Šta je novo?

Kingston v300 firmware

Neky

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
919
Poena
330
Mogu li nekako online ili iz nekog alata da proverim (preko serijskog broja itd. ) koji firmware ima SSD koji sam kupio? Čitam da 5.06 smanjuje performanse, dok 5.05 sasvim lepo radi. Da mi je ubačen SSD lako bih, ali evo ga još zapakovan, i možda neće u skorije vreme biti ugrađen.
 
As-ssd ali mora biti prikopcan ssd...
Zasto je problem otpakovati, zakaciti na bilo koj sata kabl i odgovarajuci sata naponski pa proveriti?
Ako mislis prodavati onda nemoj ni razmisljati koji je FW.
 
Ako je taj onako zapakovan kao što je moj bio ( mora da se seče pakovanje da se izvadi), ne moraš da raspakuješ da vidiš koji je FW.
Imaš tu informaciju na njemu, u desnom donjem uglu, na mom piše : 505ABBF0 i jeste FW v505. Neznam zašto ne nameravaš da ga uskoro upotrebiš ali ako možeš da ga dobro prodaš ili zameniš za nešto bolje, onda uradi to. Ja sam prilično razočaran sa mojim iako je 505FW.
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici na odgovorima. Čekam laptop da uzmem, pa će SSD u njega, zbog toga ne znam kad ću ga upotrebiti. Čini mi se ovako iz glave da piše nešto sa 505 dole desno pored serijskog broja. Iz kog razloga nisi zadovoljan druže? Nisam našao ništa loše na netu, osim da je malo sporiji od Samsunga 840, ali i jeftiniji.
 
Verovatno mu se ne dopadaju AS-SSD rezultati. :D
 
Eh Garsone baš si ga pogodio, ko' prstom u nebo.
Ne dopadaju mi se nikakvi rezultati na njemu, specijalno ne 4K R/W što je glavno za sistemski disk, SSD ili HDD svejedno. Izgleda da ga Samsung 830 i 840 šiju uzduž i popreko. 20.55 / 12.55 je stvaro dizaster. Seq R 448 je OK ali čak i write je 140. Što je najgore, sa nekih polupristojnih vrednosti (ali nižih od deklarisanih ) sada posle jedno-dva meseca je spalo na ovo iako sam uradio sve da toga ne dođe.
 
Poslednja izmena:
Pa da ga menjam dok je vreme?
 
Eh Garsone baš si ga pogodio, ko' prstom u nebo.
Ne dopadaju mi se nikakvi rezultati na njemu, specijalno ne 4K R/W što je glavno za sistemski disk, SSD ili HDD svejedno. Izgleda da ga Samsung 830 i 840 šiju uzduž i popreko. 20.55 / 12.55 je stvaro dizaster. Seq R 448 je OK ali čak i write je 140. Što je najgore, sa nekih polupristojnih vrednosti (ali nižih od deklarisanih ) sada posle jedno-dva meseca je spalo na ovo iako sam uradio sve da toga ne dođe.
A zasto se obazires na AS-SSD? Mislim da ti neko da 840 obican (koji btw ne sije uzduz i popreko, cak sta vise) ne bi primetio razliku.
Uzivaj u svom SSDu. :wave:
 
Ma ko se obazire na AS-SSD, nego se oseća da je usporio u radu. V200+ kod komšije na sličnoj ploči brži svuda jedno 20 %, mada u svakom slučaju mnogo bolje od HDDa. Nisam ni proveravao dok nisam osetio razliku. Ne pada mi napamet da ga testiram do smrti (njegove).
 
Poslednja izmena:
V200+ brzi 20%? To je cudno. Doduse, verovatno se razlikuju konfiguracijie.
 
V200+ brzi 20%? To je cudno. Doduse, verovatno se razlikuju konfiguracijie.
Pa, malo se razlikuju konfe, moje je Ga 870 a druga 999 ali moslim da je isti kontroler i nije Intel da bi to pravilo razliku. Mene nervira opadanje performansi toliko da se vidi golim okom. Testovi su samo da vidm za koliko. Da sam jedini, nisam a ja stvarno "čuvam" sistem. Za ovih nekoliko meseci nijedan BSOD, crash ili nešto slično. Izuzev sistemskih i normalnih programa nikakvi podatci, sličice, muzika itd. Sve automatski ide na HDD. 37% zazeće, nema PF ili hibernate, .torrent i downloads, sve ide na HDD automatski. To sam sve radio i kada je HDD bio boot disk.
 
Poslednja izmena:
Pa, malo se razlikuju konfe, moje je Ga 870 a druga 999 ali moslim da je isti kontroler i nije Intel da bi to pravilo razliku. Mene nervira opadanje performansi toliko da se vidi golim okom. Testovi su samo da vidm za koliko. Da sam jedini, nisam a ja stvarno "čuvam" sistem. Za ovih nekoliko meseci nijedan BSOD, crash ili nešto slično. Izuzev sistemskih i normalnih programa nikakvi podatci, sličice, muzika itd. Sve automatski ide na HDD. 37% zazeće, nema PF ili hibernate, .torrent i downloads, sve ide na HDD automatski. To sam sve radio i kada je HDD bio boot disk.
Pa retko ko je prijavio da oseca usporenje, a da nije pun SSD. Ti kazes da je to 20%, ne znam da li je lako primetiti 20%.
 
Nazad
Vrh Dno