Šta je novo?

22incha, 16:10?

Rapture

Slavan
Učlanjen(a)
10.08.2008
Poruke
4,690
Poena
485
Jel ima negde 16:10 monitora 22 incha, a da nije samsung 2243nw 😛, svud samo 16:9 i 21.5 inch :S:?
 
Proveri u Gigatronu,Listu,PC Practicu...

Acer X223WDb/WEb
Asus VW225D
 
Na brzinu odgovorio...sorry


Edit: evo nekih
link1
link2
link3

Treba ipak sve proveriti telefonom
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima!
 
Takodje nameravam da uzmem za drugara 22" 16:10 i to verovatno baš samsung 2243nw pa me zanima da li imam razloga da ga izbegavam kao što se aludira u prvom postu ?

U suštini zbog cene sam ograničen na njega ili asus vw225d tj acer x223.
 
Poslednja izmena:
pa, nije uopshte neka vizuelna razlika izmedju 21.6 i 22 (nesam vid'o da se pravi u 21.5)

sto se tiche ponude - ja neam pojma zashto je sad ovako, i gde su lageri - do pre 6 meseci je bila nauka pronaci 16:9, jer su sve 22jke bile u 16:10 formatima ..

inache, ja za te jeftine 22jke preporuchujem ISKLJUCHIVO LG ako nadjete neki model. mrzi me vishe da objashnjavam zashto - kupite, i uzivajte u najkvalitetnijoj TN slici.
 
110€ za tri godine star monitor dijagonale 20" jedino lud čovek može platiti. ,)

Ja sam moj 2032bw pre pola godine prodao za 70-80e 😉... a stvarno mi ide na onu stvar sto vise ima 21.5 i 16:9, nego "pravih" 22-ki 😡....
 
razlika je ogromna i ja svima preporucujem 16:10. 16:9 22" je suvise nizak za moj ukus.

mislio sam iskljuchivo na dijagonalu, ne na format. to je stvar ukusa, a dijagonala sama, u 0.4 incha je neprimetna velichina.
 
taj od 21.5 i nekako moze da prodje, ali ovi jos manji od 19.5 i 16:9 mi izgledaju ko digitron.
 
mislio sam iskljuchivo na dijagonalu, ne na format. to je stvar ukusa, a dijagonala sama, u 0.4 incha je neprimetna velichina.

mnogo je veca povrsina ekrana a ako gledas samo dijagonalu na papiru rekao bi da je razlika neprimetna.
 
1. Ja lično priznajem samo 16:10, i to je jedini razlog što nisam pazario neki lcd tv koji bi koristio kao monitor. Znam da 16:10 u odnosu na 16:9 nema nikakvih šansi i da će u sledećih par godina potpuno nestati sa tržišta, ali jednostavno po mom ličnom mišljenju razlika je ogromna u korist 16:10 standarda.
2. Razmisli da li možeš da dodaš malo novca ili se malo strpiš i uzmeš neki 24" 16:10 monitor, mislim da bi ti to bila mnogo bolja kupovina od 22".
 
Ne rece za kolko kinte?
Ako si gamer i nebitna ti je cena evo monitora za tebe 😀
ViewSonic VX2268WM ~31k u G*
1680 x 1050 rez , 16:10 , 120Hz sta ces bolje?!
 
Treba mi za eyefinity, ne za 3d 🙂...
 
Nazad
Vrh Dno