Šta je novo?

Acer X223WB? Ima li ko kakva iskustva sa ovim?

I ja sam uzeo jedan komad devojci (nema bad pixele). Glavni problem pri kupovini je taj sto monitor ne moze da se proba pre kupovine. Jedino kad platite na kasi mozete da odete do stola za probavanje robe (tamo ima shteker), pa tu utaknete monitor u struju. Na par sekundi cete imati sliku (dok se ucitava acer logo) i tad vec moze da se vidi da li je monitor defektan ili ne. Sledeci problem je sto oni garanciju priznaju tek na 2+2 piksela, tako da ako "out of the box" imate 1 ili 2 mrtav/zaglavljen pixel....krastavac. Life sucks.
No, sto se tice samog monitora moram reci da je fantastichna spravica. Slika je dobra, probijanje je minimalno, ali ima ga svuda (a mozda je to i sam disability TN panela da prikazuje crnu boju, ne znam). U svakom slucaju, za probijanje se moze reci da je uniformno, pa ne smeta uopste. Vertikalan ugao je los, kao sto sam i pomenuo ranije. Horizontalan je dobar.
specifikacija:
uglovi 160/160
kontrast 2500 - ne znam da jos gde se pali/gasi ovaj dinamicki konstrast
garancija je 2 godine.
E sad, u Acerovom garantnom listu stoji ZBD stavka koja vazi za period od 3 meseca nakon kupovine monitora. Jos moram da proverim da li uvoznik (u ovom slucaju ComTrade) postuje ovu odredbu, ili imaju stav "ko nas shisha za ZBD iako proizvodjac jasno garantuje".
Toliko od mene za sad.
Pozdrav.
 
kod nas to ne vredi. to je za EU.
jedino phillips to poštuje kod nas.
 
Pametnjakovicu,tvoj pokusaj da budes duhovit ne menja cinjenicu da su podaci netacni sto sam i naveo...a da su lopovi to nisam ni rekao,naprotiv,sve jasno pise ogromnim slovima na kutiji a da li nekome znaci 8mm nije ni na tebi ni na meni da sudimo...
 
Poslednja izmena:
Koja je optimalna rezolucija za ovaj monitor?
 
Pametnjakovicu,tvoj pokusaj da budes duhovit ne menja cinjenicu da su podaci netacni sto sam i naveo...a da su lopovi to nisam ni rekao,naprotiv,sve jasno pise ogromnim slovima na kutiji a da li nekome znaci 8mm nije ni na tebi ni na meni da sudimo...

Pa pametnim ljudima je bilo duhovito:p

Super si ti to primetio da ogromnim slovima piše 22'', kako se ne buniš kad kupuješ HDD, a prodavac ti nudi 250/320/500/750 GigaBajta, kad su svi u GigaBitima:wave:
 
Monitor je extra za tu cifru, i da li je 8 ili 10 mm veći ili manji ... niko ne mora da kupi ono što mu se ne dopada.
 
Mozda je i bolje ako je malo manji,zbog sitnijih piksela(lepsa slika) a opet je monitor dosta veliki.
Ne znam da li tripujem ili je do ugla slikanja,ali mi se cini da konkretno ovaj primarak na yuginoj slici ima veoma izrazeno pozadinsko probijanje iako je prostorija odlicno osvetljena.Inace ja bih ovaj monitor uzeo ,ako nista drugo,onda zbog veoma zanimljivog dizajna,mozda i "prezanimljivog" za moj ukus...
 
Poslednja izmena:
Mozda je i bolje ako je malo manji,zbog sitnijih piksela(lepsa slika) a opet je monitor dosta veliki.
Ne znam da li tripujem ili je do ugla slikanja,ali mi se cini da konkretno ovaj primarak na yuginoj slici ima veoma izrazeno pozadinsko probijanje iako je prostorija odlicno osvetljena.Inace ja bih ovaj monitor uzeo ,ako nista drugo,onda zbog veoma zanimljivog dizajna,mozda i "prezanimljivog" za moj ukus...


To je do ugla slikanja, postoji probijanje po donjoj i gornjoj ivici (moj primerak nema sa strane probijanje), ali su kao i kod drugih monitora, u granicama normale, ja ih i ne primećujem:wave:
 
Kupio danas u metrou:)

Planirao sam da uzmem samsung T220 za priblizno 19500 u tehnomarketu.
Vodeci se iskustvima ostalih zakljucio sam da je jedino merilo pri kupovini
proveriti i testirati konkretni primerak koji kupujete.
U Pancevu nemate tu mogucnost sve se svodi na narucivanje i kupovinu naslepo.
To znaci da mozete dobiti monitor sa nekoliko mrtvaka i probijanjem pozadinskog osvetljenja koji su u granicama tolerancije proizvodjaca.
Iznerviran otisao sam u metro i za priblizno 9700 kupio ovaj monitor koji je duplo jeftiniji od planiranog. Kupovina je bila naslepo izvukao sam jednu kutiju sa gomile i otisao kuci.
Tamo postoji i jedan BENQ od glas plastike izuzetno lepog dizajna ali je od 20`.
Ocekivao sam neki skart.
Prvi utisci
Za divno cudo nema mrtvih piksela ni probijanja pozadinskog osvetljenja.
Ostalo cu jos testirati.
Zadovoljan sam dizajnom.
Cinimi se da malo jace svetli ali pozabavicu se stelovanjem.
Ima neke modove za rad u raznim rezimima.
Jedina zamerka je sto postolje nema zglob za podesavanje nagiba.
Prvi utisak :za novac koji sam dao vrlo sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Kupio danas u metrou:)

Planirao sam da uzmem samsung T220 za priblizno 19500 u tehnomarketu.
Vodeci se iskustvima ostalih zakljucio sam da je jedino merilo pri kupovini
proveriti i testirati konkretni primerak koji kupujete.
U Pancevu nemate tu mogucnost sve se svodi na narucivanje i kupovinu naslepo.
To znaci da mozete dobiti monitor sa nekoliko mrtvaka i probijanjem pozadinskog osvetljenja koji su u granicama tolerancije proizvodjaca.
Iznerviran otisao sam u metro i za priblizno 9700 kupio ovaj monitor koji je duplo jeftiniji od planiranog. Kupovina je bila naslepo izvukao sam jednu kutiju sa gomile i otisao kuci.
Tamo postoji i jedan BENQ od glas plastike izuzetno lepog dizajna ali je od 20`.
Ocekivao sam neki skart.
Prvi utisci
Za divno cudo nema mrtvih piksela ni probijanja pozadinskog osvetljenja.
Ostalo cu jos testirati.
Zadovoljan sam dizajnom.
Cinimi se da malo jace svetli ali pozabavicu se stelovanjem.
Ima neke modove za rad u raznim rezimima.
Jedina zamerka je sto postolje nema zglob za podesavanje nagiba.
Prvi utisak :za novac koji sam dao vrlo sam zadovoljan.

Kako nema, proveri ti to, moj ima podešavanje nagiba:zgran:
Čak piše i u spec. 5°gore i 20°dole...mislim da je tako?!?!?!
 
Poslednja izmena:
Ima podesavanje po vertikalnoj osi +5° do-20°.
 
Sledeci problem je sto oni garanciju priznaju tek na 2+2 piksela, tako da ako "out of the box" imate 1 ili 2 mrtav/zaglavljen pixel....krastavac. Life sucks.
Ovaj deo nisam razumeo...

E sad, u Acerovom garantnom listu stoji ZBD stavka koja vazi za period od 3 meseca nakon kupovine monitora. Jos moram da proverim da li uvoznik (u ovom slucaju ComTrade) postuje ovu odredbu, ili imaju stav "ko nas shisha za ZBD iako proizvodjac jasno garantuje".

Šta je ZBD?
 
resenje: kad sam istekao antenu od kablovske prestalo je treperenje slike

Ja sam isto kupio ovaj monitor ali za cca 13000 din u nekoj radnji (kasnije sam video da je Metro oborio cenu). Nema mrtvih pixela, zaniljivo da i meni treperi slika kad uključim antenski kabl u externi TV tuner (leadtek palmtop) i to ne znam kako da rešim. pretpostavljam da je nešto do SBB kablovske.

Inače, monitor je odličan čak i za pare koje sam ja platio (više), samo sam skontao tek kad sam ga doneo kući i stavio ćerci u sobu da je bilo možda pametnije da kupim 20" jer ovaj je malo ogroman, za malu dečju sobu.
 
Evo, prošlo je već skoro 4 nedelje od kako je ovaj monitor na akciji u Metrou i otkako su se neki od vas ponovili njime.
Da li bi vlasnici istog mogli dati malo detaljnije utiske o njemu?
Na primer, kakav je kada se gledaju filmovi, ima li mogućnost da prikaže sliku u rezoluciji 4:3(kao na primer Asus ili neki kvalitetniji monitori), itd...?
 
Kupio sam ovaj monitor pre četiri meseca, i u principu sam zadovoljan, ali imam problem što mi pojedina slova u tekstu nisu dovoljno oštra. I sada dok ovo kucam, neka slova su bleda. Pokusao sam da izostrim ali bas i nisam uspeo. Ako neko zna kako da rešim ovaj problem bio bih veoma zahvalan na obaveštenju.
Inače nisam zapazio nikakvu pravilnost kod ove pojave.
 
... ali imam problem što mi pojedina slova u tekstu nisu dovoljno oštra. I sada dok ovo kucam, neka slova su bleda. Pokusao sam da izostrim ali bas i nisam uspeo.....

