Šta je novo?

Tesla TV

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,349
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Poslednja izmena:
Steta sto nema 42'. Jedva cekam test na Benchu.
 
На њиховом сајту пише да је ово серија 6 а да се серије 3 и 9 тек очекују.
Вероватно ће 9 серија да садржи и 3Д. Искрено... највише бих волео, поред одличне слике наравно, 21:9 однос страница.
 
Ne razumem oduševljenje kad nisu njihovi paneli (ekrani), a ni elektronika. To im se po porudžbini štancuje negde u Kini i nije ništa pametnije i bolje od drugih proizvoda te klase - osim ako nisu u dilu sa državom smuljali nešto za carinu.

Nazivati takve proizvode "prvim srpskim ...." je netačno i jadno. Verovatno time pucaju na patriJotizam i sentiment jednog (većeg) dela potrošača, pošto ne vidim Komtrejd kao neku prepoznatljivu robnu marku u svetu tableta ili televizora.
 
klasican kinez.
 
Ne razumem oduševljenje kad nisu njihovi paneli (ekrani), a ni elektronika. To im se po porudžbini štancuje negde u Kini i nije ništa pametnije i bolje od drugih proizvoda te klase - osim ako nisu u dilu sa državom smuljali nešto za carinu.

Nazivati takve proizvode "prvim srpskim ...." je netačno i jadno. Verovatno time pucaju na patriJotizam i sentiment jednog (većeg) dela potrošača, pošto ne vidim Komtrejd kao neku prepoznatljivu robnu marku u svetu tableta ili televizora.

sada si nas bas prosvetlio. mi mislili da ga sklapa duh Nikole Tesle u njegovom muzeju tokom noci. marketing na stranu (mada potpuno kapiram njihov koncept da zaintrigiraju imenom average Srbu), bice zanimljivo videti valjaju li ista tj. sta nude za te novce. ako su dobri paneli, ovo moze da bude lepa konkurencija sivom kanalu.
 
imali su vec crypton - moj pokojni :) to je isto bio "srpski" televizor...

al je crkao samsung ekran, na mom, posle 26 meseci (24 garancija...)
 
Po čemu je ovo bolje od silnih Vox/Fox/Blaupunkt klonova, a uz to je i skuplji od njih???
 
"Bolji" je po imenu.

Za koju godinu, na ovim prostorima Tesla ce biti sinonim za jeftinu kinesku elektroniku. Jeftini marketing najnize vrste, koji bi trebalo zakonom zabraniti.

Pozdrav
 
Preskupo.

Tesla brend sa tabletom je krenuo uspešno jer je zaista nudio dobre tablete za male pare. Ovi televizori ne nude ništa bolje od konkurencije za isti novac i osim nekog imaginarnog patrionizma oko imena, ne mislim da će se ''primiti'' kao tableti.
 
Tesla 50E602 50"
AKCIJSKA cena: 59.990 RSD

Tesla 39E601 39"
AKCIJSKA cena: 39.990 RSD

Tesla 32E601 32"
AKCIJSKA cena: 28.990 RSD
 
Pa isto tursko s****, nije vredno pomena.
 
sada si nas bas prosvetlio. mi mislili da ga sklapa duh Nikole Tesle u njegovom muzeju tokom noci. marketing na stranu (mada potpuno kapiram njihov koncept da zaintrigiraju imenom average Srbu), bice zanimljivo videti valjaju li ista tj. sta nude za te novce. ako su dobri paneli, ovo moze da bude lepa konkurencija sivom kanalu.
Nekoga sam možda i prosvetlio - što se ti osećaš pozvanim (prozvanim) da se tome rugaš? Je l' se ne slažemo u nečemu? Možda u tome da Tesla može da bude konkurencija LG, Panasonik i Samsung televizorima "švercovanim" iz Mađarske.
 
Upravo su nam ga isporucili u shop. Pristojana plastika, tanak ram sa obodom od alumijuma. Zadnja strana je uzasna sa dva izbacena zvucnika, slika je pristojna za te pare...
 
U prodaji će se naći od 12. decembra i očekuje se neverovatna potražnja jer su u pitanju najbolji mogući televizori po najpovoljnijoj mogućoj ceni
Kakva recenica :D

Blago onima koji kupe kineski TV za 500eur
 
Ima dvb t2 koliko videh, ako je to nekome bitno
 
Ne znam, vi samo gledate mane. Nigde ne pise da su oni proizveli i ja se ne bunim sto rade OEM-branding jer mozda jesu kineski ali su kvalitetni. Drugo, znam da u cenovnom rangu imaju svercovani iz Madjarske, mada ima onih koji se boje trgovanjem zbog nekoliko razloga (averidz srbin) ili onoh koji cak ni ne znaju za njih. Mada nebitno sad to.

Cekam neki pad cena, zagrevam se za 39" verziju i da napravim svoj kutak za uzivanje (Movie room, game room... :) ), pravi, ne kao sad stari CRT koji je pri izdahu. Mada moracu da cujem zvuk, da znam da li ima potrebe za externim surround sistemom mada specifikacijski vidi se da nece trebati. :)
 
@amdpower
Baš tako!

Bitno je koliko je brend postojan, ko je iza njega, šta će biti sutra sa njim, servisom, rezervnim delovima. Malo na duže treba da se gleda a ne samo "cena".
 
Ne verujem ovim kineskim klonovima kojih ima milion, jedni lepe vox, neki vivax, neki tesla, ali u principu : jeftin kinez koji poskupi zbog još jeftinijeg brendiranja.
Bolje uzeti ovakav direktno na aliju no-name, pa kući zalepili paja patka, nego plaćati skuplje komtrade-ov.
 
Tjuner DVB-T/C? Zar kod nas nije DVB-T2 standard? Ja sam kupio LG za te pare, sve sa T2 standardom.
 
Da li neko zna koje stavljau panele ?
 
Što je najgore ja imam VOX i totalno sam zadovoljan koristim ga svakodnevno umesto monitora.

A bacio sam pogled na ove Tesla led tv-e i ništa konkuretno nisu izbacili smatrao sam da će bar cenom parirati s obzirom da je domaći tj. spakovan kineski proizvod.
Mene zanima isključivo 50" tv i za iste pare 59K ima VOX sa 200hz osvežavanjem ako cena ode 10k dole to će biti pravi best buy do tada nešto nebi experimentisao sa Teslom.
 
Nazad
Vrh Dno