Šta je novo?

Kako promeniti refresh rate?

  • Začetnik teme Začetnik teme aco036
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

aco036

Cenjen
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruke
52
Poena
159
Imam acer v223hq, instalirao sam Win7 i od tada ne mogu screen refresh rate namestiti na 75hz, vec stoji na 60. Cak sam checkirao polje da prikaze modove koje monitor ne moze podrzati, i dalje ne prikazuje preko 60hz-a. Rezolucija je 1680x1050.
 
Instaliraj i drajvere za monitor! 🙂
Ako to ne pomaže, probaj i sa najnovijim za grafiku.
Ako ni to ne pomaže onda će ti pomoći neki program poput Power Strip-a.
 
Drajveri za monitor i graficku su "up-to-date", pokusao sam Power Strip, ali najvecu rezoluciju uz 75hz koju nudi je 1152x864. Dok sam koristio XP, stojala je rezolucija 1440x900 sa 75hz-a.
 
pokusao sam Power Strip, ali najvecu rezoluciju uz 75hz koju nudi je 1152x864. Dok sam koristio XP, stojala je rezolucija 1440x900 sa 75hz-a.

Idi na "Display profiles" pa "Advanced Timing options da dobiješ ovaj ekran:
ps3_timing.gif

i tu šteluj osveženje po želji...
 
covece, ne igraj se sa tim .

nativna rezolucija ekrana ti je 1680x1050 @ 60hz , i to je slucaj sa 95% tft 22" ekrana

to sto ekran moze da izgura 75hz na 1400x900 nema nikakve veze sa bilo cim, jer se monitor drzi u nativnoj rez.

sto ce reci maksimalna rezolucija na maksimalno dozvoljenih herca.

i da, 60hz na tft nikkako nije isto sto i na crt monitorima, jer nema flickera.
 
Nazad
Vrh Dno