Šta je novo?

Apple's WWDC - tračevi, prezentacija i sl.

sada se govori o unapređenjima u Safariju:
DSC_0938.jpg

DSC_0940.jpg

DSC_0942.jpg

apple-wwdc-_0271.jpg
 
Odgovor na poruke direktno iz notifikacija mi je nedostajalo sa androida. I ovi kontakti u multitasking ekranu su zgodna fora (ionako je bio neiskorišćen prostor).
 
Drago mi je da sam video našu (ili bar hrvatsku) zastavu medju podržanim jezicima za quick type :d
 
Нови програмски језик... врло интересантно.
 
Meni je baš SVE prikazano na konferenciji privuklo pažnju, pogotovu HandOff i Continuity, pun pogodak za integraciju telefona (to mi je trebalo), SMS i sl. u OS X, takođe Swift, iCloud Drive, Family Sharing integracija Šazama. Super stvari!!!
 
Ovo postaje smesno, oni se za*ebavaju :)

@drgonzo, imamo i mi net btw :d
 
Poslednja izmena:
Nema srpskog/hrvatskog za predictive text... Valjda će doći vremenom... Za engleski je super bas...
 
Sta je od ovih dev alata open source? Ili Apple ide koracima Microsofta?
 
^

SWIFT: "It will feature an interactive “Playground” that allows you to edit your code and watch how your changes influence your app in real-time."

hint: Bret Victor (ex Apple employ) - pre par godina:


mislim da kacim ovaj video po milioniti put :)... idem da sibnem email Bret-u... ;)
u svakom slucaju, lepo je videti da neko "alternativne" ideje (?!?) uvodi u mainstream.

hint next: Making of Grimrock: Rapid Programming
(isto x puta spominjao)
http://www.grimrock.net/2012/07/25/making-of-grimrock-rapid-programming/

"So Lua is great but what about the iteration loop? The single best thing about Lua for us is that code can be compiled dynamically while the game is running. This is such a major difference to working with C++ that most jaded C++ programmers can’t even grasp the full implications of this."



btw G@W, na sta tacno mislis kad kazes to sto kazes :) : "Sta je od ovih dev alata open source? Ili Apple ide koracima Microsofta?" open source dev alate tipa "Xcode" (aka Visual Studio)??


---
btw2 ono sto ce STVARNO biti impresivno je kad "isprogramiraju" tj kreiraju novo drustvo:
- danas google ili apple mogu gotovo u trenutku da kazu da je doticni dr. mr. ... http://pescanik.net/2014/06/kako-do-doktorata-lako-slucaj-ministra-stefanovica/ "ukrao" doktorat. (sto bi svi mogli da vidimo, i to instant, da je ovaj mehanizam u startu bio ugradjen u racunare. nazalost, umesto toga dobili smo Copy&Paste)

nema veze, taman da Apple ima sta novo da "izmisli" i predstavi na WWDC 2022.
 
Poslednja izmena:
Informisao sam se malo u medjuvremenu i zakljucak koji sam izveo jeste da Apple radi isto sto i Microsoft, zatvara se u cauru. Cilj ovog Metal API-ja jeste da komplikuje zivot developerima i da ih natera da razmisle da li portovati na Android, da li se isplati.

Nisu prvi koji ovo rade, ali posto su najveci moze se reci da su ovim potezima otvorili Pandorinu kutiju. Sad ce svi da krenu istim putem i da forsiraju svoj zatvoreni standard. Nadam se da si srecan kovacm, posto su se 80-te vratile. Samo sto danasnji softver nije jednostavan kao sto je bio tada i neces videti portovanje na sve relevantne platforme.
 
@ковач, то је Брет предлагао пре 3 године, када сам и ја први пут видео презентацију, https://www.youtube.com/watch?v=PUv66718DII и да, ово делује као да личи на ту интерактивност и инстатно враћање информације програмеру док развија то што већ развија.

Управо сам прелистао књигу коју је Apple припремио за Swift и није чудан као што је ОВЈ-С али постоје неке ствари које су копиране из функционалних језика, као ово нпр:
Kod:
func getGasPrices() -> (Double, Double, Double) {
    return (3.59, 3.69, 3.79)
}
getGasPrices()”

Генерално сам по први пут заинтересован да научим језик који се користи за развој апликација на њиховим платформама.
 
Objasnili su. Cini mi se najvise stvari su sada unapredili u odnosu na prethodnih par OS X/iOS. Po meni, pun pogodak.
 
Da li se Srbija najzad našla na "onom" spisku?
 
Ništa Srbija, ništa novi hardver, krastavac.
 
Nazad
Vrh Dno