Šta je novo?

ZTE Skate

Meni pobrljavio proximity sensor i nikako nemogu da ga namestim... Nepomaze ni ugradjen proximity sensor calibration u mokee romu a ovu ZTE calibration aplikaciju nemogu da instaliram na moj rom...

Jel ima neko upustvo kako se resiti CWM-a posle kad restorujem telenorov rom ?
 
Ja imam taj problem na original romu, ta aplikacija ispiše da nemože da kalibriše proximity senzor, a kad insaliram neku aplikaciju koja testira senzore na telefonu prijavi mi da nema proximity i light senzor (pretpostavljam da je to isti senzor). Svašta sam probao ali ne pomaže, moguće da je sam senzor neispravan. Pre par meseci ta aplikacija za kalibraciju je odradila i senzor je radio, da bi pre par nedelja prestao da radi.
 
^^KAko restorujes rom, preko image.bin? Ako je tako, onda ti onda stvalja fabricki recovery.
 
prestalo je da mi blinka dugme crveno kad stigne poruka, samo od sebe, kako to da namestim da blinka jer mi bas znaci??? -.-
 
Kod mene na mokee-u je u call settings,pa nadjes missed call led notify.Trebalo bi da je i kod tebe tako.
 
prestalo je da mi blinka dugme crveno kad stigne poruka, samo od sebe, kako to da namestim da blinka jer mi bas znaci??? -.-


Ne blinka crveno kada ti stigne poruka, vec zeleno, crveno je kada je fon na punjacu, kada nemas mrezu itd...

Inace, da li neko zna kako da stavim launcher na obican rom? Na marketu sam nasao neki, ali mi prijavljuje gresku kada hocu da ga skinem..
 
Poslednja izmena:
Инсталираш као било коју апликацију. Препорука: Холо ланчер.
 
Ne blinka crveno kada ti stigne poruka, vec zeleno, crveno je kada je fon na punjacu, kada nemas mrezu itd...

Inace, da li neko zna kako da stavim launcher na obican rom? Na marketu sam nasao neki, ali mi prijavljuje gresku kada hocu da ga skinem..

bre brate nisam corav, blinka crveno za poruku a zeleno za propusten poziv...kad se puni ne blinka vec svetli crveno, kad se napuni svetli zeleno ;)
 
Ljudi, crveno blinka kada pokušavaš da uključiš telefon, a baterija skroz ispražnjena :)
 
Ima li načina da se nekako podesi video call u Skajpu za ZTE Skate pošto nigde ne vidim opciju? On koliko vidim nema prednju kameru, ali nema ni moja Xperia Mini pa radi video call i koristi se zadnja kamera. Takođe ne radi Tiny Flashlight?
 
Da li neko zna kako da iskljucim speakerphone dok razgovaram preko skajpa? Izvinjavam se ako je bilo vec postavljeno pitanje.
 
Pored toga što kvalitet zvuka u slušalici nije baš svemirski dešavalo mi se da se telefon uspori ili čak zakuca na određeno vreme. To se uglavnom dešava kada baterija pada ispod 15%. Pretpostavljam da tada upadne u neki powersaving mod i da onda krene da baguje. Čak i kda ga napunim posle vuče se kao prebijen. Tek kada ga restartujem povrati se u potpunosti.
Inače sa ostalim aspektima telefona sam poprilično zadovoljan. Nije baš brz kao skuplja braća, ali za nas sa "jeftinijim ulaznicama" završava posao.
 
Koji rom imas instaliran?Ako ti je fabricki, instaliraj neki custom rom.Moja ti je preporuka mokeeos.Nema nikakvih bugova i radi brzo poput skupih telefona.
 
Posle probe nekoliko ROM-ova zadrzao sam se na MokeeOS ima par sitnih gresaka ali nista strasno, primetio sam recimo ako mi stigne SMS sa linkom za neku email adresu nece da je otvori direktno iz SMS, pukne i prijavi neku gresku u vezi MMS, to se desava ponekad.
 
Poslednja izmena:
Ja taj problem sa linkovima nemam.Najnormalnije mi otvara linkove iz poruka.Pokusaj sa ponovnom instalacijom roma.
 
