Šta je novo?

LG G2

Izgleda da sam brickovao telefon. Tokom download mode i neuspelog kdz sam umesto restarta pa vadjenja kabla, prvo izvadio kabl i sad ne mogu da udjem ni u TWRP ni u download mode. Samo vrti LG logo. Zna li neko koje je rešenje i da li ga uopste ima?
 
Problem što mislim da on nikada nije izgasen, nego da je u nekom polu awake stanju. Kao da mu ekran pozadinski svetli. Ako ikad deluje da sam ga isključio i uradim volume up i prikljucim, windows mi javi da ga formatiram i izbaci nekih 15ak novih drive-ova u my computer-u.
 
Može li biti problem u kdz fajlu? Neće da ga flešuje a ranije nisam imao nikakvih problema sa starijim verzijama. Sada izbacuje grešku kako nema vezu sa serverom, onda mi se dva puta pojavi da kliknem "retry" i na kraju samo "exit". Reinstalirao sam drajvere, probao na drugom računaru i isto je.
 
Mislim da je ovo tema koja treba da udje u istoriju foruma, svaki drugi fon "brikovan".
 
Nije moj brikovan. Hoću samo da vratim memoriju na 10,6GB. Sada mi je 9,7GB. Sa kdz-om se to ispravi, samo me sada za.ebava.
 
Može li biti problem u kdz fajlu? Neće da ga flešuje a ranije nisam imao nikakvih problema sa starijim verzijama. Sada izbacuje grešku kako nema vezu sa serverom, onda mi se dva puta pojavi da kliknem "retry" i na kraju samo "exit". Reinstalirao sam drajvere, probao na drugom računaru i isto je.
Sto se tice flashtoola, ka kaze da nema vezu sa serverom ne diraj ni za zivu glavu. Opisem kad uhvatim vremena
 
Kad flešujete sa LG Flash Tools 2014, brzo izadje obaveptenje problem sa konekcijom i slično, ništa ne diraš, pratiš % u download modu do kraja i tek kad se Android pokrene možeš da isključiš. Isto to sam radio i na LG Bello.
 
Каква су вам искуства са батеријом на новом Cloudy-jy?
 
Uspesno uradjen prelazak sa 2.2 na 3.1 malo sam se mucio sa root-ovanjem lp sa lg one click root skriptom ali je na kraju proslo sve ok. Vizuelno izgleda ok, tastatura mi je bolja od stock kk samo mi se manje svidjaju ove kockaste sistemske ikonice.
 
A jel mora da se instalira drugi launcher?
 
Ne, o tome ti pričam :)
Ima još nekoliko paketa ikonica koje podržavaju LG HOME launcher, ali eto te gore su i besplatne...
 
Poslednja izmena:
Uspesno uradjen prelazak sa 2.2 na 3.1 malo sam se mucio sa root-ovanjem lp sa lg one click root skriptom ali je na kraju proslo sve ok. Vizuelno izgleda ok, tastatura mi je bolja od stock kk samo mi se manje svidjaju ove kockaste sistemske ikonice.
Hajd ako mozes napisi postupak,sta si tacno radio,vidim na xda da ima vise nacina za prelazak sa kk cloudija.
 
S obzirom da spominje rootovanje lpa, i ja sam tim malo duzim putem:
-flash stock LP KDZ
-root & recovery
-flash cloudyg23.1

A mozes i da ne ubacujes kdz i ponovo rutujes i sve. Onda imas onaj fajl go_lp, tako nesto, ali ovo mi je delovao kao sigurniji nacin
 
Prvo sam instalirao kdz v30a za moj chunga lunga telekom :) preko lg flash tool-a, zatim digao lp, povezao na racunar, pustio da se instaliraju drajveri i ukljucio usb debugging mod. Zatim pratio tutorial za lg one click root skriptu sa youtube http://m.youtube.com/watch?v=-utlV8jv5tg pa kad budes siguran da je root-ovan instaliras sa play-a autorec za lolipop g2 sa kojim instaliras twrp recovery. Posle je klasika, ubacis rom na internu i fleshujes ga preko twrp.
 
Sto se tice flashtoola, ka kaze da nema vezu sa serverom ne diraj ni za zivu glavu. Opisem kad uhvatim vremena

Prekidao sam više puta jer se nije pomerio ni procenat. U jednom od pokušaja mi nije prepoznao jedan drajver za fon. Zadnji put nije izbacio nikakvo obaveštenje.

Kad flešujete sa LG Flash Tools 2014, brzo izadje obaveptenje problem sa konekcijom i slično, ništa ne diraš, pratiš % u download modu do kraja i tek kad se Android pokrene možeš da isključiš. Isto to sam radio i na LG Bello.

Tako sam radio ranije ali sada ne mrda sa 0%.
 
Jel koristi neko novu Intezinu aplikaciju? Kod mene ne radi kako treba na novom Cloudyju nakon unosa pin-a jednostavno stoji u mestu i prikazuje ***** :( Kao da mu "fali" neka dodatna potvrda (enter). Na prethodnom Lollipopu je radilo normalno...
 
Banka Intesa.
 
Vrh Dno