Šta je novo?

Core 2 Duo E8500, E8400 & E8200 Review

@audiofreak Konzervativa ili ne, brze radi ispravan procesor na 3.2GHz nego neispravan na 4.5GHz.

Ja i ne vidim potrebu zasto bi ga OC-ovao preko 3.2GHz. Mozda bi mogao na 4GHz za jedno godinu dana,dok zavladaju quad-ovi.

koliko se ja razumem neispravan ne radi ni na 1MHz :)
 
priznaj da si ga uzeo samo zbog one sse instrukcije za racunanje skalarnog proizvoda :)

Mislis DPPS?

Kod:
// SSE4.1 (zbog DPPS)
void MethodA(void)
{
	__asm	{
		movaps	xmm0, xmmword ptr [srca1]
		dpps	xmm0, xmmword ptr [srca2], 0xF1
		movss	dword ptr [dsta], xmm0
	}
}

// SSE3 (zbog horizontal add)
void MethodB(void)
{
	__asm	{
		movaps	xmm0, xmmword ptr [srcb1]
		movaps	xmm1, xmmword ptr [srcb2]
		mulps	xmm0, xmm1
		haddps	xmm0, xmm0
		haddps	xmm0, xmm0
		movss	dword ptr [dstb], xmm0
	}
}

DPPS clocks : 3.00
SSE3 clocks : 5.00
DPPS result : 140.00
SSE3 result : 140.00

Obe verzije su najbrza moguca varijanta za tu vrstu koda. Vremena u taktovima su za cele funkcije. Zapravo sama vremena su irelevantna, bitan je odnos to jest cinjenica da je DPPS solidno brzi.

Ja i ne vidim potrebu zasto bi ga OC-ovao preko 3.2GHz. Mozda bi mogao na 4GHz za jedno godinu dana,dok zavladaju quad-ovi.

Da moze bez dizanja napona ja bih, ovako me ne zanima jer sa naponom raste potrosnja, temperatura i buka.

koliko se ja razumem neispravan ne radi ni na 1MHz :)

Upravo tako ;)

Bolje 3.2 GHz sa default voltazom za svaki dan nego lozenje na 4.5 GHz sa >1.45V pa posle toga 0 Hz za svaki dan :d
 
Ma taj Peryn je jeftin.Ja bih ga zveknuo do daske kao shto sam Celeron cepao svaki dan na 5ghz.
Ali vec neki quad....bio bi greh:D
Nego ovaj Freak je konzerva pa ne voli rizik:p:D
 
Ma taj Peryn je jeftin.Ja bih ga zveknuo do daske kao shto sam Celeron cepao svaki dan na 5ghz.
Ali vec neki quad....bio bi greh:D
Nego ovaj Freak je konzerva pa ne voli rizik:p:D

Da moze da se OC ko blesav, to stoji. Ali sta ce ti toliki OC? Mozes da pokrenes krizu i da se nadas boljem FPS, ali boljitka nece biti.
Razumem ja za neki 3Dmark06 benchmark, za razne testove i ostale sprdancije, ali za 24/7 bzvz. 4Ghz u vrh glave (za 24/7), i to samo ako mozes da ga ohladish ;)
 
pitas na benchmark forumu sta ce toliki OC !?
 
pitas na benchmark forumu sta ce toliki OC !?

Ajde se lepo vrati stranicu unazad i prochitaj jos jednom dobro moj post (pretpostavljam da si meni odgovorio) pa tek onda pishi.... U suprotnom na tako glupava pitanja ne odgovaram ;)

@Monteboy
Fin clock nema sta, super za 24/7. Znaci stavis mu samo malo bolji cooler (sumnjam da bi ga box dobro ohladio) i vozi. :)
 
@audiofreak

Htedoh ja da ubacim u neki moj stari 3d engine malo da ga osvezim bas tu za skalarni prozivod kad ono illegal instruction... I udarim se u glavu kad vidim da "bedni" core2duo ga nema... Sta ces, mora se rudarski :)
 
@audiofreak

Htedoh ja da ubacim u neki moj stari 3d engine malo da ga osvezim bas tu za skalarni prozivod kad ono illegal instruction... I udarim se u glavu kad vidim da "bedni" core2duo ga nema... Sta ces, mora se rudarski :)

Za Core 2 Duo najbolje da koristis kod iz MethodB() koji sam postovao (sa mnozenjem i dva horizontalna sabiranja).
 
Ajde se lepo vrati stranicu unazad i prochitaj jos jednom dobro moj post (pretpostavljam da si meni odgovorio) pa tek onda pishi.... U suprotnom na tako glupava pitanja ne odgovaram ;)
super sto ti racunar sluzi za igranje crysisa. a sto se tice glupog pitanja, ako se zadovoljavas default clockovima fine by me, ja se ne zadovoljavam.
 
super sto ti racunar sluzi za igranje crysisa. a sto se tice glupog pitanja, ako se zadovoljavas default clockovima fine by me, ja se ne zadovoljavam.
:laugh::laugh::laugh:

Cekaj, nije mi jasno kako ne mozes da izvuces poentu iz mog posta? I sto izvrces moje rechi u svoju korist iako si svestan da si lupio. I ovaj tvoj post je jos jedna glupost! Evo sad cu da ti pomognem malo, sto bi rekli "da ti nacrtam". Nisam rekao da mi racunar sluzi za Crysis nego da se ni u trenutno najzahtevnijoj igri ne primeti boljitak na osnovu tolikog oc, samim tim i u ostalima. Drugo, odgovor na tvoje prethodno bezvezno pitanje vec imas u tom odgovoru, spominjao sam 3dmark i benchmark programe. Trece, spomenuo sam 4Ghz. Ako tebi to lichi na def. clock onda ne znam sta da ti kazem. :trust:
Sve to pishe u tih par rechenica, samo neko treba to da procita,a pre nego sto odgovori da razmisli. ;)
 
Stize E8200 sutra... cena na nivou E6750, dakle jos jedna smena :)
 
:laugh::laugh::laugh:

Cekaj, nije mi jasno kako ne mozes da izvuces poentu iz mog posta? I sto izvrces moje rechi u svoju korist iako si svestan da si lupio. I ovaj tvoj post je jos jedna glupost! Evo sad cu da ti pomognem malo, sto bi rekli "da ti nacrtam". Nisam rekao da mi racunar sluzi za Crysis nego da se ni u trenutno najzahtevnijoj igri ne primeti boljitak na osnovu tolikog oc, samim tim i u ostalima. Drugo, odgovor na tvoje prethodno bezvezno pitanje vec imas u tom odgovoru, spominjao sam 3dmark i benchmark programe. Trece, spomenuo sam 4Ghz. Ako tebi to lichi na def. clock onda ne znam sta da ti kazem. :trust:
Sve to pishe u tih par rechenica, samo neko treba to da procita,a pre nego sto odgovori da razmisli. ;)
Da moze da se OC ko blesav, to stoji. Ali sta ce ti toliki OC? Mozes da pokrenes krizu i da se nadas boljem FPS, ali boljitka nece biti.
Razumem ja za neki 3Dmark06 benchmark, za razne testove i ostale sprdancije, ali za 24/7 bzvz. 4Ghz u vrh glave (za 24/7), i to samo ako mozes da ga ohladish ;)
znaci covek je ocovao na 3.2 a pitaju ga sto ne ide na veci oc. a ti odgovoris sta ce mu veci oc, da pokrenes crysis i da se nadas vecem fps. znaci ti konstatujes da ne treba veci oc od njegovog i spominjes crysis (pa pretpostavljam da ti za to koristi procesor, iako valjda i sam znas da perfromanse crysisa ne zavise od procesora koliko od graficke). sada ako ja nisam dobro shvatio podvuceni deo, jbga glup sam, izvini pametnice i nastavi da se smejes.
 
znaci covek je ocovao na 3.2 a pitaju ga sto ne ide na veci oc. a ti odgovoris sta ce mu veci oc, da pokrenes crysis i da se nadas vecem fps. znaci ti konstatujes da ne treba veci oc od njegovog i spominjes crysis (pa pretpostavljam da ti za to koristi procesor, iako valjda i sam znas da perfromanse crysisa ne zavise od procesora koliko od graficke). sada ako ja nisam dobro shvatio podvuceni deo, jbga glup sam, izvini pametnice i nastavi da se smejes.

Dark Side-a sam quotovao, covek je vozio celerona na 5Ghz, logicno je pretpostaviti da i ovi procesori mogu toliko. Ako spominjem 4Ghz u postu kako mozes da zakljucis da mislim na default brzinu?! Uostalom sve sam ti objasnio u prethodnom postu, ne zelim da se ponavljam i zavrsavam ovu bezveznu diskusiju i "trazenje dlake u jajetu" odgovora.
 
