Šta je novo?

Zna li neko program za reconnect ali sa resetom ADSL modema?

testthenext

Čuven
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
874
Poena
630
Dakle, zahvaljujuci thread-u odpre neki dan, pronasao sam fin programcic http://www.autodsl.com/EN/index.html za ponovno uspostavljanje veze. No, problem je sto na mojoj liniji posle pucanja veze pomaze samo reset modema, pa je onda moguca rekonekcija. To se inace desilo posle promene na PPPoE u centrali. Ranije nije bas bio potpuno neophodan reset.

Dakle, neko cudo koje ce detektovati prekid u dotoku podataka i resetovati modem??? Zna li neko za neko takvo resenje???

Thanks!
 
[Mancha] je napisao(la):
A zar nema u samoj konekciji opcija "Redial if droped"?
Ja to koristim za VPN konekciju
To ne pomaže kod famoznih zaglupljivanja veze, dakle kad veza, kao, postoji ali nema nikakvog protoka.
 
testthenext je napisao(la):
Dakle, neko cudo koje ce detektovati prekid u dotoku podataka i resetovati modem??? Zna li neko za neko takvo resenje???

NetLimiter može da detektuje prestanak protoka, i da pokrene neku akciju. Meni je bio problem što nisam znao koju akciju da mu smislim :)
 
Heinz je napisao(la):
NetLimiter može da detektuje prestanak protoka, i da pokrene neku akciju. Meni je bio problem što nisam znao koju akciju da mu smislim :)
Nevolja je što meni NetLimiter povremeno prestaje da detektuje protok i kad ga ima, opasulji se tek kad ga restartujem. Drugim rečima, kod mene bi NetLimiter preduzimao dotičnu akciju i kad je sa protokom sve OK.
 
Heinz je napisao(la):
NetLimiter može da detektuje prestanak protoka, i da pokrene neku akciju. Meni je bio problem što nisam znao koju akciju da mu smislim :)

Evo sada sam ga instalirao (NetLimiter 2 Pro) i sve sto sam uspeo da pronadjem je definisanje pravila u ponasanju firewalla prema aplikacijama. Zaista nigde nisam pronasao detekciju prestanka protoka i pokretanja neke akcije u tom slucaju???
 
Evo smislio sam i akciju, sada mi samo treba detekcija prestanka protoka i pozivanje akcije...
 
Bila je neka starija verzija, imao je opciju (koliko se sećam) da ako je protok manji od X u toku vremena T uradi akciju A. To A je bilo problem.
 
uh... e, al ovo je zaista ozbiljan problem Bencha i to sam hteo da kazem i u onom threadu oko malih oglasa, samo ga je neko zakljucao.

Za sebe mogu da kazem, da je svaki post koji sam ikada napisao na Benchu koristan i sto je najbitnije, daje 100% tacnu informaciju.
Lepo je ponuditi pomoc, ali je mnogo gore potrositi 45 minuta mog vremena uzalud. Iscimao sam se da najdem program, instaliram, konfigurisem i na kraju ustanovim da je mozda neka starija verzija programa imala neku mogucnost!

I uopste, sve je teze na Benchu naci odgovor na iole komplikovanije pitanje... Tako da broj postova zaista u ovo slucaju ama bas nista ne znaci, tj. odmaze a ne pomaze.

Dalje, masa ljudi daje povrsne odgovore, ne cita sta je pisano pre i sl. Prvo se javlja "Mancha" koji pise odgovor bez i da je citao moj post uopste. Pa onda kao slag na tortu, Wiz011 komentarise nepostojecu funkciju net limitera.

Kapirate, 7 postova potpunog besmisla, a pomoci nigde... i tako je u svim threadovima.
 
Ja se izvinjavam testthenext-u, pošto sam isprobavao razne programe, moguće je da sam pogrešio, jer jedan program ima ovu opciju, drugi nema onu, prva radi kako treba, druga ne radi i sl. Evo sad gledam, BW Meter je u pitanju, verzija 2.3.4.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Ajde da probam i to.

Inace, znam da sam malo burnije reagova, ali znas kako je kada bacis skoro sat vremena, ADSL te frustrira konstantnim pucanjem, a na kraju nista ne uradis.
 
Ako ti ADSL toliko često puca onda nešto fundametalno nije u redu :) Meni pukne jednom u par dana, pa me smori.
 
testthenext je napisao(la):
Prvo se javlja "Mancha" koji pise odgovor bez i da je citao moj post uopste
Mancha se nije ni javio na ovaj tvoj post, vec na drugi slican (i tema i pitanje su bili drugaciji), ali je neko ocigledno naknadno pretumbavao topic-e i postove (pretpostavljam da je bilo par sa slicnom temom), pa otud ja ispadoh mentol koji budzi postove za male oglase
:wave:
 
Pa onda Mancha ne cita bas pazljivo ali nije vazno...

@Heinz Evo o cemu se radi...
Juce mi je net pucao na pet minuta do pola sata, a danas evo ceo dan samo jednom, plus nocas jednom takodje i to rano ujutro, pa mi i nije bilo strasno.

Tako da je to ipak definitivno do centrale, telekoma ili provajdera, a ne do mog modema, ali cu svakako instalirati ovu akciju i dici na bench sve kako i sta, pa ko voli, samo kad nadjem malo vremena, jel mi sada nije toliko kriticno.
 
imam pitanje... imam na poslu ADSL router Zyxel prestige 650 serija i desi mi se da odjednom nestane protoka i kao da sam izgubio internet vezu. mogu da pingujem sve do adsl-a ali posle njega nema nicheg vishe..

kada iskljuchim i posle 10s ukljuchim adsl internet se vraca i tako reshavam problem...

Kako svaki put (prosek 2 zx dnevno) ne bi ustajao iz kancelarije i ishao u trecu sobu do routera i pritiskao ON/OFF, da li postoji neki nacin da se to automatski radi...
 
IzNoGooD je napisao(la):
imam pitanje... imam na poslu ADSL router Zyxel prestige 650 serija i desi mi se da odjednom nestane protoka i kao da sam izgubio internet vezu. mogu da pingujem sve do adsl-a ali posle njega nema nicheg vishe..

kada iskljuchim i posle 10s ukljuchim adsl internet se vraca i tako reshavam problem...

Kako svaki put (prosek 2 zx dnevno) ne bi ustajao iz kancelarije i ishao u trecu sobu do routera i pritiskao ON/OFF, da li postoji neki nacin da se to automatski radi...

U web browseru otvori IP svog ZyXEL rutera, otvori u sekciji Advanced opciju WAN, na dnu strane klikni na NailedUp connection. Meni ovo radi 100%, tj nikada se ruter ne zaglupljuje. Kada dolazi do prekida konekcije (ako ikada i dolazi) ja to ne primecujem, ruter se sam zakaci ponovo bez moje intervencije.
posedujem EUnet ADSL vec 5 meseci, na centrali Bezanija i nikada do sada nisam imao problema.
:,,: :bottle:
 
Тражећи за своју сестру решење ( већ чувени необи провајдер ) - наиђох на дотични програм, ем бесплатан, ем ради још доста других корисних ствари.
http://cascadsl.free.fr/us/
 
Poslednja izmena:
CYberGasty super ti je ovaj program. Lepo mi prikazuje sve aktivne portove.
 
Pucanje

Ista stvar se meni desava 3-4 puta na dan. ADSL kod Neobee-a pukne, i posle toga moram da se diskonektujem pa ponovo konektujem, ali ni tako nece da radi sve dok ne restartujem komp totalno. Cesto ne mogu odmah da restartujem racunar jer radim neki rendering, pa onda cekam na ADSL sve dok to ne zavrsim. Sta da radim sa tim programcicem sto spominjete ?
 
Poslednja izmena:
Meni se slicna stvar desava na Beotelu, ali samo u jutarnjim casovima, zaglupi se i posle toga samo pomaze iskljucivanje iz struje. Ali zanimljivo je da kada skidam neki torrent celu noc sutradan modem radi normalno!?
 
@CyberGasty
I, jel' radi posao taj Casc' ADSL?



Probao bih, al' nisam u NSu, a dok stignem cimer ce verovatno vec vratiti opremu NeoBEE-u...
 
Poslednja izmena:
ne razumem, citao sam sad po ovim linkovima i nije mi jasno cemu sluze te aplikacije ?! Mislim, ako mi pukne veza imam standardni windowsom reconnect. Jel ovo nesto drugacije ili ?!
 
Sad sam ga instalirao i on valjda pinguje provajdera svakix x sekundi i ako se ne odazove onda resetuje modem i ponovo se povezuje kada se veza "zaglupi" tj povezan je a nema protoka i nemoze da se diskonektuje nego mora da se restartuje komp...
 
@gx-x
Reconnect-uje se ATM connection, a ne Internet connection koji koristi ATM. U tome je caka. Zato ne radi obican reconnect.
 
aha, znaci dropuje ADSL connection a ne ISP connection. To me je zanimalo.

PS . ne verujem da pinguje provajdera, pola provajdera je "zavarilo" tu uslugu firewallom. Uostalom probajte sami - prvo tracert www.neobee.net (ili samo neobee.net bez www ako prethodno ne radi) pa onda probajte da pingujete prvi nod (prvi hoop) ili drugi nod i videcete da je "no response".
 
Vrh Dno