I ja imam isti problem, i nemam pojma kako da ga rešim. A još veći bedak, monitor kod drugara ima veoma dobru sliku, Jasnu i da nije tako Bleda .... U čemu je fora??

I još nešto, trenutno mi radi u 1440x900 jer kada ga prebacim u 1680x1050, tada nemože slika da mi stane na ekran pa je mišem pomeram na svaku stranu koj ami zatreba :smash: ... a to opet nije slučaj kod drugara.

Drugi ortak je uzeo kao i ja ovaj monitor pre dva dana i samo ga zabooo i sve OK :)

Al sam MALERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
 
Mutna su ti slova jer ne koristis native rezoluciju. Mora lepo da radi u 1680*1050. Samo ga baci u tu rezoluciju i stavi da ti monitor automatski nasteluje sliku (kod mene je to prvo dugme s'leva/2x)
 
Ako prebacim u 1680x1050 slika mi je prevelika pa nemože da stane na ekran, pa joj se krajevi ne vide i kada ideš mišem u neku ivicu ekrana onda se slika pomeri u tu stranu da mogu da vidim sam kraj slike .........LUDDDDDDDDDDDDDDDDOOOOOOOOOOOOOO

Malo pre probao moj monitor kod drugara koji imama Asusa i sve OK ... odem kod drugog drugara (zajedno smo kupili ACER) i kod njega sve OK ... a on nema pojma o kompu ... samo je Zaboooooooooooo i sve RADI ...

2x sleva je dugme Auto Konfig ... znam ... čačkam po tome ... ali :-( ...
POkušaću da preinstalim driver ...
 
Ako se ne varam(a verujem da sam u pravu), to ti nije do podešavanja monitora nego do "Display properties". Treba samo isključiti neku opciju, ali se nažalost ne sećam tačno koju. Imao sam verovatno identičan problem sa 17" CRTom pre jedno dve godine. prikazivao mi je sliku veću od monitora i kada bih pomerio kursor ka ivici ekrana onda bi mi je skrolovao. samo sam isključio neku opciju u "Display properties" i posle je sve radilo kako treba, ali nažalost puno je vremena prošlo pa ne mogu da se setim tačno koju. Valjda će ovo nekome pomoći da ti kaže šta tačno treba isključiti.
Mislim, ali se stvarno ne sećam pa je moguće da grešim, da mi je (ne znam zašto) grafička odjednom počela da pokazuje sliku kao da imam 2 monitora i da je u tome bio vic...

GeorgeT:)

PS: Vidim da niko nema da kaže ništa detaljnije o monitoru. Zar je tako loš, pa da svi ćutite i ne smete ništa da kažete? ;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sve OK,kum izvukao primerak ! :) Samo imam jedan problem ne umem da mu instaliram drajvere, doduse ove sto sam skinuo sa njihovoga sajta, pise da su i za XP i Vistu.A kad sam pogledao "X223Wv Vista WHQL Driver"!U cemu je fora, aj pomoc molicu lepo!Glup sam...ili mozda nisam...:D
Stvara mi nervozu da mi pise " Plug and Play Monitor ".A i verovatno ce mi biti bolja slika kada ubacim drajvere?
Hvala!:wave:
 
Kod mene je sve OK,kum izvukao primerak ! :) Samo imam jedan problem ne umem da mu instaliram drajvere, doduse ove sto sam skinuo sa njihovoga sajta, pise da su i za XP i Vistu.A kad sam pogledao "X223Wv Vista WHQL Driver"!U cemu je fora, aj pomoc molicu lepo!Glup sam...ili mozda nisam...:D
Stvara mi nervozu da mi pise " Plug and Play Monitor ".A i verovatno ce mi biti bolja slika kada ubacim drajvere?
Hvala!:wave:

Nece,bice isto, ne treba ti drajver.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je sve OK,kum izvukao primerak ! :) Samo imam jedan problem ne umem da mu instaliram drajvere, doduse ove sto sam skinuo sa njihovoga sajta, pise da su i za XP i Vistu.A kad sam pogledao "X223Wv Vista WHQL Driver"!U cemu je fora, aj pomoc molicu lepo!Glup sam...ili mozda nisam...:D
Stvara mi nervozu da mi pise " Plug and Play Monitor ".A i verovatno ce mi biti bolja slika kada ubacim drajvere?
Hvala!:wave:

Ne trebaju ti ti Driver-i ... definitivno
 
JBT ...popizdeo sam ... nemam pojma kako ali sam uspeo da namestim da slika ne Blješti i da nije Bleda ... sva sreća ...

Pa sam pokušao sa novijim CAT 8.7 i 8.8 drv da ga nateram u 1680x1050 ... i nema šanse da Radi kako treba ... sada sam ga jedva naterao da radi i u 1440x900

Vidim ja FORMAT C: mi ne gine ... ili barem jedan Ghost Image Restore

JBT ovolika zajebancija ni oko čega ... Prestar sam ja više za to ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno