Šta je novo?

Zvuk na PS3 preko PC zvučnika?

goran.a

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2006
Poruke
2,599
Poena
379
Problem se sastoji u sledećem. PS3 sam povezao na monitor iz potpisa preko HDMI to DVI adaptera. I sliku naravno imam. Ali zvuk nikako da podesim. Imam samo ove PC zvučnike i nemam mogućnost preko nečeg drugog zvuk da dobijem. E sad nabavio sam i onaj mali adapter

dsc00077qm5mr6.jpg


ali nikako ne uspevam da dobijem zvuk. To sam naravno uštekao u crveni i beli kabel sa jedne strane a sa druge u zvučnu karticu. Ima li neko predstavu kako da rešim ovo i dobijem zvuk ili šta treba da podesim?
 
ustekaj ti to u ulaz od mikrofona..podesi taj ulaz i imaces zvuk..
 
I proveri u "volume control" da li je mikrofon mutiran, pošto obično jeste. Možeš i u "line in" da povežeš, svejedno.
 
Uh, neće nikako:(. Kako god priključim. Ništa nije mutirano, ni na mikrofon ne mogu da dobijem zvuk, već se samo čuje zvuk sa kompa. Ne znam da li ja nešto nisam dobro povezao?
 
Je l imaš neki uređaj da proveriš da li sa "belog i crvenog" uopšte stiže zvuk. Neko pojačalo ili neki uređaj da se direktno na njega povežu kablovi, pa ako tako radi, da onda mozgamo šta je sa kompjuterom i zvučnom.
 
Je l imaš neki uređaj da proveriš da li sa "belog i crvenog" uopšte stiže zvuk. Neko pojačalo ili neki uređaj da se direktno na njega povežu kablovi, pa ako tako radi, da onda mozgamo šta je sa kompjuterom i zvučnom.

Prvo sam bio povezao na TV (običan) i igrao se tako dok nije stigao hdmi to dvi adapter i radio je zvuk preko toga.
 
Mislim da sam shvatio u čemu je problem, da vas ne mučim više. Konzola je bila neko vreme kod drugara koji je povezao na njegov LCD TV (onaj Crypton) i sve je išlo preko HDMI kabla. Tako da je u meniju konzole memorisano (pretpostavljam) da sve ide preko HDMI kabla, i zvuk i slika. E sad, problem je u tome što meni ne dozvoljava da uđem u meni od konzole na monitoru, već mi javlja neku grešku "not optimum mode",pa onda nešto oko 1680 rez. nisam tačno zapamtio, tako nešto. Tako da ja to ne mogu sad da ispravim:(. Bar kad bi mi dozvolila u meni da uđem... Inače prijavljuje mi u meniju od monitora da je 1280x720 dok igram igre.:trust:
 
Poslednja izmena:
Je l imaš neki uređaj da proveriš da li sa "belog i crvenog" uopšte stiže zvuk. Neko pojačalo ili neki uređaj da se direktno na njega povežu kablovi, pa ako tako radi, da onda mozgamo šta je sa kompjuterom i zvučnom.

Ili spoji na slusalice.
 
Mislim da sam shvatio u čemu je problem, da vas ne mučim više. Konzola je bila neko vreme kod drugara koji je povezao na njegov LCD TV (onaj Crypton) i sve je išlo preko HDMI kabla. Tako da je u meniju konzole memorisano (pretpostavljam) da sve ide preko HDMI kabla, i zvuk i slika. E sad, problem je u tome što meni ne dozvoljava da uđem u meni od konzole na monitoru, već mi javlja neku grešku "not optimum mode",pa onda nešto oko 1680 rez. nisam tačno zapamtio, tako nešto. Tako da ja to ne mogu sad da ispravim:(. Bar kad bi mi dozvolila u meni da uđem... Inače prijavljuje mi u meniju od monitora da je 1280x720 dok igram igre.:trust:
Poveži PS3 na Televizor, idi u opcije i isključi 1080i, mislim da će to rešiti problem.
 
Ako hoćeš da resetuješ sva podešavanja dovoljno je da ugasiš konzolu, i posle toga stisneš "dugme" za paljenje i držiš ga tako nekoliko sekundi dok se ne upali ili počne da pišti, na taj način poništavaš sva podešavanja za zvuk i sliku.
 
Jel mogu da se povezu klasicne PC sluske na PS3.Ako moze, nek mi neko objasni kako...
 
Jel mogu da se povezu klasicne PC sluske na PS3.Ako moze, nek mi neko objasni kako...
bez nekog budženja teško...ali zato možeš da ih priključiš na gotovo svaki TV...
 
