Šta je novo?

ZTE blade Q

zexm

Cenjen
Učlanjen(a)
23.01.2014
Poruke
9
Poena
151
Drustvo interesuje me vase misljenje o telefonu ZTE Bade Q. Pojavio se u Vipu a meni je istekao ugovor pa planiram da uzmem novi telefon. Trenutno koristim Prestigio 4044 i prezadovoljan sam sa njim. Predpostavljam da je kvalitet slican prestigu jer su kineski ili mozda gresim.Nisam preterano zahtevan korisnik. Inace u opticaju je i lumia 520 stim sto bih presao na windows a to bas i ne zelim. unapred hvala
 
imam ga vec 10 dana i za sad sam zadovoljan. ako ga uzmes obrati paznju na mob internet. koliko sam primetio kad sam na wi fi vuce podatke i za mob int . sjebao mi 980 smartova za 5 dana . resenje : nije dovoljno da samo iskljucis mob int vec moras i da zabranis prenos podataka.
 
Kako je to moguce. Generalno kakav je telefon, zvuk,ekran, odziv ekrana. i koliko traje baterija u nekim normalnim uslovima koriscenja
 
prilicno je brz , nema zaglupljivanja odnosno blokiranja a natrpao sam dosta aplikacija. za bateriju ne mogu jos nista da ti kazem jer ga cackam non stop pa moram svaki dan da ga punim. sto se tice interneta i meni je bilo cudno jer na starom telefonu (samsung) cim se nakaci na wi fi on prekida mob internet ali ne i ovaj.
 
Evo da i ja kazem neku. Posedujem telefon nekoliko dana i prezadovoljan sam za sada. Pre nepunih mesec dana dao sam S2 u trampu za neki tablet a Blade Q je dosao iz VIP-a kao zamena. Za ovih par dana nisam primetio nista sto bi ga u bilo kom segmentu stavilo ispod S2. Naravno nedostaje mi gomila romova koji postoje po netu za S2, isprobao sam bar 5-6 razlicitih, zadnji je bio Kit Ket 4.4.2. Naravno Blade Q je svez model, pa je logicno da nema alternativa a iskreno i ne ocekujem da ce ih biti previse, mozemo se nadati da ce ZTE izbaciti neke nadogradnje androida za ovaj model. Za sada je 4.2 sasvim ok. Ono sto mi predstavlja problem je sto ima mali broj varijanti za skidanje sa mreze (dekodiranje) za sada sam nasao samo jednog coveka u Bg. koji to radi a iskreno ne ide mi se u Bg samo zbog toga pa cu sacekati jos neki dan mozda proces provali i neki servis iz Krusevca. Prosao sam 5-6 servisa ali niko jos nije dekodirao ovaj model, na par mesta su mi predlagali da ostavim tel da probaju ali nisam bas nesto raspolozen za takve experimente.
 
Moze li neko da okaci slike koje pravi ovaj telefon unutra i vani, nigde na netu ne mogu da pronadjem kakve slike pravi...
 
Ima li još neko iskustva sa ZTE Blade Q? Juče sam ga malo drndao u VIP-u i deluje kao solidan uredjaj, radi dosta brzo, primeti se 1GB RAM-a, ekran sasvim ok, ništa posebno ali nije ni loš. Ne tražim ništa specijalno od android telefona, a za cenu ovog ZTE-a to ni ne očekujem. Bitno mi je samo da ne krene da baguje kao pojedini modeli ovog proizvodjača, ili su preležali dečije bolesti?
Uzeo bih ga najviše da ugrabim onu promociju "račun nastavlja da pada...", pošto su mi odobrili produženje ugovora 4 meseca pre isteka, ali se još uvek malo dvoumim. Neki savet?
 
Imam ga ja oko mesec dana, tel. je u globalu OK. Kamera je lošija ali po danu upotrebljiva (video snimci uopšte nisu loši), prijem wifi signala je odličan, ne baguje, ne greje se, brz je, uvek je slobodno oko 500mb rama.
Jedini problem koji sam uočio (naspram alcatel idol, pošto i njega imam) je slab prijem signala mobilne telefonije.
Retko kad će da internet radi na 3g (u NS) kao da mu je uvek prioritet da radi na edge. Kad odaberem samo 3g onda često ostaje bez signala (u kuci, stanu...) Tako da nema toga bio bi odličan za te pare :)
 
To sa signalom mi verovatno neće smetati, pošto svejedno imam naviku da držim ugasen mobilni net, a palim ga samo po potrebi, isto tako i 3G palim samo kad gledam neki zahtevniji sajt ili kad koristim telefon kao Hot Spot. Da li ti se to dešava na Vip-u ili kod drugog provajdera? I zanima me još kakvi su ti utisci o trajanju baterije?
 
Da na VIP-u. Baterija da ne ureknem skoro dva dana traje, jednom rečju odlična baterija!
 
Hvala ti za ove informacije, verovatno ću ga uzeti, ne mogu više da čekam, mislim da je ponuda sasvim OK. Trenutno koristim kantu od Alkatela 991, pa jedva čekam da ga se rešim.
Samo još jedno pitanje, Blade Q ima svetlosni indikator za poruke i propuštene pozive?
 
Ima svetlosni indikator prilično vidljiv, zelene ili crvene boje (zavisi o čemu se radi).
 
Jedno pitanje.
Ortak mi ima taj telefon (VIP) i kada instalira igre, one idu u internu memoriju a ne u memoriju telefona.
Jos uvek nema SD karticu, imace je uskoro, ali cenim da ce isto biti.
Da li ROOT resava ovaj problem ili je osudjen na to kako je sada.
Napominjem da Blic, Kurir i jos par programa je bez problema prebacio na memoriju telefona, ali Angry Birds GO, na primer, nema sanse da premesti iz interne memorije a zauzima 130MB :(
 
Ja na kraju uzeo Blade-a Q, isto VIP. Mogu potvrditi da ne nudi mogućnost prebacivanja aplikacija na SD karticu, već samo na memoriju telefona, i to ne za sve aplikacije. Verovatno će se to rešiti nekako, možda probati sa Link2SD app-om, sreća pa ima podosta mesta na inernoj memoriji (malo fali do 1GB). Posle 10-ak dana korišćenja mogu reći da se nisam pokajao što sam ipak uzeo ZTE, za ove pare odličan uredjaj, najviše mi se svidela brzina, jedva da ima laga.
 
Poslednja izmena:
Trenutno imam Htc Desire C i razmisljam da ga zamenim za ovaj model. Htc je dosta slabiji pa mi je potreban telefon sa kojim cu moci lagodno da igram igrice i da pokrecem neke malo vece aplikacije bez bagova. Po specifikacijama bi reklo da ZTE ispunjava uslove ali me zanima da li je tako zaista?
 
Uopšte ne igram igre na telefonu tako da ti ne mogu reći kako rade. Možda da odeš kod nekog od operatera pa probaš da instaliraš neku zahtevniju igru/aplikaciju pa vidiš kako se telefon ponaša, čini mi se dovoljno jak, ali je najbolje da sam proveriš.
 
Poslednja izmena:
Ja na kraju uzeo Blade-a Q, isto VIP. Mogu potvrditi da ne nudi mogućnost prebacivanja aplikacija na SD karticu, već samo na memoriju telefona, i to ne za sve aplikacije. Verovatno će se to rešiti nekako, možda probati sa Link2SD app-om, sreća pa ima podosta mesta na inernoj memoriji (malo fali do 1GB). Posle 10-ak dana korišćenja mogu reći da se nisam pokajao što sam ipak uzeo ZTE, za ove pare odličan uredjaj, najviše mi se svidela brzina, jedva da ima laga.

Da li ti je uspelo da prebacis? Postoji li neki nacin za koji ne treba root? Planiram da kupim ovaj telefon u mts paketu, ali me buni malo taj problem sa SD karticom.
 
Nisam pokušavao, još mi ne fali prostora, kad zafali, onda ću gledati šta i kako. Kod ovog telefona mi za sad smeta što ako ga postavim na ledja, na nekim podlogama, zapuši se rupa za zvučnik na zadnjem poklopcu i ne čuje se zvono, svejedno da li je u silikonu ili bez.
 
Evo,da vam prenesem svoja iskustva. Telefon je odlican,imam ga duze od mesec dana i prezadovoljan sam. Jos nisam naisao na igricu koju ovaj telefon ne moze da pokrene. Trenutno imam instalirano: fifa 14,dead trigger 1 i 2,dead zone,i dosta ovih popularnih i velikih igara. Sve radi savrseno. Rutovao sam telefon,napravio dve particije na memorijskoj kartici,ove "manje" aplikacije prebacujem potpuno na memorijsku karticu preko link2sd dok ove vece igrice poput fife otvaram preko GL to SD programa koji prebacuje dodatne (obb) fajlove na karticu. Tako da nemam nikakvih problema sa memorijom. Evo ako neko zeli,preporucujem da uradi isto sto i ja,i imace telefon koji je bolji od vecine ovih "marketinskih" telefona sa 512 Mb rama koji se stalno koce. Meni se telefon nikada nije ukocio. Koristim aplikacije: DS battery saver (root),link2sd,root explorer(root),titanium backup(root)...
Sto se tice mana,jedinu zamerku koju imam je snimanje video klipova. Snimak nije los,snima se u 720p ali nekako secka,nije onako tecan snimak. Mene je iskreno odusevio snimak na vip mini droid-u (mislim da je alcatel ot 890). Nekako mi je slika koju pravi mnogo tecnija i bez seckanja,ali sve u svemu,to je jedina zamerka.
 
Poslednja izmena:
Evo,da vam prenesem svoja iskustva. Telefon je odlican,imam ga duze od mesec dana i prezadovoljan sam. Jos nisam naisao na igricu koju ovaj telefon ne moze da pokrene. Trenutno imam instalirano: fifa 14,dead trigger 1 i 2,dead zone,i dosta ovih popularnih i velikih igara. Sve radi savrseno. Rutovao sam telefon,napravio dve particije na memorijskoj kartici,ove "manje" aplikacije prebacujem potpuno na memorijsku karticu preko link2sd dok ove vece igrice poput fife otvaram preko GL to SD programa koji prebacuje dodatne (obb) fajlove na karticu. Tako da nemam nikakvih problema sa memorijom. Evo ako neko zeli,preporucujem da uradi isto sto i ja,i imace telefon koji je bolji od vecine ovih "marketinskih" telefona sa 512 Mb rama koji se stalno koce. Meni se telefon nikada nije ukocio. Koristim aplikacije: DS battery saver (root),link2sd,root explorer(root),titanium backup(root)...
Sto se tice mana,jedinu zamerku koju imam je snimanje video klipova. Snimak nije los,snima se u 720p ali nekako secka,nije onako tecan snimak. Mene je iskreno odusevio snimak na vip mini droid-u (mislim da je alcatel ot 890). Nekako mi je slika koju pravi mnogo tecnija i bez seckanja,ali sve u svemu,to je jedina zamerka.

Vidim i tastatura mu je vrh :)
 
Krivi gradski prevoz,nemoguce je kucati u busu :p inace koristim touchpall x tastaturu,koja je ogromna,mozes da podesavas visinu,tako da nije do tastature :)
 
Uzeh ceri preko MTSa Blade Q Maxi - isti problem sa SD karticom i programima

ajde mala pomoc od "kolega" - sta ste koristili za rootovanje i da li je moguce posle skinuti superusera - zbog garancije

hvala
 
Ljudi treba mi pomoc. imam blade q telefon i treba da prebacim sms poruke na komp i da ih odstampam i nikako ne mogu da provali kako se to radi. Nokia je imala neki pcsuite pa je to radilo, od skora sam korisnik androida i sve mi je to nepoznato. Ako neko zna molim da me uputi jel mi je bas neophodno.
 
brate evo da ti kazem zasto. sudim se sa bivsom zenom i te poruke su od velike vaznosti da ih prezentujem sa kojim govnetom imam posla. I svi hoce da vide poruke lepo sortirane na papiru a ne da im dam telefon i kazem evo ti pa skroluj i chitaj.
 
uspeo sam da prebacim poruke i da ih sortiram i odstampam, Jos jedno pitanjce koji program da koristim za snimanje razgovora.
Neki koji se odmah pali i snima pa posle mogu da izaberem da li cu da snimim to ili da obrisem ili da moze da se podesi selektnivno za odredjenog korisnika pa kad taj pozove da program krene da stampa + da moze da se prebaci file na racunar posle radi snimanja na cd
 
Mislim da će ti smart voice recorder završiti posao (google play-free).
Mislim da svaki voice recorder traži razgovor preko speaker-a da bi mogao da snima obe strane.

E da, da bi baš svi uredjaji mogli naknadno da puštaju taj snimak potrebno ga je kovertovati u željeni format. Imaš puno online besplatnih sajtova gde se ta konverzija može uraditi

Ne bio ti u koži.....

Edit-kada na forumu rešiš nešto, nepisano je pravilo da napišeš kako si to uradio u odgovarajućoj temi (vidi link gore) a sve kako bi neko sledeći mogao da primeni isto rešenje.
 
Poslednja izmena:
Koliko ovaj telefon ima ROM-a, tj mesta za aplikacije? Ako se rutuje da li neko zna kako se vraca na fabricki rom?
 
Nazad
Vrh Dno