Šta je novo?

Test: Cooler Master HAF-X

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,415
Poena
1,385
Iako u našoj zemlji ogromnu većinu prodatih kućišta čine najjeftiniji modeli, koje je sa uključenim napajanjem potrebno platiti ne više od 2000 dinara, primetan je i rast tražnje za ozbiljnijim i daleko skupljim modelima, koji naprednim korisnicima nude daleko više. Jedna od takvih serija je i Cooler Master HAF, koji ubrzano stiče sve veći broj poklonika...


Više o tome...
 
Poslednja izmena od urednika:
Definitivno moje sledeće kućište. Par stvari me zanima: Da li se ipak dobija drugi vent za gornju stranu? Pošto sam pročitao u nekom testu na netu da je CM slao samo primerke za testiranje sa jednim ventom gore a da će kućišta koja budu za prodaju biti sa svim ventilatorima.
I da li piše HAF X ili nešto drugo na desnoj strani kućišta?
 
Ima samo jedna zackoljica...

Za razliku od Advanced II koji me je odusevio svakim detaljem i kvalitetom izrade, HAF- X deluje kao da ga je pravila druga fabrika.
Sitnice kao sto su distanceri za plocu koje moras da srafis klestima jer kinez nije izbusio rupe kako treba i jos dosta slicnih znakova neprecizne izrade su mi bas odavale los utisak pri pakovanju.
Utisak je upotpunio falicni front panel kod kog kada upalis svetlo na prednjem fan-u ploca ode u vecna lovista.
Sve u svemu od ozbiljne firme i flagship proizvoda takve stvari ne bih ocekivao.

Storky, drugi fan se ne dobija. Za natpis bih morao da proverim.
 
Poslednja izmena:
Sitnice kao sto su distanceri za plocu koje moras da srafis klestima jer kinez nije izbusio rupe kako treba i jos dosta slicnih znakova neprecizne izrade su mi bas odavale los utisak pri pakovanju.

Jel ti nije problem da nabrojiš još stvari koje su ti zasmetale?!

Utisak je upotpunio falicni front panel kod kog kada upalis svetlo na prednjem fan-u ploca ode u vecna lovista.

:zgran: Au, sad više nisam toliko zagrejan za ovo kućište. Po stranim testovima ga samo hvale i dižu u nebesa, ali ipak više verujem tebi nego njihovim testovima koji su manje više svi slični.
 
Lepo je zamisljeno, ali mi kvalitet izrade jednostavno nije na nivou na koji sam navikao od njihovih kucista srednje i visoke klase. Ne znam da li je primerak koji je meni bio u rukama iz neke "specijalne fabrike", kinez iz te smene bio lose raspolozen, kasnila plata ... :D , ali opet od te klase ocekujes malo bolju kontrolu kvaliteta. Ono sto zameram Haf X-u je npr. kod svih Advanced II (a proturio sam ih bas dosta kod ruke) besprekorno i odaje utisak savrsenog proizvoda. Steta sto i ovde nije isti slucaj jer je konceptualno Haf- X maltene "stariji brat" Advanced II.

Doduse, kad jednom spakujes sve unutra i to radi, to sve postaje manje bitno i jedino sto moze da ti zasmeta je glupo reseni front panel USB koji zahteva da ga ubodes u dva zadnja (USB3.0). Znam da mozda nije moglo drugacije, ali mi je totalno retro resenje :d
 
Kvalitet izrade mi jeste važan, ali recimo da bi mogao da zanemarim neke nedostatke ako je protok vazduha onakav kakav mislim da jeste. Ali ono što si rekao da ploča ode u večna lovišta kada se pritisne prekidač za svetlo na prednjem fanu jel ti se to stvarno desilo ili si malo dramatizovao? :D
Komponente su mi još pod garancijom ali ne bi da isprobavam dal će nešto da crkne zbog kućišta.
 
Nazalost, jeste se desilo i to sa dve ploce dok smo najzad nasli u cemu je stos :crash:
Sreca te ih bar ubije na "fin nacin" pa se ne vidi nikakvo ostecenje.
Verovatnoca da naletis na jos jedan primerak sa istim problemom je verovatno nikakva, ali je ocigledno da nivo izrade i kontrola kvaliteta nisu na nivou koji bi ocekivao.
 
Moraću uživo da pregledam to kućište, i ako se odlučim za njega da se nadam da ništa neće da crkne. :)
 
Nazalost, jeste se desilo i to sa dve ploce dok smo najzad nasli u cemu je stos :crash:
Sreca te ih bar ubije na "fin nacin" pa se ne vidi nikakvo ostecenje.
Verovatnoca da naletis na jos jedan primerak sa istim problemom je verovatno nikakva, ali je ocigledno da nivo izrade i kontrola kvaliteta nisu na nivou koji bi ocekivao.

Zasto imam utisak da posle ove recenice ce inbox da ti bude pun "pm-ova" - ajd dodnesem plocu da je ubijes , taman mi pri kraju garancija
hahahah :d
 
Hm, sa primerkom koji je stigao u redakciju takvih problema nije bilo, tj moja test ploca i dalje radi :) Bas me interesuje u cemu je bila caka sa tim koje ih je spaljivalo :p

Inace, protok vazduha je stvarno odlican. Doduse, kako i da ne bude sa tolikim ventilatorima ;)
 
Može li se ovaj dodatak za sata diskove staviti u običan Haf, tj. haf932?
 
Huh, moram da se oglasim - obzirom da Manchin post o kvalitetu dovodi u sumnju stav novinara a prema tome i benchmark sajta koji mu je dodelio nagradu

Licno sam imao prilike da se uverim u kvalitet i moram reci da nema ni delica slicnosti sa onim sto je zadesilo manchu - kuciste je odradjeno, malo je reci sjajno. U bas tom kucistu je bila izlozena i jedna o benchmark masina za CT-ovu fabriku znanja.

Sve sto mogu da kazem je da mi nije jasno i da ne mogu da povezem manchinu pricu sa ovom nasom
 
Upravo sam uputio mail domacoj kancelariji Cooler Mastera, sa zeljom da pronadju vremena, registruju se na forumu i upute zvanican stav kompanije povodom ovog slucaja. Poznajuci njihovu profesionalnost, uveren sam da ce se odazvati mom pozivu...

I meni je jako stalo da se ovaj slucaj ispita jer Benchmark daje nagradu ovom (po svima nama koji smo ga videli, fantasticnom) kucistu, a drugi input govori da spaljuje ploce. Ja iskreno, nikada nisam video/cuo da kuciste moze da spali plocu pa mi je jako vazno da se ovaj slucaj razjasni do kraja
 
...Ja iskreno, nikada nisam video/cuo da kuciste moze da spali plocu pa mi je jako vazno da se ovaj slucaj razjasni do kraja

Front panel ubija ploču samo tako. Jedan Chieftec uništio dve ploče na moje oči. Znam za još dosta slučajeva.
 
Upravo sam uputio mail domacoj kancelariji Cooler Mastera, sa zeljom da pronadju vremena, registruju se na forumu i upute zvanican stav kompanije povodom ovog slucaja. Poznajuci njihovu profesionalnost, uveren sam da ce se odazvati mom pozivu...

I meni je jako stalo da se ovaj slucaj ispita jer Benchmark daje nagradu ovom (po svima nama koji smo ga videli, fantasticnom) kucistu, a drugi input govori da spaljuje ploce. Ja iskreno, nikada nisam video/cuo da kuciste moze da spali plocu pa mi je jako vazno da se ovaj slucaj razjasni do kraja

Postovanje Peco,

Prvo da ti se zahvalimo na pozivu i zelji da nasim prisustvom poboljsamo kvalitet Cooler Master usluge posetiocima Benchmarka, kao i svim korisnicima Cooler Master opreme.

Odgovor u vezi komentara korisnika Mancha:

Mancha je napisao(la):
Za razliku od Advanced II koji me je odusevio svakim detaljem i kvalitetom izrade, HAF- X deluje kao da ga je pravila druga fabrika.
Sitnice kao sto su distanceri za plocu koje moras da srafis klestima jer kinez nije izbusio rupe kako treba i jos dosta slicnih znakova neprecizne izrade su mi bas odavale los utisak pri pakovanju.
Utisak je upotpunio falicni front panel kod kog kada upalis svetlo na prednjem fan-u ploca ode u vecna lovista.
Sve u svemu od ozbiljne firme i flagship proizvoda takve stvari ne bih ocekivao.

Storky, drugi fan se ne dobija. Za natpis bih morao da proverim.

