Šta je novo?

ZTE Skate

@lledeni

Sta da radim sa onim .zip fileom sto si mi okacio na profil? Onaj za proximity senzor?
 
kopiraj .zip na na sveze formatizovanu karticu(uradi back-up pre toga naravno) i instaliras ga preko clocworka (kad palis tel. drzi vol down i dugme za paljenje) kad se pojavi menu ides na instal zip(ides sa vol + i -) pa kad dodjes na zip.file kliknes home dugme da pokrenes instalaciju,sacekas da zavrsi pa posle reboot. i to je to.Jedino sam preko ovoga resio senzor.
 
Ok hvala, nisam toliki noob mogao si jednostavno da napises da ga instaliram preko cwm-a :-D
A inace neznam zasto bi morao da instaliram sa sveze formirane kartice ;-)
 
Da li neko slucajno zna gde u Srbiji moze da se trenutno kupi silikonska futrola i folia za ZTE...na kupujem prodajem sve rasprodato...valjda je telefon sad najtrazeniji...Bilo kakva dojava bila bi od velike pomoci! :)
 
Ja sam kupio na kupujem prodajem, samo svakodnevno prati oglase, pojavice se, jer tom decku sto sam ja uzeo od njega stizu na svakih 2 nedelje ;)
 
Dali je neko probao neki drugi launcher na MokeeOS osim default mokee koji je bugovit i LancheraPro?
Ja sam probao Holo Launcher ali secka...
Jel ima neki da je slican Apexu kao sto je Holo ali da radi na GB-u?

Probaj espier launcher, fora iphona ali sto se tice widget-a imas ih samo na jednom screen-u, ali nije los....
 
Necu jabuku.
 
kopiraj .zip na na sveze formatizovanu karticu(uradi back-up pre toga naravno) i instaliras ga preko clocworka (kad palis tel. drzi vol down i dugme za paljenje) kad se pojavi menu ides na instal zip(ides sa vol + i -) pa kad dodjes na zip.file kliknes home dugme da pokrenes instalaciju,sacekas da zavrsi pa posle reboot. i to je to.Jedino sam preko ovoga resio senzor.

Samo da javim da radi proximity sensor sa file-om koji si mi poslao :)
 
Kod mene ne radi ni sa tim fajlom :( verovatno hardverski problem :(
 
Evo jedne preporuke za odlicnu optimizaciju Zte Skate, subjektivni osecaj je da je tel daleko smoother i primetno brzi, nema seckanja, RAM Manager Pro v4.0.3 aplikacija je odradila posao,trenutno testiram na ZTE Skate i na jos par telefona i pokazuje se kao ok-napomena ova aplikacija radi samo ne stock rom-ovima, dakle nije pogodna za romove gde su uradjeni tweeks i kuvanim romovima. Potreban je root i posle instalacije u okviru programa potrebno je izabrati Balance (More multitasking) jer je ovo opcija za telefone koji imaju 512RAM ili manje. Eto nadam se da ce nekom pomoci..
Mogu u druge opcije da se izaberu no pazljivo treba procitat uputstva -
 

Prilozi

  • Uputstva za ROM mnger.txt
    2.6 KB · Pregleda: 66
Poz, da li neko ima slicnih "problema" sa ZTE SKate kao ja:

samo kod kuce koristim Telekom HG520c i vrlo lose mi rade Play Store, FB i slicni servisi (gotovo neupotrebljivi) dok browsing je manje-vise ok, ali se primecuje veliki ping, ako tako mogu da kazem.

Na poslu, i kod par ortaka koji imaju drugacije rutere, sve je ok, radi odlicno.

Da li neko zna u cemu je problem?
 
Na tom ruteru I ja imam isti problem sa play storeom.Na sbb netu radi najnormalnije.Sa FB aplik.nisam imao taj problem.
 
Kakve sam sreće, kad god uzmem neki telefon, mora nešto da mu fali... Ovog puta kamera pravi neke štrafte pa ću morati da ga reklamiram. Naravno, bio sam toliko pametan da promenim sistem i ne uradim backup VIP ROM-a... Tako da mi sada treba original VIP ROM. Ako neko možda ima, bio bih zahvalan :)
 
Kakve sam sreće, kad god uzmem neki telefon, mora nešto da mu fali... Ovog puta kamera pravi neke štrafte pa ću morati da ga reklamiram. Naravno, bio sam toliko pametan da promenim sistem i ne uradim backup VIP ROM-a... Tako da mi sada treba original VIP ROM. Ako neko možda ima, bio bih zahvalan :)
Jesi siguran da ti nije do roma?
 
Kod oratak ubacio Skatie rom i mogu reći samo WoooooW. Kao da sam uzeo drugi telefon. Nema seckanja ama baš nikakvog, sve prosto leti. Oduševljen.
 
Preporuka je na skate ubaciti bar neki od cm7 romova..
 
Ja sam ubacio CyanogenMod 7.2.0 - Android 2.3.7 i jako lepo radi. Jedino mi ne radi FM radio ali vidim da se niko drugi ne žali na to.
 
Trebalo bi da na mokeee 7.2 i na stable 7.2 cynaogen modu istog developera radi sve, mokeeos je stvarno nenadmasiv rom..
 
Probao sam mokeee ali mi je mnogo više trošio bateriju nego ovaj, možda pokušam opet da proverim.
 
Jedno pitanjce, mozda je vec neko pitao, pa se izvinjavam, kakvi su vam utisci o ovom telefonu, dali da ga kupim ili ne, tj zeni, kakve su fotke i video sa njega, jel puno baguje, jel brz internet brow., tj kako obavlja klasicne zadatke koje vecina zena koristi na telefonu, unapred hvala.
 
Jedno pitanjce, mozda je vec neko pitao, pa se izvinjavam, kakvi su vam utisci o ovom telefonu, dali da ga kupim ili ne, tj zeni, kakve su fotke i video sa njega, jel puno baguje, jel brz internet brow., tj kako obavlja klasicne zadatke koje vecina zena koristi na telefonu, unapred hvala.

Nemoj da uzimas. Kamera je veoma losa. Kacio sam ja slike pretrazi thread...
 
kamera jeste bzv, ali ja sam svim ostalim zadovoljan i to na stock romu... ;)
 
Jedno pitanjce, mozda je vec neko pitao, pa se izvinjavam, kakvi su vam utisci o ovom telefonu, dali da ga kupim ili ne, tj zeni, kakve su fotke i video sa njega, jel puno baguje, jel brz internet brow., tj kako obavlja klasicne zadatke koje vecina zena koristi na telefonu, unapred hvala.

Ja sam sam mojim Skate prezadovoljan, kamera mu je solidna za taj cenovni rang ni ne ocekujem bolje, ubacio sam mu Mokee OS i radi savrseno, ako kupis neces se pokajati veruj mi.
 
Kako resiti ovaj problem. Ortaku stock contacts ne prikazuje Google kontakte a GoContacts ih vidi normalno.
Restartovan tell,brisan cache i data od stock contacts ali ne vredi.
Sta ciniti?
 
Izasao davno i CM9, CM10...

CM9 radi odlicno, jedino ne radi blic za kameru, ali je i ovako neupotrebljiv... Bar je 2x brzi od 2.3.7 CM7 verzija...

200mb system, 2mb cache, 238mb za app. Odlicno.
 
^^Ides na settings u kontaktima pa accounts and sync pa to ukljucis svoj account.
 
Kamera je sasvim ok za dnevne fotke,samo ne koristiti stock apk za kameru i ne koristiti stock galeriju za pregled uslikanih slika. Na marketu postoji jedna vrlo fina apk za kameru koja lepo u podesavanjima moze da uslika sliku bez kompresije(stock kamera radi kompresiju i slika je losija jer je kompresija jpg negde na 70%) i takodje imate apk na marketu za pregled slika i video zapisa.
 
Kamera je sasvim ok za dnevne fotke,samo ne koristiti stock apk za kameru i ne koristiti stock galeriju za pregled uslikanih slika. Na marketu postoji jedna vrlo fina apk za kameru koja lepo u podesavanjima moze da uslika sliku bez kompresije(stock kamera radi kompresiju i slika je losija jer je kompresija jpg negde na 70%) i takodje imate apk na marketu za pregled slika i video zapisa.

Podeli sa nama koje su to aplikacije ?
 
Camera360ultimate radi super posao, i pregled slika quick pic. bitno je samo da se dobro podesi camere360 u settings i sve sljaka ok. Svakako ne ocekujte cuda od 5mpx.
 
Vrh Dno