Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Chronicle = :vomit:
 
Bas sad gledam po trackerima koliko je ljudi skinulo Chronicle. Broj je fascinantan. Ja ne znam dal ljudi uopste citaju preporuke pre nego sto skinu film ali meni je to konkretno za ovaj film fenomen. Ocajan film a toliki hajp. Da ga je Marvel producirao pa i da razumem, a ovako ... :(
 
Ljudi su ga skinuli, jer su čitali preporuke i dobre ocene. Doduše, znaš i sam da to nikada nije merilo. :D
 
A danas je frka skinuti film ? Kolko samo toga skinem pa samo pobrisem bez gledanja...
 
Pa i na gigabitnim serverima ljudi pricaju o uzaludno potrosenom bw-u. Baceni GB-i su i dalje baceni GB-i pa ma koliko brzu konekciju imao. Recimo, unistio si ratio za toliko GB-a, ili si jednostavno imao usporenje linije tih par sati dok nisi skinuo, ili si trosio struju na komp dok je skidao a nije ti potrebno .... Mali milion primera zasto je lose skinuti film koji je ******, pogotovo u remuxe i sl.
 
The Avengers

Gledao danas, dajem 7/10
nekako su ga previše razvukli i kao da mu nešto fali. baš sam polagao jako velike nade u film
slično je i sa prometheus-om i DKR, nadam se da me i oni neće razočarati.

scarlett johannson ima baš lepu pozadinu u onom kombinezonu
 
^ Gde odose onih $220.000.000 da mi je znati ?
 
Memories of Murder

Najzad resih da odgledam ovaj film. Pokusavao sam vec 2-3 puta, ali sam odustajao vec posle 30-45 minuta. Radnja se dosta sporo odvija sto me je odbijalo sve do sada. Na kraju, odlican film koji ostavlja jak utisak. Barem je na mene ostavio takav utisak! :) 8.5/10
 
The Avengers

Gledao danas, dajem 7/10
nekako su ga previše razvukli i kao da mu nešto fali. baš sam polagao jako velike nade u film
slično je i sa prometheus-om i DKR, nadam se da me i oni neće razočarati.

scarlett johannson ima baš lepu pozadinu u onom kombinezonu
To sto si polagao velike nade u Marvel film i izjednacavao ga sa filmovima koje su rezirali Ridley Scott i Nolan je u startu pogresno. Mozda si se previse nadao i to nisi dobio, ali film je dobar. Ono sto mu fali je originalniji zavrsetak, verovatno da ima bolju pricu i inteligentniji kraj bio bi tu sa TDK-om (pod uslovom da ljudi nemaju predrasude prema malo "veselijem" filmu), ovako je losiji. Sad kad pogledam bolji mi je cak i First Class samo zbog price. Ovo nikako ne znaci da film ne valja, oni su uspeli u onome sto su zamislili. Gluma, rezija i realizacija zasluzuju 8, a to je za danasnje standarde odlicno. I da, od mene bi dobio cak vise od TDK-a (a to znaci 9), da je Nolan pisao screenplay, nebitno ko rezira (Whedon ili Nolan). Ok, nije bas nebitno :d, samo mislim da je lik odradio odlican posao u reziji, ali prica i nije bas duboka (sto nikad nije ni bila u Marvel filmovima ali sto ne bi bila?).

^ Gde odose onih $220.000.000 da mi je znati ?
U 2 i po sata konstantnih eksplozija i 10 visokoplacenih glumaca ,).
 
Da ali placenih za sta ? Tu je problem. Nemam nista protiv eksplozija :)
 
Pa na marketing, a i na pranje love. Ti mislis da su te cifre realne ?
 
tdk je the dark knight, a ja sam možda trebao da napišem tdkr ali reko lepše je sa 3 slova :D

ne kažem da avengersi nisu dobri, već baš to da su dobri ali su mogli biti još bolji. nijednom u toku filma nisam rekao wow ili u *ebote, a poredim ga malo sa first avengerom i mogu reći da mi je taj film omiljeni od tih par koji su rađeni kao prequel za avengerse. thor je nekako glupav kad pogledaš priču, iako su mi hemsworth i hiddleston odlični u njemu. iron man je dosadan. onaj hawk eye i romanova su totalno bezveze likovi, ne znaš oće se kresnuti ili neće i to je sve vezano za njih.
 
Gde se danas pojavio? Ja sam to torentovao pre vise od nedelju dana i stvarno je dobar. :)

Tt2b5
 
Nisam gledao ali mi se cini dosta slican sa filmom Super?

btw, ako niste znali reziser i scenarista filma je Zed iz Policijske Akademije, a jos pre neku godinu sam gledao njegov film World`s Greatest Dad i svideo mi se film i njegov stil pisanja/rezije.
 
