Šta je novo?

zvuk sa tv na pc, kako

olimp

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2006
Poruke
177
Poena
320
potrebno mi je da uvezem stereo zvuk sa spoljnog uredjaja na pc, konkretno sa tv u pc...
koji je najlaksi nacin, cuo sam da postoji neki softwer za hdmi koji zamijeni smijer zvuka....moj tv ima arc....sve ideje su dobro dosle
 
navedi model televizora i model matične ploče koju poseduješ.
 
potrebno mi je da uvezem stereo zvuk sa spoljnog uredjaja na pc, konkretno sa tv u pc...
koji je najlaksi nacin, cuo sam da postoji neki softwer za hdmi koji zamijeni smijer zvuka....moj tv ima arc....sve ideje su dobro dosle
Ako nemaš analog out iz TVa, vrv ima toslink. Onda DAC, optical to analog, iz TVa optički ulaz u njega, iz njega 2 x rca -> stereo 3,5mm kabl, napajanje preko usb od tva. Veličina kutije sibica, cena ispod 10e.
 
imam sve izlaze ali me zanima kroz sta uvuci audio u pc, ...akcenat je na lap topu i ulazu audio signala...imam hdmi , 2 usb-c i jedan obicni usb port na njemu... sta koristiti za ulaz i kako...za izlaz iz tv mi je lako
 
Ovo za ulaz u laptop?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231007-233558.png
    Screenshot_20231007-233558.png
    306 KB · Pregleda: 17
Ljudi. Pročitajte još jednom šta je čovek napisao i manite se slika TRS konektora. Čovek nema line-in na laptopu.

@olimp imaš 2 rešenja od kojih je jedno poprilično skuplje.

Prvo i jeftinije rešenje ti je ovo. Na žalost, tako nešto nema kod nas, tako da ti je AliE jedino rešenje. Kvalitet snimanja je takođe pod velikim znakom pitanja tako da imaj i to na umu.

Drugo, daleko skuplje ali i kvalitetnije rešenje je ovo. Ovo je semi-profesionalna eksterna USB zvučna karta koja ima 6.3 mm TRS line input na koji ćeš priključiti output sa TV-a. Kod nas se može naći za 100 eura.

Biraj.
 
ma da..to je too .. ne zivim u ex yu pa cu da pogledam sta prije mogu nabaviti .cijena opcije dva je i ovde oko 100e...hvala puno.
 
Nazad
Vrh Dno