Pa kad je jeftin sto ne kupis jedan pa ga ne "pocepas" Darkic? :p
Bolji mi Q6600 koji imam.:p A kada izadje q9450 ja ga kupujem.Necu te low end Penrinchice da kupujem.Bjazi tamo:p
:laugh::laugh::laugh:
Nisam rekao da mi racunar sluzi za Crysis nego da se ni u trenutno najzahtevnijoj igri ne primeti boljitak na osnovu tolikog oc, samim tim i u ostalima.
Upravo tako.Ja sam uvek radio video record i obrade pa mi je trebala brzina.U igrama nema blage veze da se oseti ta brzina jer GPU odradjuje uglavnom najveci deo posla.CPu Speed je tu uglavnom nebitan.
Dark Side-a sam quotovao, covek je vozio celerona na 5Ghz, logicno je pretpostaviti da i ovi procesori mogu toliko. Ako spominjem 4Ghz u postu kako mozes da zakljucis da mislim na default brzinu?! Uostalom sve sam ti objasnio u prethodnom postu, ne zelim da se ponavljam i zavrsavam ovu bezveznu diskusiju i "trazenje dlake u jajetu" odgovora.
MA dobro je ljudi.Sta vam je?Nema potrebe za prepucavanjima.Moja poenta je bila da sam dao neshto preko 2000 din za celeron D na 3 ghz.I bilo me je briga da li ce crknuti.Zato sam ga napucao.Ali se isto tako odlichno klokuje.Kao lud.:D
I ovaj Penryn je jeftin.Ne koliko kelraba ali jeste jeftin.Ko radi video enkoding itd.moze da ga zvekne na 4.5-5 ghz za svaki dan ili za samo zahtevnije poslove.Siguran sam da ce raditi i biti na visini zadatka.Jeste to i opterecenje za plochu ali krastavac.Ionako se hardware menja na svakih par meseci do godinu dana(barem kod mene).
Pozdrav i smirela bre:p:D
 
Poslednja izmena:
Stize E8200 sutra... cena na nivou E6750, dakle jos jedna smena :)

Znaci malo skuplje nego sto sam ja platio? (150-160e naspram 140e)

Bolji mi Q6600 koji imam.:p A kada izadje q9450 ja ga kupujem.Necu te low end Penrinchice da kupujem.Bjazi tamo:p

A ko je rekao da ja necu da uzimam Q9450? :p

@all:

Dosta vise tog glupog prepucavanja!

Veci overclock od 3.6GHz za 24/7 nema smisla. To je potpuno uzaludno archenje resursa jer retko ko moze da drzi toliku snagu uposlenu svo vreme.

Onaj ko moze, verovatno na tome i zaradjuje pa ce rizik od crkavanja procesora/ploce/memorije brzo amortizovati, ostalima se jednostavno ne isplati.
 
Dosta vise tog glupog prepucavanja!

Veci overclock od 3.6GHz za 24/7 nema smisla. To je potpuno uzaludno archenje resursa jer retko ko moze da drzi toliku snagu uposlenu svo vreme.

Onaj ko moze, verovatno na tome i zaradjuje pa ce rizik od crkavanja procesora/ploce/memorije brzo amortizovati, ostalima se jednostavno ne isplati.

Ma nisi ti daleko od ravnotežnog položaja, u ovoj temi, kao što znaš da budeš ali mi nije jasan naglašeni strah od crkavanja komponenti. Mislio sam da si to tek onako rekao ali čini se da ti u to veruješ pomalo patološki. :p
 
Da li neko ima informacije za testove sto se tice 3D grafike optimizovane za SSE 4.1 u odnosu na testove bez SSE 4.1 ?
 
Heat probs reported for Intel E8400s


I'm concerned about temp readings on these cpu as mine HAS degraded over the space of a week, with 4ghz first requiring 1.3375, and now requires 1.3825, 4250mhz used to require 1.425, now requires 1.4625.

Loss of clocks happened over the space of a day..one day i primed 4ghz for 12.5 hrs, and when done, went up to 4.25ghz, again primed for 12 hrs.

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2743855&postcount=47

Mislim da sto se tice ''laganog OCanja na 4GHz'' E8xxx na dulje staze i nije bas tako pametna ideja!

On a side note, my cpu has further degraded. 4ghz now only stable 1.41v real(DMM)

Bas me zanima kako ce ovo zavrsiti! :smoke:
 
Da li se zna kada ce vise da stigne na nase trziste E8400 i po kojoj ceni?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno