Šta je novo?

Zujanje monitora

Rinsvind

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2006
Poruke
132
Poena
319
Kada je monitor u stend baju sa zadnje strane se cuje blago zujanje. Kada ga upalim, zujanje se pojaca i ponekad se javi "pistanje" koje uzasno iritira. Zujanje nije nesnosno ali zna da zasmeta. Jos nesto, kada ugasim monitor, na sredini se pojavi zelena tacka koja ubrzo iscezne. Rezolucija koju koristim je 1024/768 a refresh je 85khz i slika je odlicna. Model monitora je Samsung 795DF, star je oko 5 meseci.
Zna li neko o cemu se radi, da li da reklamiram ili je to uobicajena pojava za moj model monitora?
 
Sto bi lupao glavu, reklamiraj dok je pod garancijom jer to sto se dogadja nije uobicajena pojava za monitor.
 
nazalost, za neke modele/serije samsunga je izgleda uobicajeno... mada mozes da probas da zamenis
uostalom, frekvencija pistanja je toliko visoka, da kad preguras 50-tu verovatno ga vise neces ni cuti => resenje: strpi se par decenija :)
moj 757DFX tako radi od dana kad je kupljen (prvi model, sa zasebnim usb kablom), reklamacija neuspela, a monitor posle 4 god. i dalje radi savrseno (koristi ga moj cale i on ne cuje to zujanje)
moj drug ima 2 god noviji model (dakle isto 757DFX); apsolutno identican samo su vga i usb kablovi u istom crevu <- doticni ne pisti i nikad nije
 
Poslednja izmena:
Da, kao sto rekose, zujanje je izgleda "normalno" za Samsunge (moj ne zuji i jako sam uvredjen zbog toga :D) i za to ti verovatno nece uvaziti reklamaciju. ALI, pojavljivanje svetle tacke u TV tehnici na sredini ekrana pri gasenju, od "pamtiveka" govori o kvaru ekrana. Sad, malo cudno mi zvuci da NOV monitor ima izandjali ekran, ali... probaj ti to da zamenis.

Eh, da nam se javi neki TV tehnicar pa da sa njime malo o tome popricas. Cika Pero... mozes li da nam se javis :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
KizaTheDeath je napisao(la):
Da, kao sto rekose, zujanje je izgleda "normalno" za Samsunge (moj ne zuji i jako sam uvredjen zbog toga :D) i za to ti verovatno nece uvaziti reklamaciju. ALI, pojavljivanje svetle tacke u TV tehnici na sredini ekrana pri gasenju, od "pamtiveka" govori o kvaru ekrana. Sad, malo cudno mi zvuci da NOV monitor ima izandjali ekran, ali... probaj ti to da zamenis.

Eh, da nam se javi neki TV tehnicar pa da sa njime malo o tome popricas. Cika Pero... mozes li da nam se javis :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif


Raspitao sam se malo kod "strucnjaka" i svi kazu da zujanje i moze da prodje kao "normalno" ali ta zelenkasta tacka koja se pojavi pri gasenju ukazuje na kvar ekrana. Inace, monitor prikazuje normalnu sliku, nema zamucenja ( a kad bi pre stiglo da ima kad je gotovo nov ). U svakom slucaju, hvala na savetima, ako je jos neko imao slican problem ili ako se razume u monitore nek kaze sta misli...Pozdrav!
 
Ja mislim da treba da se naviknesh na zujanje kao i ja dok sam imao taj monitor,potpuno ista stvar samo bez zelene tackice i bez pojacanog zujanja kad se ukljuci,ali me je zato u staend baju zivcirao....
 
ajde instaliraj drajvere i digni refresh na 100Hz...meni ne zuji
 
Imam 757P već skoro 5 godina u stend-by režimu neprijatno zuji od prvog dana. Kad ga pri dizanju sistema grafička upali onda je sve OK. Kad ga ugasim dok je topao ništa se ne čuje a koko se hladi zvuk se pojačava. Najveća fora je što monitor stvarno lepo radi i posle 5 godina (nema disanja slike, lepo definisane boje, crno je i dalje crno da nemože biti crnije)...sve u svemu već pet godina kad završim rad moram da ugasim monitor potpuno (na dugme) jer u istoj prostoriji i spavam i sve ono ostalo :banana: ...kad ga ponovo upalim on uvek odradi onaj degaus i to je možda jedina dobra stvar u svemu tome :)

Poenta priče: žali se, reklamiraj, šta te boli uvo...možda nisu svi primerci isti...ja se magarac svojevremeno nisam žalio i tako mi i treba
 
Poslednja izmena:
Ja imam Samsung 151N i zuji takodje skoro od prvog dana.Imam ga vec trecu godinu,radi savrseno.Zujanje je prisutno samo dok je osvetljenje nize od 63. Kad povecam preko 63 zujanje nestane :)
 
Imam monitor LG 194wt. Sve radi super, priključen je na DVI.
Posle nekog vremena počeo je da pišti (vrlo visokim tonom) kad se ugasi. I kad ugasim kompjuter (a monitor ostavim upaljen) i kada ugasim i monitor, isto se čuje. Jedino kad radi onda se ne čuje.

Jel da reklamiram ovo?
 
Nazad
Vrh Dno