Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

I koristi dugme edit da ne pises post za postom da nam forum bude uredniji ;)
 
1300-2100 1.05v

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pošto Claymore za AMD grafike preporučuje drivere 15.12 to ne vrijedi za RX seriju. Koristim zadnje sa AMD sajta za OS Win8.1 Pro za 4 x Saphhire RX 480 4GB Nitro+. Ima li neka posebna, iskustvena, preporuka za drugu verziju drivera? Hvala
 
16.12.2 nikako (po meni). Pravili mi probleme samo tako.
 
Ajd da ne idem u novu temu.
Potreban mi je win 7 ultimate x64 aktivator ali za GPT disk varijantu!
NAime, instalirao sam friški win na SSD koji je u GPT formatu te ima EFI particiju itd. Izabrao sam preaktiviranu varijantu koja mi je do sada normalno funkcionisala, međutim sada mi piše da win nije aktiviran.
Ima li neko da mi pusti na PP ili kako već link sa aktivatorom koji radi na GPTu???

tnx
 
Ma samo neka je stabilnost došla do izražaja (a mislim da jeste), pozdravljam novu verziju!

Meni jedan rig radi pod 9.3 a drugi pod 9.2 i ukupno imam ~2270sol/s na oba riga.
10x rx470 8gb, 1272/1875 (mem strapovi od 1625) sa -i 6 (difolt). imam 7 isplata sa poola za 48h sa ovim vrednostima (isplata je preko poola podešena na 0.1).

Planiram 10x gtx 1060 ali sa 3GB za ovo. Neka me neko ispravi ako grešim i neka napiše zašto DA a zašto NE?!

tnx
 
Poslednja izmena:
Trenutno nema neki razlog za NE.
Potencijalno:
- problem sa kašnjenjem minerala kada se pojavi neki novi coin (a u početku su zarade 10x veće)
- problem sa 3GB memorije (i u budućoj preprodaji)
 
Pozdrav svima i hvala na savetima, rig uspešno radi i daje 1450 H/s. Kartice su 6 x sapphire rx480 nitro oc. Ceo rig troši 1150 wati na sat. E sad, zanima me da li ima potrebe flešovati biose kartica i da li bi nešto time dobio? Prvenstveno mislim na potrošnju struje, ne toliko na hashrate.
 
ne moraš, dovoljno je da skineš gpu clock i napon da bi smanjio potrošnju.
ali kada jednog dana pređeš na eth svakako ubaci modovan bios jer je jednostavno glupo da se odričeš 15-20% performansi koje dobijaš praktično free :)
 
ukljucim danas i 0 kao da nisam nista radio do sada. ajde ako moze neko da mi kaze sta ja imam tu od btc ili usd? gde mi je ono sto sam radio u decembru?
 

Prilozi

  • bm.PNG
    bm.PNG
    62.2 KB · Pregleda: 215
Pa poslato ti je na tu btc adresu koju vidis dole 31.12 2016 u 18 casova, to su svima uradili da bi usli u novu godinu cisti
 
unpaid balance mi je bio 10€, sad ne mogu da nadjem tu cifru, imam nesto oko 5€ da li ima neko volje da mi objasni kako se prodaje btc, neke korake samo, sitnice cu ukapirati, cisto da ne moram do februara da se raspitujem . hvala unapred
 
eqm_v1.0.4b_Win64 sa GTX970 donosi novo malo ubrzanje, umesto 251 sol/s sada je 266 sol/s
 
Claymore v10.0:

- improved speed for most cards, up to 8% (depends on card model). About 340H/s on stock 390X, 255H/s on stock RX480, 320H/x on stock Nano.
- added "-a" option to select best algorithm implementation for your GPU.

PS. This is an intermediate version because I had no time to implement all optimizations I planned for this release, also I had no time for tests. In 1-3 days I will release another version with further speedup.
 
Kod mene verzija 10 daje manje 5 -10 H/s na R9 390 nego u verziji 9.3. Jedini benefit je za RX seriju - ima pomaka za + 10-tak H/s. Doduše sam Clay je rekao da nije ovo optimizovao kako valja.;)
 
Svako ubrzanje automatski povećava potrošnju. Nema nazad.
 
Ovaj novčić me je baš prikatni iznenadio. Obzirom na početnu cijenu od 2BTC očekivao sam da neće opstati ni 10 dana, a sada je već moguće da se na njemu isplati Rig
 
Videćemo kada eth ode u pos kakva će isplativost biti... [emoji4]
 
Do toga ima još dovoljno vremena, a svakako ostaje ETC, za koji vjerujem da će pokazati najveću isplativost, posebno ako se kopa po sadašnjem diff
 
Ja kao nešto čitao do kraja februara odlazi u pos... Onda će sve grafike da se sa eth prebace na druge novčiće pa je zanimljivo šta će i da li će biti isplativo kopati... [emoji4]
 
Neće to stati do kraja februara.
 
Vrh Dno