Šta je novo?

Zvanična Radeon HD68xx & HD69xx Series tema [klapa 1]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
...naklokovoan 6850 je jako blizu 5870 i 6870...
6870 se dosta slabo klokuje po ovom testu...
 
Poslednja izmena:
Po ovim testovima,
6870 je jači od 6850 15-20%, 6850 je jači od GTX460 1GB oko 10%, dok je 6850 jači od GTX 460 768MB 20-25%.
Ako 6850 stvarno bude jurio cenu GTX 460 768MB (koja je inače odlična kupovina), to će biti prava premija.:D
 
Nema sumnje da je AMD pametno radio.Strategija,dobra procena,uz konkretnu reorganizaciju chipa ispade dobar produkt.
Generalno ne moze se reci da su ove karte lose jer performansama i nadam se cenom ce sve da objasne.
Inace navijam za nV.:p
 
Ja skidoh ceo 6870/6850 test ali mi sad crossfire otkazuje poslušnost.
Ukratko performanse odlične, gotovo uvek 6850 brži od GTX460 1GB.
Od "fičersa" ništa novo osim 3D Blue Ray podrške. Eyefinity i dalje samo uz pomoć skupih displayport monitora i adptera, 3D u igricama tek da se kaže da ima...
 
^^.. to je ~150e i 200e ... :party:
 
Poslednja izmena:
Sta mislite koliko ce moj dualcore uticati na Crysis? ocu li imati >30fps u 1080p sa 6870???
 
sto se cene 6850 tice, ona ce biti 170 evra kod nas za model poznatog brenda!

Kao sto vidite vec je potvrdjena cena kod nas tako da nema sta ako koliko...

Za mesec dana je na maksimum 150, a 170-180 glh direkt jastrebovi :D
 
@DieH@rd Bez brige, samo ga klokni i radice to ok.
 
Nema sumnje da je AMD pametno radio.Strategija,dobra procena,uz konkretnu reorganizaciju chipa ispade dobar produkt.
Generalno ne moze se reci da su ove karte lose jer performansama i nadam se cenom ce sve da objasne.
Inace navijam za nV.:p

Ne može se reći da su loše po performansama kada 99% naslova radi na 60+ fps i na dosta slabijim kartama, pa i na xbox 360 koji se valja po oglasima za manje od 200e. To je tuga o kojoj pričam, dugo nismo videli nešto (a kriza je davno izašla) za čega ćemo reći WOW ovo sabija kako izgleda. A pri tom da se pojavi nova GPU generacija koja donese 50-70% skok u performansama. Ja sam ovaj 470 uzeo kad se pojavio samo iz inercije pošto je tada bio krajnji trenutak da se proda 285 po dobroj ceni, i doplatio dx11 i 25% performansi za 100e, ali priznaćete to nije to.

Jedina korist je odlična cena za one koji ne vijaju high-end i polako se rešavaju 2xx/4xxx..
 
Poslednja izmena:
...to samo treba uzeti 6850 sa 2x6-pin ... to su high-end performanse za malo love,)
 
Poslednja izmena:
@rAMA

Pa kako god uzese sve segmente.Treba da bude jasno da nVidia apsolutno vise nema odgovor ni za jedan segment jer nema sta da ponudi.
GTX 460 po svemu sudeci ce jos malo da se koprca jer sa cenom vise dole nece moci da idu.
 
@rAMA

Pa kako god uzese sve segmente.Treba da bude jasno da nVidia apsolutno vise nema odgovor ni za jedan segment jer nema sta da ponudi.
GTX 460 po svemu sudeci ce jos malo da se koprca jer sa cenom vise dole nece moci da idu.

To je istina.
 
Sto? mislis da ce klokovanje uz povecanje napona presisati 150W i praviti pobleme?

zanimljiva konstatacija...

Radeon HD6850 maksimalno "vuče" 127W struje, pa ima samo jedan PCI Express konektor sa 6 pinova, ali verujemo da će partneri ponuditi i verzije kartica sa dva konektora, jer se pri overklokingu potrošnja prilično bliži granici od 150W koju zbirno nude PCIe konektor i PCIe slot na matičnoj ploči.

...to je iz Maxovog texta sa pocetka teme ...nisam uspeo teperature da povatam na guruu3d :/

..6850 ima da pogasi sve karte trenutno na trzistu... ukljucujuci i 6870:D
al stvarno je opasno blizu starijem bratu kad se klokne.... a ovaj slabo kako vidim.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moji, ja ne verujem, da mi je neko rekao da ce cip od 255mm^2 ovako da se nosi sa cipom od 530mm^2 reko bih mu da je pijan:zgran:
Namerno ne poredim sa gf104 jer sa ovom cenom Barts-a on stvarno nema sta da trazi na trzistu.

Svaka cast AMD-u, sada razumem zasto su isli sa 6800 oznakom.

Edit:Zapravo tek gf100 nema sta da trazi na trzistu, ali ko je pratio diskusiju zna da sam par puta napomenuo da taj cip ide u EOL;) Sa druge strane, sada vidim da ni gf104 nece mnogo bolje da prodje.
 
Poslednja izmena:
Radeon HD 6850 & 6870 CrossfireX

Slike
 
...to samo treba uzeti 6850 sa 2x6-pin ... to su high-end performanse za malo love,)

Mislim da nema potrebe. Na ovom kineskom testu što je peja okačio HD6850 troši 110W. Pa da se klokne na 1000MHz opet ne može više od 40% da troši ako se lepo ohladi.

EDIT: HD6850 CF neverovatan value!
 
Poslednja izmena:
Dobri su i u CF-u, mada to me neinteresuje previshe.
 
Mislim da nema potrebe. Na ovom kineskom testu što je peja okačio HD6850 troši 110W. Pa da se klokne na 1000MHz opet ne može više od 40% da troši ako se lepo ohladi.

6870 na tom sajtu 154W sto znaci ako hoces klokove od XT-a bice blizu 150 ali nece preci preko jer ima manje SP-ova. Mada vec su vidjene kartice sa dva konektora.
Svaka ce raditi na 850, a sa memorijom nece biti problema da bude kao kod jaceg modela.
 
Uzgred, tajming ovoga mi je bio malo cudan:
http://www.anandtech.com/show/3984/nvidia-brings-3d-vision-experience-to-the-big-screen

Dok naravno nisam procitao ovo u zakljucku:
Coupled with its UVD3, multi-screen support capabilities and to support capacity 3DTV powerful than the previous generation to many, HD6870 a good inheritance Radeon HD 5850 completion target, which is the core size is only 76% of Radeon HD 5850 under the premise of do.
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=auto&tl=en&u=http://www.itocp.com/htmls/97/n-1497-33.html&prev=_t&rurl=translate.google.com&twu=1&usg=ALkJrhiUBfk8Wv2lnj9RR_Jb31uhayfc9g

Mnogo su mi simpaticni:p
 
ma nek se teraju i Nv i Ati...

taman kupio SLI plocu,reko da prodam 5850 i uzmem neki 460,470 i kada padnu cene da dodam jos jednu...

kad ono(ako cene kod nas budu kao sto se vidi) srednji segment mi dere 5850 sa lakocom,a CF poboljsan duplo...

svaka njima cast na njihovim teranjima,ali neka nas puste da malo uzivamo u kupljenim kartama,a ne da nas svake godine teraju na nove...

Gledaj,izasla nova serija,bolja 20% a jeftinija,moram da je kupim...Bla,bla,bla,...:wall:
 
Posto su crossfire ploce sa AMD socketom, nesto jeftino od gigabyte-a?
 
Bice rezultati jos bolji posle jedno 2-3 verzije drajvera.
 
@anarki1302
Pa nisi trebao da trcis pred rudu, cemu kupovina bilo cega tako blizu lansiranja nove generacije?
Sem toga, nije ni bitno, za razliku od mnogih ti si pametno sacekao sa kupovinom karata, verujem da ce te sada taj SLI znatno jeftinije iskostati;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad onaj GTX460 Hawk i ne zvuči previše primamljivo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno