Šta je novo?

ZyXEL P660 EE ruter problem

Marion

Čuven
Učlanjen(a)
07.10.2003
Poruke
16
Poena
604
Uzeo sam Eunet ADSL i uz njega ZyXEL Prestige 660R EE ruter.
Imam 3 kompa tu po kući, i očekivao sam da ću moći direkno da ih priključim na ruter, bez nekih preteranih komplikacija. Medjutim, kad je najzad došlo do priključivanja, ispostavilo se da ovaj ruter ima samo 1 ethernet priključak, i da ipak moram da dodam i switch. Sad mi je na netu samo 1 komp, i sve radi OK.
Međutim,
isprobao sam već 2 različita sviča (jedan ASUS i jedan Sweeks, provereno ispravni), i čim ih ubacim između kompa i rutera, potpuno izgubim pristup ruteru. Ne "vidim" čak ni konfiguraciju rutera.
Kada komp vratim direktno na ruter, sve opet radi savršeno..

WTH, to ne bi trebalo da se dešava! :wall:
 
Možda je do kabela, koji kabel koristiš (običan ili ukršteni) za vezu računar ruter, a koji za računar switch?
 
Straight svuda. Oba svica bi trenbalao da imaju detekciju.
 
komentar: zyxel ima najraspalije drajvere na svetu, morao sam ad budzim 2-3 vrste da bi mi proradio njihov ADSL modem na punoj brzini, kao da je tesko danas platiti ljudima da ti napisu drajvere! UZas!
 
I meni se to desava sa ASUSovim ruterom... :S:
 
MrSa je napisao(la):
komentar: zyxel ima najraspalije drajvere na svetu, morao sam ad budzim 2-3 vrste da bi mi proradio njihov ADSL modem na punoj brzini, kao da je tesko danas platiti ljudima da ti napisu drajvere! UZas!
A koji su to driveri i na koliko ti je adsl radio pre njih?
 
MrSa je napisao(la):
komentar: zyxel ima najraspalije drajvere na svetu, morao sam ad budzim 2-3 vrste da bi mi proradio njihov ADSL modem na punoj brzini, kao da je tesko danas platiti ljudima da ti napisu drajvere! UZas!

zato imaju dobru podrsku. odgovaraju na mailove, samo im napisi tacno u cemu je problem.
 
Pozdrav ljudi.
ZyXEL prestige 600 imam i ja. Ruter je ekstra, nikada ne pusta link, tj i kada dodje do nekog raspada usled Telekomove infrastrukture, ZyXEL sam nahvata link. Naravno da nikakvi drajveri nisu potrebni. Za sva pitanja nazovi tehnicku podrsku Eunet-a, sve ce ti objasniti i podesiti preko telefona.
Ukratko: postavi sve racunare na opseg adresa 192.168.1.x Ovo X moze bit od 2 do 254. subnet mask 255.255.255.0, Default gateway (adresa ZyXELA-a 192.168.1.1) i ima sve da leti :)
U zdravlje.
 
efficient neteworks adsl ruter

pozdrav ljudi,
da li je neko ikad koristio ili koristi ADSL ruter firme EFFICIENT NETWORKS kupljen u Netiksu? imam problem oko povezivanja istog na Eunetov ADSL.
problem nastaje tako sto nece da dobije podesavanja i DNS od provajdera.
ostalo je sve podeseno, a operatori u Eunetu se pederisu jer ruter naravno nije kupljen kod njih (a ni ne treba), tako da su nam podesavanja ukratko izdiktirali preko telefona i otkacili nas.
tako da sve informacije i saveti su dobrodosli.

Pozdrav,
Dejan
 
Nazad
Vrh Dno