Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Zasto mi se sms poruka kad ubacim neki smajli preko google keyboard-a konvertuje u mms? Kako ovo da se odradi da bude sms,smajli ubacujem tako sto drzim enter na tastaturi i pomerim na njih? Kad na primer rucno kucam smajlija onda je sms,cim ubacim gotov iz keyboard-a odmah ide u mms.

Zato sto ubacujes emoji, a oni su non unicode i to ne spada pod sms.

Ne znam tacno da se izrazim, ali to je to uglavnom.
 
ja sad odradio ali ne vidim neku razliku... youtube je prespor kad se podiže, ne znam šta ima da se ubrzava učitavanje videa, to traje možda sekund...
 
Zasto mi se sms poruka kad ubacim neki smajli preko google keyboard-a konvertuje u mms? Kako ovo da se odradi da bude sms,smajli ubacujem tako sto drzim enter na tastaturi i pomerim na njih? Kad na primer rucno kucam smajlija onda je sms,cim ubacim gotov iz keyboard-a odmah ide u mms.
Ja koristim google tastaturu i smajlije ubacijem u sms tako sto mi se u donjem desnom uglu, umesto enter, nalazi smajli na koji kliknem i ulazim u ostale smajlije. Ovde recimo na forumu kad kucam tog smajlija nema nego moram tako kao sto kazes da drzim enter pa da odaberem. Zasto je to tako ne znam, u glavnom vazno je da mi smajliji u sms-u ne prelaze u mms... Mozda ima neko podesavanje u tastaturi da se to regulise.
 
Zato sto ubacujes ovo > :)

A ne ubacujes ovo :)

Prvo su klasicni smajliji, a drugo je emoji odnosno graficki smajli.
 
Od skoro koristim My Mail aplikaciju i do sada mi se svidja.
Ali mi smeta jedna stvar,nemam ikonicu,ona kantica, kojom brišem mailove...
Kod mog drugara ta ikonica postoji a kod mene ne.
Koristim Xperia Z.

Šta da radim?
 
kad izbrisem neki Launcher koji probam,zna uglavnom da ostane nametnuti wallpaper od tog Launchera...e sad,nekad mi se svidi...pa me zanima gde je smesten,da mogu da ga izvucem u galeriju....
 
Pa vidis u galeriji u detaljima slike lokaciju.
 
pazi,Launcher sam izbrisao,ali je ostao njegov wallpaper,koga nema u galeriji...
zato i pitam da li migu preko ES explorera negde da ga nadjem...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1421082699584.jpg
    uploadfromtaptalk1421082699584.jpg
    29.5 KB · Pregleda: 304
uglavnom je odgovor ovo...
/data/data/com.android.settings/files/wallpaper
medjutim tamo je prazno...
 
probao sam tu aplikaciju...nista se ne desava...moze da zapamti trenutni wallpaper,ali ne kaze gde je sad ovaj koji trazim....
telefon je rutovan...i preko ES File Explorera pristupam svi vidljivim i skrivenim folderima....jedino ako jos negde nesto gresim...
nije da je sad nela frka da mi smeta,samo me zanima gde je ta slika...:banghead:
 
moze da zapamti trenutni wallpaper,ali ne kaze gde je sad ovaj koji trazim....
A ti ne tražiš trenutni wallpaper?

Onda imaš dva rešenja.
Kropuj tu sliku (da nema ikonice itd) i uradi google search sa njom.
Ili skini apk od te aplikacije u čijem je sklopu wallpaper koji te zanima, promeni mu ekstenziju iz .apk u .zip pa ćeš tu pronaći wallpaper.
 
izgleda da se ne razumemo...
probao sam malopre CM Launcher...i on je nametnuo onaj wallpaper sa slike moje...kasnije sam izbrisao Launcher,ali je ostao taj njegov wallpaper...i ja sad hocu da znam gde je on smesten,ne bitno da li mi se svidja ili ne....nije problem da nadjem tu sliku na netu...mene zanima gde je u mom fonu...mogu ja sad da ga zamenim....ali hocu da ga nadjem....uradio sam i reboot fona i on je ostao....
 
Ukoliko se ne javi neko drugi nastavi sa guglanjem :)
p.s. ubaci i verziju androida u pretragu, nije ista lokacija u svim verzijama androida
p.p.s. Zar tvoje prvobitno pitanje nije bilo kako da sačuvaš wallpaper? ;)
kad izbrisem neki Launcher koji probam,zna uglavnom da ostane nametnuti wallpaper od tog Launchera...e sad,nekad mi se svidi...pa me zanima gde je smesten,da mogu da ga izvucem u galeriju....
 
Poslednja izmena:
Kada je u ime nauke, moram da se uključim! :)

Kod Android 4.0 lokacija wallpapera je u /data/data/com.android.settings

Kod Android 4.1 i novijih, lokacija wallpapera je u /data/system/users/0

U tom folderu nađi fajl pod nazivom "wallpaper", bez ekstenzije je. Prekopiraj ga na /sdcard/ ili po želji i dodaj mu .jpg ekstenziju.
 
Ukoliko se ne javi neko drugi nastavi sa guglanjem :)
p.s. ubaci i verziju androida u pretragu, nije ista lokacija u svim verzijama androida
p.p.s. Zar tvoje prvobitno pitanje nije bilo kako da sačuvaš wallpaper? ;)

jeste,ali da ga nadjem i izvucem jer je negde ocigledno ostao...
Android je 4.2.1...
 
Nazad
Vrh Dno