Potpuno bezveze. Resetovao sam podešenja kako mi Alias reče i podesio rezoluciju 720p, sve je na monitoru tada ok bilo i naravno mogao sam i u meni da uđem i ostalo. Podesio sam i zvuk da ide preko ovog drugog kabela i nema gde nisam probao da ubodem i neće:wall:. Nema zvuka. Evo sad spojio konzolu u TV običan i naravno ima zvuka. Nisam pametan, možda je do moje zvučne, probaću na nekoj drugoj, nema mi druge jer tako sam planirao da igram i ps3 i xbox 360 i nabavio sve potrebne kablove i adaptere:(.

Hvala vam na trudu:wave:
 
Još samo jedno pitanje ljudi:D.

Ako kupim ove zvučnike onda mogu direkt da uštekam zvuk i sa ps3 i sa xbox-a? Vidim da imaju posebno pojačalo i te ulaze koji mi trebaju? Pitam, čisto da budem siguran da ne menjam džabe ove moje logije:D...
 
Pa kad vec idu kablovi chincevi(tulipan)od ps3 ka stereu....sto ne spojis na HI-FI(pojacalo)????To ti je naj jednostavnija varijanta i nisu ti potrebni nikakvi adapteri.
Ustekas ga kao cd,line in ali nikako pod gramofon-isti problem kao kod uticnice(jack)za mikrofon(druga frekvencija-kvalitet ).
 
Pa kad vec idu kablovi chincevi(tulipan)od ps3 ka stereu....sto ne spojis na HI-FI(pojacalo)????To ti je naj jednostavnija varijanta i nisu ti potrebni nikakvi adapteri.
Ustekas ga kao cd,line in ali nikako pod gramofon-isti problem kao kod uticnice(jack)za mikrofon(druga frekvencija-kvalitet ).

Jes' ti ozbiljan:trust:? Aj' pročitaj još jednom moj prvi post u ovoj temi:).
 
Integruša, eto šta je:wall:. Ubodem zvučnu karticu, dade mi drugar i sve radi normalno u koji god ulaz da ubodem:mad:.
 
Jes' ti ozbiljan:trust:? Aj' pročitaj još jednom moj prvi post u ovoj temi:).

Gorane,zamolio bih te da mi das link ili sliku gdje mogu da vidim sta sve ima na tom kablu hdmi->dvi .Ovo za sliku mi je jasno ,ali ne razumijem kakvi su prikljuci za zvuk.
I dali ih uopste i ima na tom kablu.Po logici shvatanja trebalo bi da postoje ,zar ne?
Posto si postovao sliku adaptera(2 zenske-chinchevi/tulipani i jedan muski 3 ipo incni za muzicku kartu(pc-a) ).E ako je tako(ukoliko su muski chinchevi za zvuk na kablu hdmi->dvi),onda mozes bez ikakvih peripetija imati zvuk preko hi-fi ili mini sterea.

Evo sad sam vidio na sta to izgleda.....

http://www.lookenlisten.nl/artikel.asp?artid=1780

Moram priznati da posteno znate da izkomplikujete sebi zivot....hocete u punom grafickom kvalitetu da uzivate na sto jeftiniji nacin a na kraju ispada da nemate zvuk???!!!!
Pitaj CARNEXa kako je rijesio ovaj problem .Chini mi se da je on ovaj problem uspio da rijesi.
Imas ti "opticki"izlaz ali ti treba veoma "dobra hi-fi marka"koja podrzava ovaj ulaz.Ja na primjer mogu da spojim svoj MiniDisk i da na njega snimam muziku ali ne i da saljem na zvucnike u realnom vremenu sem ako ne snimam na OM disk.
 
Poslednja izmena:
Gorane,zamolio bih te da mi das link ili sliku gdje mogu da vidim sta sve ima na tom kablu hdmi->dvi .Ovo za sliku mi je jasno ,ali ne razumijem kakvi su prikljuci za zvuk.
I dali ih uopste i ima na tom kablu.Po logici shvatanja trebalo bi da postoje ,zar ne?
Posto si postovao sliku adaptera(2 zenske-chinchevi/tulipani i jedan muski 3 ipo incni za muzicku kartu(pc-a) ).E ako je tako(ukoliko su muski chinchevi za zvuk na kablu hdmi->dvi),onda mozes bez ikakvih peripetija imati zvuk preko hi-fi ili mini sterea.

Pa znam,ali ja nemam ništa od toga:). Ali upravo sam rešio problem, mogu bez problema da imam zvuk i preko PC zvučnika, ali moja integruša to nije dala ko zna iz kog razloga. Upravo sam ubacio neku najobičniju zvučnu i dobih zvuk na konzoli:).
 
:S: :wall:haaa sad sam se sjetio kako si to mogao jos lakse mogao da rijesis ukoliko su ti zvucnici "stand alone"a ne u sklopu monitora.Samo onaj adapter sa "muskim" "bocnes" u rupicu zvucnika u kojoj je kablic koji vodi ka audio karti.
Mislim da ti je ovo jos bolji nacin jer ne moras da drzis upaljen pc(potrosnja struje,buka od ventilatora).Jedino stoji da ces morati cesce menjati za ps3 i pc.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno