW iz potpisa sve prošlo bez muke, skinuo najnovije drajvere za sav HW, sve ispodešava kako mi odgovara za par sati sa sve igranjem oko nekih sitnica.

Za razliku od preview-a koji sam testirao pre mesec dana, nisam primetio neke probleme, radi kao sat.

Jedino koliko sam video, stari Control Panel je i dalje upotrebljiviji od Settings-a za mnoge stvari.
 
Evo i ja uradih clean install, ali sam preskocio svo zezanje za klasicnom registracijom. S obzirom da zelim i najnoviji office 2016 najbolje je resenje stari dobri KMS. Inace nikakvih problema nisam imao, pokrenuo instalaciju UEFI, ukucao instalacioni kljuc, zatim po zavrsetku instalirao office 2016 i na samom kraju odradio kms pico za win i neki script za office i ja miran 180 dana.
 
Završena čista instalacija legalnog win10 pro x64 sa DreamSpark programa :)
Sve radi kao što bi trebalo i mnogo bolje nego kada se dograđuje sa 8.1 pro ...

Jedini minus je potrošnja baterije (Chrome srče najviše), ali dobro srediće se vremenom i novim verzijama ;)

Dakle preporuka :

1 - Backup (sve vredno prebacite na drugi računar ili narežite)
2 - Skinuti i narezati na DVD (može i kombinacija Rufus + USB) retail ISO windows multiple

dreamspark.png


3 - Formatirati ceo hard (milion načina, najbolji www.dban.org i pustiti da prođe jednom ceo hard )
4 - Pokrenuti čistu instalaciju sa diska (naravno bios i first boot device CD/DVD)
 
Poslednja izmena:
Ja ću odgoditi instalaciju za koji mjesec, dok se sve ne posloži i sazna, a doći će i koji bitni update za W10, doraditi će drivere, možda i riješti neku addon podršku za edge browser....neko vrijeme sam bio nestrpljiv ali trenutno mi se ne žuri s guranjem W10 u dual boot
 
Isto je i kod clean instalacije. Crni deo traje večnost

Evo da podelim svoja iskustva sa dve mašine - Clean install prošao brže nego upgrade, mašina je T400s (C2Duo SP9400, 8GB DDR3 i 80GB matori SSD), desktop (iz Moja mašina) nisam radio clean, ali je zaista trajao taj crni deo sa okruglim procentometrom. :)

Upgrade pokrenut kao setup sa USB koji je kreirao MediaCreationTool. Probao sam i Upgrade iz WinUpdate, ali je krenuo sve na sprskom i kad je napisao da ne može da sačuva podešavanja, samo sam ugasio i poterao ovaj sa USBa, dakle WinUpdate će vam uraditi instalaciju prema jeziku koji imate na sistemu.

Za one koji pitaju, ISO koji napravi MediaCreationTool je 5.5GB i za samostalnu x64 i za both (x86+x64) instalaciju, nisam ih još narezao, videću te gotove ISO da skinem (to mi je najsigurniji način da ne zagubim ISO negde, inače sam sa USBa odradio instalaciju) pošto su definitivno manji.

Aktivacija nije ni meni prolazila sve do oko 22 sinoć, tad se i drugi comp sam aktivirao, a i ovaj na kome sam kliktao povremeno activate. Posle aktivacije imate kreiranu još jednu particiju od 450MB i u njoj iizgleda čuva OEM licencu koju je vezao za računar, clean install sam uradio tako što sam obrisao prve dve i pustio da sam kreira šta mu treba, ovu treću nisam dirao. Tokom instalacije preskočite sva tri puta pitanje za unos serijskog, odmah po završetku instalacije piše da je aktiviran.
 
Još jednom o problemu jezika.
Naime kada u settingsPogledajte prilog 175982 podesiš da ti je engleski jezik windowsa, a pride dodaš i srpski zbog tastature,
e onda ti je i prvoimenovani jezik na tastaturi engleski. Znači moraš peške da ga menjaš od dva ponuđena.
Međutim kada u Control Panelu pomeriš da ti srpski bude na prvom mestu, e onda se nakon sledećeg odjavljivanja ponovo vrati srpski jezik kao jezik Windowsa a ne english.
Isto biva i ako nedaj bože remove english , e onda će ti sigurno jezik tastature biti samo srpski, ali će i Windows biti samo na srpskom.:wall:
Pogledajte prilog 175983
Ja stvarno ne znam kako to da rešim.
Ovo je da čovek poludi:mad::mad::mad:
U Windows 8.1 takav problem nije postojao.
Naprosto izabereš jezik tastature koji hoćeš, i on ti uvek ostaje tu dok god ti to hoćeš, a Windows je na engleskom.
Ovde naprosto ne mogu da izađem iz ovog začaranog kola.

Pitanje za dobronamerne stručnjake.

Kako da zadržim samo srpski jezik tastature, a da mi windows display language bude engleski?
Klikni samo na defalut
240yvie.png
 
Ne mogu da kažem da mi je drago, ne naslađujem se tuđoj nesreći, ali sam lepo rekao više puta da ne trčite pred rudu...
 
Jedan od programa koji prave probleme je Kaspersky, starije verzije uopste nisu podrzane. KIS 2015 patch c resava problem.
 
Sta cista instalacija, brzi boot? evo pa ja ima 2 godine nisam radio
samo upgrade, evo ide jos jedan...:d

Screenshot (376).png
 
Vi što se palite na brži boot... Postoji hibernate još od Windowsa 2000 pa na ovamo... Nenadmašan je. :D
 
Ne treba dans hibernacija ni sa HDD-a.
 
Ja sam uradio upgrade sa Win7 aktiviranog DAZom preko ikonice u notification bar-u (Get Windows 10, desni klik na nju i update) i još uvek nije aktiviran Windows. Izbacuje mi error da nije pronađena validna licenca. Ne znam da li može praviti problem to što je sedmica bila Ultimate edition?

Što se rada tiče, meni deluje da je za nijansu brži, ali to je možda uticaj "mirisa iz fabrike".
 
Pa nisi imao legalan win7. Inace ultimate dobija Pro verziju.
 
Poslednja izmena:
Pa nisi imao legalan win7. Inace ultimate dobija Pro verziju.

Proveravao u Control Panelu, pisalo da je aktiviran. Da li bi išta promenilo da sam radio instalaciju "ručno", preko USBa, umesto što sam pozvao Windows da sam odradi upgrade?

Znam da je išla priča kako je jedan način za aktivaciju Win7, a druga za Win8.1, i da to provereno radi...

P.S. Ili da sačekam još koji dan, možda i serveri ne mogu da nadišu...
 
Samo da javim i ovo...par strana unazad sam pisao da ne rade drajveri preko WU za nVidiu 9800GTX.
Nije tacno,grejao sam grafu,bilo je do cipa,sada mi je prihvatio drajvere preko WU kad sam nabo grafu i sve radi.
 
Ljudi meni bas sporo podize Win 10, desava se jos od ranijih bildova. Od trenutka kada stisnem power dugme treba mu 1 min i 10 sekundi da se podigne. (Npr Win 7 se dize za 20-ak sekundi a Win 8.1 za 10-ak sekundi).

Sve radi tecno tokom podizanja, nigde ne zabode ali mu jednostavno treba dugo. (Hard je zdrav ko dren tako da nije do njega)
Jel ima neko slican problem i sta moze da ga resi. (neki fastbut?)
 
Mozda i moze ali nece...@bachi je tu upravo zbog ovoga sto je napisao da ne radi.
Raduje se svakom bugu i pomno prati temu,a windows 10 ne moze ocima da gleda.

Ima on i objasnjenje za taj svoj hobi...
 
Bagovi su neminovnost,ne moze biti bez gresaka. Koliko je samo razlicitih konfiguracija,jos neki drajveri zastareli,ispeglace se polako. Bitno je da na ovoj temi postoji dosta ljudi koji hoce da posavetuje,resi problem . Ima i onih "mrzovojnih" koji nam objasnjavaju kako je win 10 ****** a nisu ga ni probali. Bitno je samo da je ova druga grupa u manjini.
 
Nazad
Vrh Dno