Vojkane nekad si bio cool lik. Šta se desilo?
Pa ne stvarno zar nisam u pravu. Bloatuju softver glupostima i kao rezultat imaš najgore performanse na najboljem hardveru. To se tako ne radi, ok je to za gsmarena indijce i ostale tehno-masturbatore (a ovde ih ima na pretek koliko vidim
😀), ali user experience im je 0 a to je ono što pravi razliku. Uzmi npr S4 stock i kakav utisak ostavlja? U čemu tu možeš da uživaš? Jel su lepi materijali na dodir - nisu, fejk hrom lajsna koja se verovatno i ogulila do sad (uprkos vrhunskom kvalitetu kakav kažu da ima
😀) i glossy leđa koja matiraju, štrokave se i gule. Jel možeš u softveru? Ne možeš, nema fluidnost nexusa, iosa, wpa. Secka, čekaš... Smart ovo air ono, za koga ubacuju te gluposti, jel za pekare da ne umažu ruke dok mese pogačice.
Sve što su radili od S2 je teška glupost. Što se dizajna tiče vidim da su to i sami shvatili pa sad imamo alphu i note koji su uvećani S2 što je ok ali ovo je ipak 2015. a ne 2011. A serija je recimo lepa, drugačija...
Softver je od onda trebalo da redizajniraju i modernizuju + optimizuju i ubrzaju a ne da ubacuju brojač koraka i merač pulsa. Vidim sad na Lollipop romovima da to bolje radi i bolje izgleda, samo što je taj korak trebalo da bude napravljen na S3 a ne na S6.