Uradio ponovno fleshovanje MokeeOS, sve ponovo podesio i sada radi.:)
 
Uradio ponovno fleshovanje MokeeOS, sve ponovo podesio i sada radi.:)

E pa super :) .Treba istaci da ako imate slicnih problema sa tel. ili vam radi sporo i secka,nije do skate-a vec do roma.Ovaj tel sa pravim romom radi kao diplo skuplji tel poznatijih marki!
 
Imam originalan rom, rotovan je i ima cw, urađen nand bekap iz cw-a, ako instaliram MokeeOS i kasnije želim da vratim originalan, moći ću sa tim bekapom da ga vratim ?
 
^^
Da
 
Hvala
 
Dali je neko probao neki drugi launcher na MokeeOS osim default mokee koji je bugovit i LancheraPro?
Ja sam probao Holo Launcher ali secka...
Jel ima neki da je slican Apexu kao sto je Holo ali da radi na GB-u?
 
Nijedan drugi ne radi ni izbliza brzo kao Launcher pro na Skejtu. Probao sam sve moguce i zadrzao se na njemu.
 
Nijedan drugi ne radi ni izbliza brzo kao Launcher pro na Skejtu. Probao sam sve moguce i zadrzao se na njemu.

Takodje je i kod mene launcher pro plus,koji je inace kod mene default,jer ja jos koristim onu prvu ver mokeeos 0.3 :). Nisam imao potrebe da instal 1.3 jer mi i prva odlicna.Naravno taj launcher radi najbolje na ovom romu.
 
Ući u Settings>Wireless Controls>Mobile Network Settings>Access Point Names:

MTS
Klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: MTS internet
APN: gprsinternet
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Username: mts
Password: 064
Server: <Not set>
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 03
Authentication: CHAP (ili Normal (PAP))
APN type: default (ili Internet)
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

Sledeći profil, klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: MTS wap
APN: gprswap
Proxy: 172.17.88.198
Port: 8080
Username: mts
Password: 064
Server: http://wap.mts064.telekom.rs (ovo i ne mora)
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 03
Authentication: CHAP (ili Normal (PAP))
APN type: default (ili Internet)
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

MMS profil, klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: MTS MMS
APN: mms
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Username: mts
Password: 064
Server: <Not set>
MMSC: http://mms.mts064.telekom.rs/mms/wapenc
MMS proxy: 172.17.85.131
MMS port: 8080 ili 9201 (ako ne radi 8080)
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 03
Authentication: CHAP (ili Normal (PAP))
APN type: mms
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

*************************
Telenor
Klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: Telenor internet
APN: internet
Proxy: 217.65.192.33
Port: 8080
Username: telenor
Password: gprs
Server: <Not set>
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 01
Authentication: CHAP
APN type: default
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

MMS profil, klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: Telenor MMS
APN: mms
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Username: <Not set>
Password: <Not set>
Server: <Not set>
MMSC: http://mms.telenor.rs/servlets/mms
MMS proxy: 217.65.192.33
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 01
Authentication: CHAP
APN type: mms
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

*************************
VIP
Klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: VIP internet
APN: vipmobile
Proxy: 212.15.182.82
Port: 8080
Username: vipmobile
Password: vipmobile
Server: <Not set>
MMSC: <Not set>
MMS proxy: <Not set>
MMS port: <Not set>
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 05
Authentication: CHAP
APN type: default
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.

MMS profil, klik na Menu taster>New APN:
-----------------------------------
Name: VIP MMS
APN: vipmobile.mms
Proxy: <Not set>
Port: <Not set>
Username: vipmobile
Password: vipmobile
Server: <Not set>
MMSC: http://mmsc.vipmobile.rs/
MMS proxy: 212.15.182.82
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 220
MNC: 05
Authentication: CHAP
APN type: mms
-----------------------------------
Klik na Menu taster i Save.
*************************

Na nekim modelima pod Authentication se može izabrati PAP, CHAP i PAP or CHAP. Poigrajte se jer u principu radi bilo koja opcija.

Za APN type može da se upiše ili izabere internet+mms, internet ili mms.
 
Vrh Dno