Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudovi, drugar ima VISA electron karticu i hoće da uleti na btc-e sa kešom da bi kupio LTC. Jel ima neko ideju kako to da se izvede ?
 
Ne moze na btc-e. Postoji nacin da se karticom kupi btc ali ga ne preporucujem. Gubici idu i do 30%.
 
Najbolje je mozda da kupi BTC za kes pa ga menja za LTC. Ali problem je sto i btc-a sada jako slabo ima jer ga skoro niko ne kopa vise.
 
Najerftiniji sistem je da direktno od nekog kupi BTC na primer nek kontaktira ljude sa
https://localbitcoins.com/

na benchu su svi neozbiljni za trgovinu :)

Takodje povoljno bi bilo da odradi wire transfer ka MtGox-u ali je to nemoguce jer SRBIOSSTAN zabranjuje odliv para kriminalaca!
 
TRC i PPC se nesto razbukarili, PPC pogotovu, pustio neko buvu a
 
I PPC i FTC mi nocas prosli Ask orderi u peak-u, srecan sam ko malo dete :)

Nego gledam sad lik stavi 700BTC-a da prodaje na 75$, nestali su mu novcici u intervalu od 10 sekundi...
 
Poslednja izmena:
Šta se dešava ako coine koje napravim šaljem na offline wallet, koji je u trenutku slanja isključen? Hoće li stići coini kada se uključi wallet i odradi sync? Ima li neko iskustva?
 
Šta se dešava ako coine koje napravim šaljem na offline wallet, koji je u trenutku slanja isključen? Hoće li stići coini kada se uključi wallet i odradi sync? Ima li neko iskustva?

Coini stizu u tom trenutku kada odradis transakciju (ako je sve u redu). Odnosno malo preciznije kada neki rudar ubaci tvoju transakciju u naredni reseni blok. Ne moras da ides online sa wallet-om samo da bi to proverio vec je prostije koristiti http://blockchain.info/ gde kucas tu adresu u search.

Wallet mora da se zakaci online jedino ako hoce da se trosi sa njega, kako bi prosledio transakciju na mrezu.
 
Poslednja izmena:
Imam ja, posalji PM
 
sto da se pojedem, viseo sam post jos kad je postavljen ali nisam pisao, trazi se iz n.sada, nisam ja u fazonu da i komsiji crkne krava ;)
 
Ok, pa šta onda da radi ? BTC-e je krajnje odrediše.
Koji je najjeftiniji sistem ?

Nek dodje do mene u NS sa novcima, i ja cu mu prebaciti na bitstampu koliko god mu treba USD. Dalje neka kupi btc, i onda je dalje lako
 
Meni je svejedno dal je novcic 2 ili 5 dolara jer ne planiram nista prodavati bez minimum 10$ :)
Onda mi vise odgovara da je 2 (sto ce se tesko desiti) jer ce mnogi koji ne mogu istrpeti struju odustati pa ce i tezina manje skakati a samim tim cu vise iskopati.

Moje misljenje je da BTC ide ispod 50$ u narednih mesec-dva.
Kinez jos nije ni pipnuo svojih 75000 novcica koje je uzeo za cipove. Dal ce te ili one sto je nakopao menjati da plati izradu cipova svakako ce trebati dosta kesha da se to odradi.
Kada cipovi stignu opet ih treba negde upakovati a za to ce opet sluziti novcici koji ce na kraju zavrsavati u dolarima.

Vecina berzi leti lagano pada pa se na jesen oporavlja osim ako se ne pojave neke dobre vesti.
 
Bash tako....mene jedino muci...u cemu drzati akviziciju....u BTC-u ili LTC-u ?
 
Ja cu u LTC, on je jos sveza valuta i jos uvek se GPU mineri koliko toliko pitaju za cenu.
MCAP BTC-a u ovom trenutku je oko 800 miliona dolara a MCAP LTC-a je oko 50 miliona dolara.
Mnogo manje para je potrebno da se digne LTC na 4x nego BTC 4x
 
Da li je bolje devizni račun otvoriti u Intesi ili u Komercijalnoj banci? Usluga, provizije, vreme obrade itd.
 
Inteza ne uzima proviziju..ali vodite računa sa Visa internet karticom.Kad povlačite novac na račun,nemojte slati na račun Visa kartice već na devizni račun Intese.Meni su automatski likovi iz Visa-e konvertovali dolare u evre i naravno uzeli proviziju jer je Visa po defoult-u u evrima...a kad se ide direktno na devizni Inteze nema nikakve provizije...
 
Kako ne uzima proviziju, valjda svi uzimaju? Po onome što sam našao Intesa uzima 0,25% ili min 300 din, a Komercijalna 0,35% ili min. 200 din. za doznake iz ino.

Što se tiče Internet kartice, zvao sam Call centar i rekli su da ne može da se koristi devizni račun vezan za Internet karticu, već mora novi da se otvori, što je besplatno (tzv. račun po viđenju).
 
Meni osim konverzije od strane Visa kartice Intesa nije uzela proviziju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno