Šta je novo?

E5200 OC

Dark Magician

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruke
10,817
Poena
635
Konfiguracija iz profila. Sta god sam pokusao, nikad nije stabilno, udario sam u zid :wall:, FSB 266, i mnozilac 12, sve preko je nestabilno, ili ne butuje ili se rusi pri gasenju.
 
1,4V u BIOS, 1,36 u CPU-Z, cini mi se visoko. GTLREF mi nije jasno na koliko da stavim.
 
probaj da povecas RAM voltage nemoj preko 2.0, meni je recimo samo zbog toga sistem bio nestabilan, mozda izvuces nesto malo vise, ali generalno taj g31 chipset nije bas za neki OC, posto si ogranicen multi-em na 12.5 ako sam u pravu, znaci da bi za veci clock morao da podignes FSB, a ploca te u tome ogranicava ...
 
Ploca ladno moze 333 FSB, sto je meni dovoljno, ali nece na njega. Moguce je da RAM pravi problem sa 2,66 deliocem?
 
A jesi li zakucao RAM? Da ne ide preko fabrickih vrednosti.
 
A jesi li zakucao RAM? Da ne ide preko fabrickih vrednosti.

Jesam, smanjio sam da ne prelazi preko 800Mhz, sto se latencija tice, stavim ih na 6-6-6-18 (koliko je fabricki), ali mi pravi porbleme, zato sto ima naprednih, koje imam utisak da ne rade kako treba, a ja ne znam kako da ih podesim.
 
Bas cudno. Ja sam E5200 drzao na 3-3.2GHz na default naponu. Preko nisam ni dizao jer nisam imao potrebe (voleo sam da mi bude niska temperatura).

Probaj da malo smanjis FSB. Probaj na radnom taktu od 3GHz na default voltazi, pa polako dizi dok ne bude problema. Onda digni malo voltazu, pa opet polako dizi. Da vidis u cemu je problem.

Naravno, zakucaj memoriju na 800MHz. Latencije ne diraj.
 
Bas cudno. Ja sam E5200 drzao na 3-3.2GHz na default naponu. Preko nisam ni dizao jer nisam imao potrebe (voleo sam da mi bude niska temperatura).

Probaj da malo smanjis FSB. Probaj na radnom taktu od 3GHz na default voltazi, pa polako dizi dok ne bude problema. Onda digni malo voltazu, pa opet polako dizi. Da vidis u cemu je problem.

Naravno, zakucaj memoriju na 800MHz. Latencije ne diraj.

Ni meni nije jasno, imam dobro napajanje i hladjenje, ne pregreva se, ali na FSB 267, vec nece da radi, mozda zato sto sam CPU ima toliki, i ne da mi preko, mada ne razumem zasto nece 12,5 mnozilac...
 
Nazad
Vrh Dno