Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

danas kupio lumiu 735 , u telenor zamenio karticu za 2 minuta ali nema opcija za 4 G , posle nekih 30 minuta pojavise 4 G bez podesavanja i bez proxy-a
 
Roksab:
Upravo sam promenio parametre u apn kako si mi poslao, ali opet neće. U mobilnim mrežama ne nudi uopšte mogućnost LTE mreže, nego samo WCDMA, samo GSM i WCDMA(poželjno)/GSM. Malopre kad sam restartovao uređaj izašlo mi je nadogradnja android uređaja ali opet mi nije ništa promenjeno u telefonu. Da, kad odem na ažuriranje softvera stoji uređaj je ažuriran. Inače verzija je 5.0.2 lollipop.
 
Na WP ako sam telefon podrzava 4G onda isti imas u listi, e sad na Androidu je zurka, te neka promena apn-a te nema LTE podesavanja ...kako je na Apple-u? Posto postoje neke 5s bez 4G koliko sam video, sto je bas cudno ili zavisi do update-a software-a.
 
Poslednja izmena:
Roksab:
Upravo sam promenio parametre u apn kako si mi poslao, ali opet neće. U mobilnim mrežama ne nudi uopšte mogućnost LTE mreže, nego samo WCDMA, samo GSM i WCDMA(poželjno)/GSM. Malopre kad sam restartovao uređaj izašlo mi je nadogradnja android uređaja ali opet mi nije ništa promenjeno u telefonu. Da, kad odem na ažuriranje softvera stoji uređaj je ažuriran. Inače verzija je 5.0.2 lollipop.

Još da si napisao model telefona,mada pretpostavljam da je Samsung u pitanju.

Tek sada vidim u nicku da je Sony Z1 u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Video sam i ispravio se u prethodnom postu.Ako nema LTE opcija u podešavanjima postoji dva načina da se reši(kod Samsunga koji ja posedujem),flešovanje firmvera romom za region(državu)gde već odavno postoji LTE ili rotovanje telefona i izmena u sistemskim podešavanjima.I da,treća da dobiješ update od Sony-ja što je malo verovatno.
 
Kod mene je bio problem, sto telefon na skeniranju vidi 4G ali ne moze da se zakaci/registruje na mrezu. Posle izmene parametara, sam se nakacio posle par minuta.
 
Na 4G su APN parametri jako bitni. Ako se ne ukuca dobar APN telefon posle par pokusaja beži sa 4Ga. Nije kao ranije da samo nemaš data servis.
 
Video sam i ispravio se u prethodnom postu.Ako nema LTE opcija u podešavanjima postoji dva načina da se reši(kod Samsunga koji ja posedujem),flešovanje firmvera romom za region(državu)gde već odavno postoji LTE ili rotovanje telefona i izmena u sistemskim podešavanjima.I da,treća da dobiješ update od Sony-ja što je malo verovatno.

Nema druge, update od Sony-ja neću dobiti:)mada sam poslao poruku support Sony ali oni ne znaju,kažu to je do mobilnog provajdera MTS-a, tako da ostaje samo flešovanje, mada ja to do sada nikad nisam radio na telefonu...našao sam neki link na stranim sajtovima za flešovanje iz 2013. godine...sad ne znam da ne bude problem jer tada se radilo o softveru JellyBean ili KitKat više i ne znam a ja sad imam Lollipop 5.0.2 pa da ne bude to problem neki...
Ukoliko neko ima noviji link za flešovanje(po mogućstvu sa tutorijalom:)jer prvi put to radim) bio bih mu zahvalan ako pošalje, u pitanju je Sony Xperia Z1, model C6902
 
Kod mene je bio problem, sto telefon na skeniranju vidi 4G ali ne moze da se zakaci/registruje na mrezu. Posle izmene parametara, sam se nakacio posle par minuta.
Hvala za parametre, ali nažalost nije to problem bio, nego što nemam opciju da izaberem LTE mrežu u okviru mobilnih mreža.
 
Rootuj telefon, izbrisi lte config i ako hoces, unrootuj. Ako ti je rootovan, onda je lako :)
Dok sam ima Z1 bilo ga je lako root/unroot.

P.S. Koje parametre koristite? Mts konkretno.
Znaš šta, do sad nikad nisam ni flešovao telefon a kamoli rootovao:)sve se nešto plašim da nešto ne zeznem pa da ga brickujem:)gore sam baš sad naveo u poruci ako neko ima link za flešovanje bio bi zahavalan...našao sam neki stari iz 2013. ne znam jel to i dalje aktuelno? Inače imam Z1,model C6902, procesor Qualcomm MSM8974, Android verzija 5.0.2.
Na koje parametre misliš, APN?
 
Dzabe se trudis. Sony Xperia Z1 C6902 varijanta ne podrzava LTE. Da li to moze da se sredi nekim firmware-om, ne znam. Ne bi me cudilo da je u pitanju i hardware, a ne samo SW. Mozes da probas da stavis SW za neku drugu varijantu Z1, ali na svoju odgovornost, naravno.

Pogledaj white paper za Z1: http://www-support-downloads.sonymo..._c6902_c6903_c6906_c6943_l39h_xperia_z1_3.pdf

Pozdrav

P.S. Nemoj da postavljas gomile postova jedan za drugim, nego stavi sve u jedan post.
 
Rafiki objasnio sve, a i ovo poslednje mu je na mestu. :)
 
Hvala na informaciji, sad ću da zovem Sony da reklamiram:p:-devil-:a i MTS koji ne zna da li je ovo 4g telefon ili nije:S:
 
Poslednja izmena:
Opasno si se smorio ;), ne brigaj vec prodaj taj fon i kupi LTE verziju.
 
C6902 je samo za atnt i t mobile lte. Ne moze za ostale frekvencije.
 
Ovako ja na iphone-u.

0cbe69132a5e6822be2e91fb298c7f6b.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li bi modem sa specifikacijom LTE TDD 2300/2600 MHz radio kod nas?
 
Za sada se koristi samo 1800Mhz
Trebalo bi valjda da se koristi kasnije i 2600MHz i 800MHz
 
OK. Hvala. Ako ima jos neko da potvrdi ovu informaciju.
 
Note 3 n9005 na lolipopu 5.0, dakle LTE verzija, mts, njihova 4G kartica. Izaberem lte/wcdma/gsm mod, i... nista... h+ ili 3G i nikako da vidim tu 4g ikonicu?

Da li neko ima savet?
 
Note 3 n9005 na lolipopu 5.0, dakle LTE verzija, mts, njihova 4G kartica. Izaberem lte/wcdma/gsm mod, i... nista... h+ ili 3G i nikako da vidim tu 4g ikonicu?

Da li neko ima savet?
Nisi u zoni pokrivenosti 4G signalom.
 
Pablo, meni telefon pokazuje MTS 4G mrezu, cak me i registruje na nju (manuelno)?
 
Nazad
Vrh Dno