Danas smo proverili sa dva zvanicna uvoznika Cooler Master opreme (Desk i PiN), da li je bilo reklamacija u vezi kucista HAF X. Potvrdjeno nam je da do sada nije bilo ni jedne zvanicne ili nezvanicne reklamacije.
Vrlo smo zainteresovani da cujemo detalje reklamacije clana foruma Mancha, cak sta vise, pozivamo ga da nas poseti u kancelariji Cooler Master Balkan (Airport City, Omladinskih Brigada 90v, Novi Beograd), i da donese kuciste kako bi ga mi istestirali.
Spremni smo da ponudimo apsolutno besplatno zamenu za isti ili bilo koji drugi model iz Cooler Master ponude, ako se ispostavi da su tvrdnje tacne i da je kuciste dva puta spalilo plocu.
Zamolili bi smo Manchu ako je sacuvao kutiju, da napravi fotografiju bele nalepnice i postavi na forum, kako bi smo utvrdili iz kog uvoza je to kuciste.
Napominjemo da su originalna kucista uvezena iskljucivo preko DESK-a i PiN-a. U bilo kom drugom slucaju, Cooler Master ne moze da garantuje da je kuciste original, a samim tim i da je izradjeno po Cooler Master standardima.
Vrlo nam je vazno zbog reputacije Cooler Master proizvoda da maksimalno izadjemo u susret korisnicima. Ako se ispostavi da je kuciste nanelo stetu i spalilo ploce, zamenicemo i ploce i kuciste.

Sva pitanja, reklamacije i predloge saljite na kontakt: [email protected]

S' postovanjem,

Cooler Master Balkan
Airport City, Omladinskih Brigada 90v
 
Ma to je Manchin nick na oc forumu :D
 
Xa, to nisam znao a taman sam hteo da ga uzmem :D :D :D , onda bolje stari Haf 932 da si uzmem i da mi je mirna glava.
 
Pozdrav svima,

Cooler Master Balkan je posle informacija sa Benchmark foruma proverio tvrdnje u vezi problema sa front panelom.
Korisnike koji su postovali na drugim forumima smo kontaktirali i utvrdili da postoje samo dva slucaja kada se ovo zaista desilo,
u Hrvatskoj (http://www.overclock.net/computer-cases/804839-haf-x-issues-dead-mobo-burned.html) i u Manchinom slucaju.
Fabrika je potvrdila da se u malom broju kucista prve proizvodnje pojavio problem sa front panelom.
Balkan koji je poznat po gamerima i overclockerima je imao sansu da dobije prve kolicine ovog kucista, tako da se problem prvo pojavio na Balkanu.
U samoj proizvodnji problem je resen i vec uveliko se na trzistu nalaze modeli koji nemaju ovaj problem, sta vise, slobodno preporucujemo ovaj model.
Zelimo da se zahvalimo clanovima foruma, sto su nam blagovremeno ukazali na ovaj problem,
kako bi smo mi ispostovali sve Cooler Master korisnike i izasli im maksimalno u susret.
Cooler Master je odlucio da besplatno resi problem svima koji su kupili prvu seriju HAF X kucista.
Korisnicima kod kojih je doslo do ostecenja bilo koje komponente, Cooler Master nudi opciju zamene iste za novu (ukoliko korisnik vec nije resio problem priznatom garancijom proizvodjaca komponente). U slucaju da je korisnik sam resio problem, trebalo bi ipak da se javi nama,
kako bi ga ispostovali i adekvatno mu izasli u susret.
U svakom slucaju, svakome ko se javi sa ovim problemom, Cooler Master ce poslati novi front panel potpuno besplatno.
Uslovi reklamacije:

1. Poslati serijski broj (sa zadnje strane kucista)
2. Ime, Prezime, Adresa
3. Gde i kada je kuciste kupljeno
4. Model ostecene komponente i serijski broj

Kontakt: [email protected]; [email protected]

Cooler Master se izvinjava za mogucu nanetu stetu i nadamo se da na ovaj nacin mozemo povratiti Vase poverenje.

S' postovanjem,

Cooler Master Balkan

Airport City, Omladinskih Brigada 90v
 
Pozdravljam ovaj potez Cooler Mastera, ovako treba da se radi sa klijentima!
 
Ono sto su Milan i Jovan uspeli da urade u Srbiji, ozbiljan je zadatak i za (na papiru) mnogo vece vendore. Ja da ih hvalim previse necu ali da su svi makar delic onoga koliko se trude u CM-u, gde bi nam bio kraj
 
Postovanje Peco,

Prvo da ti se zahvalimo na pozivu i zelji da nasim prisustvom poboljsamo kvalitet Cooler Master usluge posetiocima Benchmarka, kao i svim korisnicima Cooler Master opreme.

Odgovor u vezi komentara korisnika Mancha:



Danas smo proverili sa dva zvanicna uvoznika Cooler Master opreme (Desk i PiN), da li je bilo reklamacija u vezi kucista HAF X. Potvrdjeno nam je da do sada nije bilo ni jedne zvanicne ili nezvanicne reklamacije.
Vrlo smo zainteresovani da cujemo detalje reklamacije clana foruma Mancha, cak sta vise, pozivamo ga da nas poseti u kancelariji Cooler Master Balkan (Airport City, Omladinskih Brigada 90v, Novi Beograd), i da donese kuciste kako bi ga mi istestirali.
Spremni smo da ponudimo apsolutno besplatno zamenu za isti ili bilo koji drugi model iz Cooler Master ponude, ako se ispostavi da su tvrdnje tacne i da je kuciste dva puta spalilo plocu.
Zamolili bi smo Manchu ako je sacuvao kutiju, da napravi fotografiju bele nalepnice i postavi na forum, kako bi smo utvrdili iz kog uvoza je to kuciste.
Napominjemo da su originalna kucista uvezena iskljucivo preko DESK-a i PiN-a. U bilo kom drugom slucaju, Cooler Master ne moze da garantuje da je kuciste original, a samim tim i da je izradjeno po Cooler Master standardima.
Vrlo nam je vazno zbog reputacije Cooler Master proizvoda da maksimalno izadjemo u susret korisnicima. Ako se ispostavi da je kuciste nanelo stetu i spalilo ploce, zamenicemo i ploce i kuciste.

Sva pitanja, reklamacije i predloge saljite na kontakt: [email protected]

S' postovanjem,

Cooler Master Balkan
Airport City, Omladinskih Brigada 90v

ja bih samo off topic SVAKA CAST za support to je to:wave:
 
Sve pohvale za profesionalnost CM-a na nastem trzistu. Na sopstvenom primeru sam igrom slucaja imao situaciju gde van svih ocekivanja sam ostao odusevljen podrskom , elanom i poslovnoscu funkcionisanja ovog brand-a kod nas. Keep on the good work!
 
E vec kada su tu momci iz Coolermastera mogli bi da nam odgovore kada ce biti uvoz coolera,konkretno V6GT,Z600 i 212+ a ne da se patimo 2 meseca ....
Ovo nema smisla...kao da neko nece da zaradi...
 
Pa to vec nije do njih nego do uvoznika

Jos bi bilo najbolje da im daju robu bez para...kad uvoznik ima problem, nema robe na trzistu. Posto sam bio u CM-u u Venlo-u i video 7 magacina ove kompanije, to znaci da robe IMA, samo je daleko :(
 
Pa to vec nije do njih nego do uvoznika

Jos bi bilo najbolje da im daju robu bez para...kad uvoznik ima problem, nema robe na trzistu. Posto sam bio u CM-u u Venlo-u i video 7 magacina ove kompanije, to znaci da robe IMA, samo je daleko :(

Ne bih rekao da je u tome problem....vec je negde zapelo na relaciji uvoznik,lokalna kancelarija,magacin u Holandiji...a gde ne znam?
Do para nije 100%! A da je sramota i za Coolermaster i za ostale pobrojane JESTE!
2 meseca...ma daj...kao da trazhimo uzorak sa Marsa...ma i to bi nabavili za 2 meseca :)
 
Pozdrav svima,

Cooler Master zeli da ispostuje svakog korisnika Cooler Master opreme, iz tog razloga smo se i obratili preko foruma.
Kao sto zelimo da razumemo i ispostujemo korisnike, na isti nacin zelimo da pomognemo i ispostujemo trziste na Balkanu, tj. distributere i dilere.
U IT bransi "low season" se naziva period od 1. maja do 1. septembra, bilo koje promene na trzistu se planiraju u ovom periodu.
Ove godine, kao sto svi znate, ekonomska kriza je maksimalno pogodila IT sektor Balkana bas u ovom periodu.
Distributeri su bili u raznim problemima poslednjih 3-4 meseca, iz tog razloga se pojavila turbulencija u snabdevanju kanala.
Sve ovo povezano sa godisnjim odmorima stvorilo je sliku nedostatka pojedine najnovije robe na trzistu.
Konkretno sto se tice ove robe:

E vec kada su tu momci iz Coolermastera mogli bi da nam odgovore kada ce biti uvoz coolera,konkretno V6GT,Z600 i 212+ a ne da se patimo 2 meseca ....
Ovo nema smisla...kao da neko nece da zaradi...