Kick-ass mi je bio onako, meh. daleko od loseg, ali nije ostavio neki jak utisak. Super nisam mogao da odgledam do kraja. Mucio sam se sve vreme i na silu sedeo, ali nije vredelo.
God bless america sam video pre par dana, ali nije mi se ucinio zanimljivim, pogotovo sto nesto ne volim ovog bucka :D, a klinka mi je skroz antipaticna
 
Kick Ass i Super iako slicni na papiru nemaju nikakve slicnosti sa temama u filmu jer tema u Super je zelja glavnog "junaka" u filmu da zastiti devojku od droge i loseg uticaja i pri tome ne shvata granice sta je ispravno u drustvu a sta ne, tj. njegov bes prema drustvu i prebijanje/ubijanje gomile ljudi, sve to zacinjeno verom u nesto, inspirisano televizijom i stripom i naravno jurnjavom za spostvenim idealom pravde... ili kako se to vec njemu cini. Dakle, film se bavi socijalnim problemima i poigravanjima na ivicama moralnosti uz poneku dozu komedije. Defendor je isto slican film na tu temu, malo drugaciji, losiji ali opet sasvim ok. Kick Ass je nesto drugo, film je ok komedija sve do pola filma gde zalazi u onu dozu gluposti da do tada glavni lik u filmu gubi ulogu glavnog lika a nama je od tada servirano koliki body count mala devojcica moze da napravi. Mozda donekle interesantan film, ali daleko je od Super-a.
 
Poslednja izmena:

Act of Valor (2012)

Odgledao veceras ovaj film. Sta reci? Posle filma sam zaglavio u WC. U pitanju klasicno Americki sr@nje. Americki marinci jure neke teroriste i kriminalce po celom svetu, napucavaju se sa njima i naravno da Ameri uvek pobedjuju. Pa cak je bre i Rambo bio ranjen ali u ovom filmu od silne pucanjave gde Ameri striktno drze kundak puske na ramenu dok protivnici pucaju skuka izbrojao sam 1 ubijenog( i taj nije ubijen nego...) i 2 ranjena Amera. Amer i kad dobije pola sarzera iz kalasa u telo puca iz pistolja i dva puta promeni sarzer...
Da li treba jos da pisem?
Ocena 4 i to samo zato sto je tehnicki koliko toliko ok odradjen.
 
Poslednja izmena:
Ako je igde realna pucnjava to je u ovom filmu, korisceni pravi meci u skoro svim scenama, pune se sarzeri posle tacnog vremena a ne ono ko u svakom filmu M4 ima 100 metaka, kako bre ljudi tako pogresno shvate filmove to mi nikad nece biti jasno, u Act Of Valor-u traze sjajnu glumu i pljuvanje po amerima, u Avataru neku mudru pouku koja ce im promeniti zivot zauvek, itd.. Reci mi da li si ikada video realniju scenu primanja metaka nego onu pred kraj Act of Valor-a, kad prima u pancir? Moglo je bolje sigurno ali ovo je zlatan materijal za bilo koga ko se lozi imalo na fps-ove, oruzja i celu tu pricu.. Gluma je totalno sporedna stvar ovde, a ne mogu da smislim vise tu isiljenu pricu ''ameri ubijaju sve, aaa, NATO zlikovci" od nasih ljudi..
 
Poslednja izmena:
odgledao God Bless America... od mene cista desetka :)
 
Reci mi da li si ikada video realniju scenu primanja metaka nego onu pred kraj Act of Valor-a, kad prima u pancir?
To je tebi realno? Covek prima desetak metaka iz puske ciji meci probijaju pancir a on nastavlja da puca iz pistolja i dva puta stize da promeni sarzer?
Sta kazes za onu scenu gde Amera pogadja u stomak tj. pancir RPG ali se granata ne aktivira i kolega mu kaze nesto u fazonu dobar ti pancir?
Tebi je realno da okoreli kriminalci i teroristi trce na Americke metke, pucaju skuka bez ikakvog zaklona na Amere koji koriste i najmanji zaklon? Izvini ali meni to nije nimalo realno. Od toliko ispaljenih metaka samo 2 Amera ranjena i 1 poginuo koji dobija velicanstvenu sahranu a oni ubili na desetine kriminalaca/terorista. Pa to samo ima u americkom filmu.
Ne kazem ja da film tehnicki nije dobro odradjen ali sve u svemu lose sto se mene tice.
 
Samo jos malo propagande da nateraju klince da se pridruze.
 
Kick Ass i Super iako slicni na papiru nemaju nikakve slicnosti sa temama u filmu jer tema u Super je zelja glavnog "junaka" u filmu da zastiti devojku od droge i loseg uticaja i pri tome ne shvata granice sta je ispravno u drustvu a sta ne, tj. njegov bes prema drustvu i prebijanje/ubijanje gomile ljudi, sve to zacinjeno verom u nesto, inspirisano televizijom i stripom i naravno jurnjavom za spostvenim idealom pravde... ili kako se to vec njemu cini. Dakle, film se bavi socijalnim problemima i poigravanjima na ivicama moralnosti uz poneku dozu komedije. Defendor je isto slican film na tu temu, malo drugaciji, losiji ali opet sasvim ok. Kick Ass je nesto drugo, film je ok komedija sve do pola filma gde zalazi u onu dozu gluposti da do tada glavni lik u filmu gubi ulogu glavnog lika a nama je od tada servirano koliki body count mala devojcica moze da napravi. Mozda donekle interesantan film, ali daleko je od Super-a.

cheers

GLedao sam sinoć The intouchables. Stvarno mi je "legao" film. Odavno nisam gledao onako vedar i srećan hilm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno