Šta je novo?

Izvlachenje drivera iz XP-a

activated1

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2004
Poruke
3,053
Poena
409
Evo o chemu je rech, imam jedan stariji laptop zelim na njega da instaliram TinyXP zato shto dosta brze radi od ful verzije, ali TinyXP ima jedino driver za zvuk u sebi za ostale komponente nema. Dok full XP prepozna sve komponente i radi bez problema. Moje pitanje je da li ja mogu da nekako sachuvam te fajlove iz full XP i posle ih iskoristim kod TinyXP-a?

:wave:
 
Poslednja izmena:
Imas program koji se zove drivermax koji sluzi za backup-ovanje instaliranih drivera iz windowsa.
Iskreno nisam radio sa njim i ne znam kakav je i ceka testiranje ali mozes da pokusas sa njim pa da usput preneses utiske.. :)

Poz
 
@activated1
Da li hoces da instaliras Tiny ili MicroXP ?

Pokreni neki od programa ( Everest ) koji ce ti "izlistati" sve komponente.Mozda je drajvere lakse naci, nego ih izvlaciti iz instalacije.
 
Ili posle instalacije tog TinyXPa ubaciš CD od normalnog i kažeš mu da na njemu traži drajvere...
 
Hvala ljudi na savetima, probacu sve varijante, pa valjda ce jedna da uapli :)

@sasa022 TinyXP sam mislio da stavim, jeste da imam i Micro. Probao sam sa eversetom, al ne nadje mi driver :(
 
Mozes da to da uradis sa DriverMax programom, veoma jednostavno. Prvo ga instaliras i kliknes na Export (obelezeni ce ti biti svi drajveri po difoltu) i exportujes ih na D particiju. Posle instalacije sistema ponovo instaliras DriverMax i samo importujes drajvere i na kraju restart. Vracanje drajvera traje oko sat vremena.
 
Poslednja izmena:
Mozes da to da uradis sa DriverMax programom, veoma jednostavno. Prvo ga instaliras i kliknes na Export (obelezeni ce ti biti svi drajveri po difoltu) i exportujes ih na D particiju. Posle instalacije sistema ponovo instaliras DriverMax i samo importujes drajvere i na kraju restart. Vracanje drajvera traje oko sat vremena.

istu stvar radi i driver magician, s`tim sto vracanje drivera traje 1min :) (valjda) i nema restarta exportujes gde ti odgovara (flash, npr).
 
Ne znam, nisam radio sa tim program, ali da vraca za minut to ne verujem.
Kod rada sa ovakvim programima treba voditi racuna da li su drajveri ispravni (da nisu osteceni), znaci ovo se radi samo u krajnjoj nuzdi, treba izbegavati ovakve programe.
 
Ne znam, nisam radio sa tim program, ali da vraca za minut to ne verujem.
Kod rada sa ovakvim programima treba voditi racuna da li su drajveri ispravni (da nisu osteceni), znaci ovo se radi samo u krajnjoj nuzdi, treba izbegavati ovakve programe.

Na drivermax sajtu pise da citava operacija traje od 5 do 10 minuta..naravno verujem da zavisi i od brzine kompa ali..
Poz
 
Ma radio sam nekoliko puta sa ovim programom, i to na starijim racunarima, znaci on za pet minuta uradi export drajvera ali ih vraca nazad duze nego podizanje sistema. Normalno da zavisi od brzine samog racunara, ali u krajnjoj liniji nije ni toliko bitno koje vreme se potrosi ako se zavrsi poso kako treba ;)
 
Nazad
Vrh Dno