Z600 i 212+ bez ikakvih problema vec mesecima unazad mozete kupiti u Gigatron sopovima, CT sopovima, ATOM Computers, VIP House, itd...
Jedini proizvod koji je u dolasku (trenutno) je V6GT.
Kao sto smo rekli u periodu "low season", iz postovanja prema dugogodisnjim partnerima,
nismo zeleli da u najtezem momentu trzista vrsimo pritisak na distributere, da po svaku cenu imaju bas svaki proizvod.
Neko postovanje i razumevanje mora postojati...
Trenutna informacija distributera Cooler Master-a je da je vecina robe vec na lageru,
a za koji dan dolazi roba koja resava sve probleme trzista i vraca Cooler Master na mesto lidera, gde je i bio.

S' postovanjem,

Cooler Master Balkan
Airport City, Omladinskih Brigada 90v
 
Pozdrav svima,

Cooler Master zeli da ispostuje svakog korisnika Cooler Master opreme, iz tog razloga smo se i obratili preko foruma.
Kao sto zelimo da razumemo i ispostujemo korisnike, na isti nacin zelimo da pomognemo i ispostujemo trziste na Balkanu, tj. distributere i dilere.
U IT bransi "low season" se naziva period od 1. maja do 1. septembra, bilo koje promene na trzistu se planiraju u ovom periodu.
Ove godine, kao sto svi znate, ekonomska kriza je maksimalno pogodila IT sektor Balkana bas u ovom periodu.
Distributeri su bili u raznim problemima poslednjih 3-4 meseca, iz tog razloga se pojavila turbulencija u snabdevanju kanala.
Sve ovo povezano sa godisnjim odmorima stvorilo je sliku nedostatka pojedine najnovije robe na trzistu.
Konkretno sto se tice ove robe:



Z600 i 212+ bez ikakvih problema vec mesecima unazad mozete kupiti u Gigatron sopovima, CT sopovima, ATOM Computers, VIP House, itd...
Jedini proizvod koji je u dolasku (trenutno) je V6GT.
Kao sto smo rekli u periodu "low season", iz postovanja prema dugogodisnjim partnerima,
nismo zeleli da u najtezem momentu trzista vrsimo pritisak na distributere, da po svaku cenu imaju bas svaki proizvod.
Neko postovanje i razumevanje mora postojati...
Trenutna informacija distributera Cooler Master-a je da je vecina robe vec na lageru,
a za koji dan dolazi roba koja resava sve probleme trzista i vraca Cooler Master na mesto lidera, gde je i bio.

S' postovanjem,

Cooler Master Balkan
Airport City, Omladinskih Brigada 90v

Ovo ja sve razumem,ali ne stoji da je low season od 01.05 do 01.09. i to pogotovu za hladnjake jer je kod nas tada leto,zar ne?
Znachi konstantno mi smeta shto niko nece da prizna greshku i da kazhe jeste taj i taj je pogresio...uostalom probajte nazvati ove izreklamirane fime i pitajte kada su zadnji put imali Z600 ili 212+ na lageru...
Da se niko ne uvredi no posao nije obavljan zadnja 3 meseca kako valja i to je istina...jer niti ima Coolermastera da vredi do 3000din a niti od 3000-5000 ili vishe da vredi nesto i da je rahladno telo...ma shta ja to pricham ....nema ih uopste.
 
Upravo se vratih iz grada i u izlogu Desk Shop-a videh famozni V6GT, a cena mu je poprilicna. (6.999,00-)
 
Poslednja izmena:
@ abacus

Sve si u pravu, tebe kao krajnjeg korisnika to ne treba da zanima

Ja samo kazem da ljudi iz CM-a nisu krivi zbog toga: trziste je u krizi, nema para za "povlacenje" robe. Desava se da distributer naruci robu, proizvodjac spremi posiljku i ona ceka, ceka, ceka...i onda distributer nakon mesec i kusur kaze, nisam pripremio lovu. A sto je najgore, ne placa tu robu koju je porucio, nego treba da plati prethodnu koju je vec uzeo i prodao. E sad, tu je samo pitanje da li ce vendor reci, moras da platis ili evo ti (jos ovaj put, peti, deseti) "na recku" - ili, ne moze dok ne platis ono sto si duzan

Nijedan vendor nema ovde sopstveni lager da bi mogao da bude kriv za nestasicu robe: ako je nekome u interesu da robe ima i da se prodaje, onda su to oni...
 
Nazad
Vrh Dno