Šta je novo?

Skocile cene hardvera kod nas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ode mast u propast... Sreca pa se Monitor i dalje dobro drzi.

A ziveli Madjari, pre svega.
 
:) I onda dođu neke poštenjačine da pametuju u drugoj temi...
 
Nadam se da ovo ne znači da su zapali u finansijske probleme...
 
He he he..neverovatne cene...400evra Asus 290! a isto to u jednoj ne tako jeftinoj Holandiji trenutno košta 260evra :d (link neću da ostavljam jer nije takva tema al moram da prokomentarišem).... 980GTX Strix ovde 180€ skuplje nego tamo..i onda kupujmo domaće, how yes no ;)
 
Zna li neko zasto ovakve cene ?
 
Bas je cudno, plus sto je evro ok, skoro kao u decembru.

Jos uvek nije otisao na 125. :d
 
Pa uračunali su vrednost $ iz 2018 ;). A inače sigurno će se naći neko sa "razumnim" objašnjenjem kako jadni uvoznici ovoono, jadno tržište, rade sa zaradom od 2,5% i takve *luposti :D
 
Sta se desilo? :S: ....majko mila....

Krenuo da listam i ne verujem....i to ne samo ovo novo, nego sve. Gledam 760-ke, pa ladno traze 35 hiljada za njih, za tako mator proizvod. Ja u Madjarskoj uzeo letos EVGA koje ovde ni nema a bilo je od 200-210 evra da biras kog oces proizvodjaca sa sve igrom pride i poklon usb flashom od 8gb.
Check Acme Ad and Bashas Weekly Ad.
 
Poslednja izmena od urednika:
ja prod'o dve po 150e.kakav kiks,treb'o sam da cekam.,)
 
koliko ja vidim izjednačili su cene u emmi-ju sa winwin web cenama, za sve ne samo za grafike, ja gledao kućište da uzmem...
 
ma da, za sve....bas gledam sad cene, ja sam celu konfu uzeo kod "madjara" i to je sve ukupno bilo mnogo jeftinije. Npr i5 4670K me izasao po tadasnjem kursu oko 22 hiljade. U Emmiju je sad 35 hiljada. Za tu razliku bih skoro mogao jos jedan i3 da uglavim.... Jezivo...
 
Nadam se da na forumu imamo nekog "Madjara" korektnog i od poverenja ? Ako neko zna nekog moze preporuka na PM, ako mi zatreba nekad nesto. Bilo bi dobro da je sa foruma ako ne moze i sa KP.
 
milion puta smo rekli,sva ona ekipa sa 300+ pozitivnih je proverena.caveat je sto kabastije stvari vise ne donose,koliko sam cuo,zategla se situacija na granici.
 
Ja sam kuciste morao da kupim u emmiju, dakle tako velike stvari nisu moguce, cak i da nije problem s granicom, kabasto je za prevoz, kutija je ogromna....ali to je samo kuciste i to ne planiram da menjam neko vreme....al s druge strane, sve ostalo je moglo kod tog prodavca. I jeste, malo su stroziji na granici sad, ali snalaze se oni.

@Pike, saljem na PP.
 
Jeste, nesto se desava na granici:rtfm:, zvao mog dobavljaca za neki TV i trenutno nema nista, covek nije hteo da razgovara preko telefona, mozda se plasi da ga prisluskuju, :,,:, izgleda da su ih pritegli nesto.
 
Ja sam tv jedva kupio pred novu, zvao sam njih desetoricu, samo jedan je imao tv, svi ostali su cekali da im jave sa granice. Zateze se situacija polako.
 
Znaci zavrce se slavina i sa te strane.
 
60500 rsd asus strix u emmiju ja dao 46000 bas u tom emmiju wtf !!!
 
a mi prozivali bench shop za akcijsku cenu za 960gtx...
 
Komponente su za ova dva dana poskupele nenormalno.. Samo bih voleo da znam sta je sada razlog? Dinar u zadnjih mesec dana nije nesto slabio, dolar je cak malo I oslabio u odnosu na evro? Ja mislim da je na snazi ono cuveno nase pravilo, da kada je za necim slaba potraznja, tada cena raste :)
 
Komponente su za ova dva dana poskupele nenormalno.. Samo bih voleo da znam sta je sada razlog? Dinar u zadnjih mesec dana nije nesto slabio, dolar je cak malo I oslabio u odnosu na evro? Ja mislim da je na snazi ono cuveno nase pravilo, da kada je za necim slaba potraznja, tada cena raste :)
Verovatno koordinisana akcija "odozgo" ciji scenario je jednostavan- hermeticko zatvaranje granice prema madjarskoj uz posledicno ohrabrivanje daljeg podizanja cena od strane zasticenih domacih uvoznika.
 
Strasno, i po svemu sto vidim, totalno neopravdano. MSI 970 graficka je stigla kod nas po ceni od 39.999, a sada je 11.6K suplja dok je evro ~dinar skupji.
 
Poslednja izmena:
To je to. Ode ekonomija u 3 lepe. Bez obzira sto je na kursnim listama dinar-evro relativno stabilan, njegova realna vrednost je oko 160-170 din. Po toj vrednosti uvoznici obracunavaju eur, zato su cene toliko i skocile. Nemoguce je da 270x pre 2 godine bude 18.000 din, a sada 32.000 din.
 
Poslednja izmena:
Imas msi gtx970 u monitoru nesto ispod 45000din, ja sam je krajem januara u istoj firmi platio 46000.
 
samo je u emmi skocila cena nenormalno, u drugim firmama je ok koliko vidim...
 
Na granici je takva situacija da kad odes da ti potpisu papire za povracaj poreza, madjari jave nasima. Tako da jedino ako se nekome nesto isplati bez povrata poreza, da proba da prenese....
 
ova izjava je shashava:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno