Šta je novo?

Wayteq XTab-70

GTA3 nisam uspeo da pokrenem na SGT, nema jos podrsku za SGX540. Veliko je pitanje da li je ima za Mali400... Ali ako si dosao do menija, mozda i moze da se pokrene? Jesi siguran da je besplatna?

Sto se ostalih igara tice, sa same hardverske strane, stvarno ne vidim sto ne bi radile dobro, ako bi radile... Sve (ili bar sve koje sam probao ovog tipa) na tabu lete. Jeste da ima 200MHz visi takt, ali je Cortex A8, tako da je realna brzina tu negde. Plus Mali400 i niza rezolucija Waitequ daju prednost. Ono sto je veliko pitanje je da li ce uopste raditi. Masa njih ne radi na mom tabu, jer jednostavno nema podrske. Neke prorade, ali u cudnoj rezoluciji (iseku deo ekrana da naprave 800x480). Stalno zaboravljam da ova sprava ima 800x600 rezoluciju.

Skini noviju verziju GTA3, ima podrsku za SGX540 :)

On topic: kakav je za citanje, odnosno jel umara oci nakon izvesnog vremena?
 
Poslednja izmena:
Sve igre koje sam naveo provereno rade na Mali400. Ja sam ih igrao na svom SGSII.

Ok, za GTA nisam bio siguran, za ostale pretpostavljam da rade, ali nije moje glavno pitanje hoce li raditi na njemu, vec na 800x600. To treba probati i videti, verovatno kao i na 1024x600, neke da, neke ne.
 
Drugari jel ima nekih informacija da ce ovaj tab dobiti ICS, bilo custom, bilo zvanicni?
 
Zeko jel se pojavljivao ponovo onaj problem sa ispranim bojama?
 
Jel si resio problem sa 3G modemom? A sto se tice bluetootha, jesi li uspeo da povezes tablet sa nekim GPS modulom?

3G još rešavam, uključio se i kolega sa foruma kome modem radi, izgleda je do kartice... GPS nisam isprobavao, video sam tutorijale ali nisam u prilici da se dokopam nekog prijemnika...
 
3G još rešavam, uključio se i kolega sa foruma kome modem radi, izgleda je do kartice... GPS nisam isprobavao, video sam tutorijale ali nisam u prilici da se dokopam nekog prijemnika...

I kako si zadovoljan tabletom posle par dana koriscenja? Ako ti nije problem,ostavi linkove za te tutorijale.
 
Meni je malo cudno da je do telenorove kartice - znam da m:ts stare kartice zezaju (jer treba kao da im se aktivira net), a li telenor... Mozda, pokusaj sa drugom karticom
 
Pedjoni: Utisci su vise nego dobri, samo utisak kvari baterija, i pored akanja sa podesavanjima i battery saver aplikacijama, mislim da joj je krajnji domet 4 sata na wireless-u(ja iskljucivo po tome merim). Linkove sad ne mogu da postavljam, u kaficu sam sa porodicom, ali pretrazi malo po YouTube-u "Wayteq XPad-70 bluetooth gps", a imas i na onom madjarskom sajtu (postavljen link u ovoj temi), ubaci google translate i citaj, negde je na prve dve-tri strane.
Bata87: Stvar sa karticom je da sam isprobavao sa pripejd karticom za telefon, voice karticom, kako ih zovu telenorci, a one vise ne mogu da se korise za internet osim za telefone, pa cu sutra da kupim neku internet karticu bez ugovorne obaveze (a opet, nije ni internet pripejd) pa cu da probam.
 
Poslednja izmena:
Pedjoni: Utisci su vise nego dobri, samo utisak kvari baterija, i pored akanja sa podesavanjima i battery saver aplikacijama, mislim da joj je krajnji domet 4 sata na wireless-u(ja iskljucivo po tome merim). Linkove sad ne mogu da postavljam, u kaficu sam sa porodicom, ali pretrazi malo po YouTube-u "Wayteq XPad-70 bluetooth gps", a imas i na onom madjarskom sajtu (postavljen link u ovoj temi), ubaci google translate i citaj, negde je na prve dve-tri strane.
Bata87: Stvar sa karticom je da sam isprobavao sa pripejd karticom za telefon, voice karticom, kako ih zovu telenorci, a one vise ne mogu da se korise za internet osim za telefone, pa cu sutra da kupim neku internet karticu bez ugovorne obaveze (a opet, nije ni internet pripejd) pa cu da probam.

Stvarno je losa baterija. Da li si proveravao da li ima neki background proces koji srce bateriju? Prosto mi je neverovatno da traje samo 4 sata sa wireless-om.
 
Stvarno je losa baterija. Da li si proveravao da li ima neki background proces koji srce bateriju? Prosto mi je neverovatno da traje samo 4 sata sa wireless-om.

Verovali ili ne(koristio sam nekoliko alata), pokazuje da je gps ukljucen, i cim ga iskljucim odmah se sam pali, a na widget gps on/of uopste ne reaguje, kao da ga nema. Mora pasti root, nema druge...
 
Nisam znao da Wayteq XTab-70 ima GPS!?

Jesi li probao Skype, da li radi video poziv i da li podržava Adobe Flash (da li pušta snimke sa neta bez problema)?
 
Nisam znao da Wayteq XTab-70 ima GPS!?

Jesi li probao Skype, da li radi video poziv i da li podržava Adobe Flash (da li pušta snimke sa neta bez problema)?

Pa nisam ni ja ali prenosim ono što moje oči vide - u powercontrol (stock) se ne pojavljuje ali ga 3rd party apps vide i ne mogu da ga isključe (napraviću screenshot).
A. Flash podežava a skype nisam probao mada sam nalazio kojekuda da video radi ali zeza mikrofon a, opet negde, da sve radi ok. Probaću.
Edit: evo i screenshot-ova.
 

Prilozi

  • 20120111120515.jpeg
    20120111120515.jpeg
    253.7 KB · Pregleda: 172
  • 20120111120709.jpeg
    20120111120709.jpeg
    186.6 KB · Pregleda: 159
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, probaj Skype pa javi.
Pogledaj u opcijama šta ti troši bateriju, da li ti i GPS vuče.
 
Proradio i 3G internet na USB Modemu! Ko ne vidi dobro, na levoj polovini taskbar-a.
@vetar: šta može da troši, onaj famozni cellstandby, phone.apk, dialer, verovatno gps... moraću da rutujem pa da pročeprkam i izmajmunišem da, ukoliko ih preimenujem u neke npr. .bak fajlove, brzo mogu osposobiti ako zatrebaju...
 

Prilozi

  • 20120111125050.jpeg
    20120111125050.jpeg
    376.7 KB · Pregleda: 175
Poslednja izmena:
Čestitam na osposobljenom 3G modemu. :)
Što se potrošnje tiče, mislio sam na to da li ti prijavljuje da ti GPS troši bateriju.
 
Bravo Zeko bravo (za 3G :) ) sto se skype-a tice radi super video call, bar na dva xTab-a koje sam probao...
I kako si uspeo da namestis 3G?
 
Ne verujem da ima GPS, pre aplikacije koje ga ocekuju misle da postoji...

4 sata je bas malo, morao bi da izvlaci vise. Sa rootom mozes da stavis Juice Defender koji ce ti izvuci maksimum iz baterije, ali mislim da to nije resenje koje trazis. Custom rom bi mogao da ima bolje sredjen kernel, mozda vredi probati. Moguce je i da fabricki rom ne radi dobro sa podesavanjem takta, da ga drzi previsokog bez potrebe. Cak i ako te ne zanima da overklokujes, mozes uvek da mu dozvolis nizi takt (ni sa ovim ne valja preterati, naravno).

Sto se procesa tice, proveri. Ja koristim System Tuner, bio mi je veoma koristan za nalazenje procesa koji mi je przio bateriju za par sati na Legendu (mada, taj rom mi je nabijao procesor na 100% konstantno). Nije iskljuceno da imas nesto sto vuce bespotrebne resurse.
 
GPS nema sigurno. Ali može se koristiti bluetooth GPS.

4 sata jeste malo, ali zavisi koliki je kapacitet baterije. Mislim da nije nesto veliki, pa zato izdrži samo 4 sata.
 
Bravo Zeko bravo (za 3G :) ) sto se skype-a tice radi super video call, bar na dva xTab-a koje sam probao...
I kako si uspeo da namestis 3G?

Stavio stick, on sve sam podesio, restartovao tab sve sa stikom i eto ga. Obzirom da je kod mene 3g slab, zaista brzo izlazi na net.
Baterija je 3200, Samsungu je za cetvrtinu veca, Johnny, koliko Tab drzi na wireless-u?
 
Nisam ga nikada merio sto se trajanja tice, moze da se sprzi baterija i za manje od 4 sata ako se igraju zahtevne igre. Opet, moze da traje jako dugo sa wifi ukljucenim (imaj u vidu da je njemu i radio stalno ukljucen, bez obzira da li je data ukljucen ili ne). Samo da stoji i da ne radim nista, mislim da moze 3 dana da izvuce cak i kad je WiFi ukljucen (njemu je ipak najveci potrosac ekran). Citao sam da WiFi tethering na njemu moze da radi 10ak sati, ali nisam sam proveravao nikad. Mogu satima da citam, cak i kada je ukljucen WiFi. Nisam merio nikad, ali veoma retko mi izdrzi manje od dana. A ja ga trenutno koristim kao telefon i kao tablet.
 
U ono malo reviewa tj. komentara kupaca sa neta svi prijavljuju da baterija traje malo preko 4 sata, Prestigio 5080B je u tom domenu duplo bolji, ali ima i malo sporiji hardver.
 
Koliko ja sam ja upoznat tab drzi oko 6h (ali ocigledno zavisi od nacina upotrebe :) )
 
Suma sumarum, kao sto rekoh xxxx puta :) bolje za 140eur - nema, niti ja vidim bolje do 200eur. U pakovanju se dobija i sve potrebno: futrola, OTG usb adapter (jedino eto HDMI - ali bi bilo previse a :d )
 
Suma sumarum, kao sto rekoh xxxx puta :) bolje za 140eur - nema, niti ja vidim bolje do 200eur. U pakovanju se dobija i sve potrebno: futrola, OTG usb adapter (jedino eto HDMI - ali bi bilo previse a :d )
Zato sam i spomenuo Prestigio 5080B koji je samo malo skuplji :)
8" i duplo jača baterija, ima HDMI, nema BT. Ima slabiju grafiku. Nisam siguran da li se dobija USB adapter, ali se dobija jako dobra Prestigio futrola.
obojica imaju za tablete nestandardan 4:3 odnos stranica i rezoluciju 800x600 što znači da je slika na Waytequ nešto oštrija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno