Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

posto ja nemam pojma sta se tu radi i kako radi, jel dobro ovo? znaci vam nesto ova slika, ove vrednosti? cisto sam hteo probao da iz radoznalosti.
 

Prilozi

  • 8960p.PNG
    8960p.PNG
    94.3 KB · Pregleda: 136
Sapphire RX 480 8 GB nitro, samsung memorija, 1342/2000, i6, daju 238-243.

EDIT:

Potrosnja oko 800W za rig sa 4 kartice, temperatura se vrte oko 60, posto sam podesio tt na 60 stepeni. Ventilatori od 60-70% ali veceras mi je "kancelarija" [emoji1] puna rigova jer testiram dva nova tako da ce sutra biti sve to rasterecenije


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Upravo uradio edit zadnjeg posta. Sad sa ovom verzijom majnera su RX kartice odskocile od kartica iz serije 7000 i R9 280.

EDIT: gledam rig sa 5 RX 480. Potrosnja se vrti izmedju 850-900W, ali zna nekad preskociti i 1000W na koju sekundu. Nisam spustao voltazu ali mogao bih spustiti mamoriju i testirati sa nizom naponima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Barem neka korist za one koji su uložili u novu opremu... Moram da kupim merač, ne vredi ovako. Kontam da ih ima po elektro radnjama. Nadam se da je sa mojim klokovima i voltažom ispod 700w, 1250/1750 i voltaža -96...
 
470 4Gb oko 210, 7970 oko 180?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Upravo uradio edit zadnjeg posta. Sad sa ovom verzijom majnera su RX kartice odskocile od kartica iz serije 7000 i R9 280.

EDIT: gledam rig sa 5 RX 480. Potrosnja se vrti izmedju 850-900W, ali zna nekad preskociti i 1000W na koju sekundu. Nisam spustao voltazu ali mogao bih spustiti mamoriju i testirati sa nizom naponima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
koje napajanje to neki opasan peak
 
To sam vam i rekao da su stare kartice blizu zida sad je ostalo da se izvuce iz novih i to pogotovu iz onih sa 8g mem sve ostalo je pri max ako ne postoji jos neki miner koji sve zakucava i koji je jos uvek samo za platise
 
koje napajanje to neki opasan peak
Corsair AX1200i je u pitanju. Gledao sam i na rigu sa 4 kartice i ista stvar. Potrosnja se vrti oko 800W i odjednom se pojavi peak na 900+W. Statistiku sam gledao i na miner-u verzije 8 ali nekako se ne sjecam da sam primjecivao takve peak-ove. Ujutro cu detaljnije pogledati statistiku pa da vidim u kom rasponu se desavaju te oscilacije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
verovatno ti poskoci gpu klok pa se i napon poveca, zavisi do karte ali kao sto smo i pricali ovde 480 lako povuku 200w pa i preko pogotovo kad je default
 
I dalje mi nije jasna ovolika razlika između onoga što pokazuje claymore i što očitava Flypool. Claymore pokazuje 1080 H/s a Flypool 980 H/s... Ko tu krade? [emoji23] Prevelika je razlika za devfee...
Da li da pređem na neki drugi pool ili većina kopa na Flypool?
 
I dalje mi nije jasna ovolika razlika između onoga što pokazuje claymore i što očitava Flypool. Claymore pokazuje 1080 H/s a Flypool 980 H/s... Ko tu krade? [emoji23] Prevelika je razlika za devfee...
Da li da pređem na neki drugi pool ili većina kopa na Flypool?

Najverovatnije da je ta razlika devfee, pokusao sam da da izbrojim broj serova koji su devfee, na mojih 35 serova dodju 5 koji su devfee, sto je oko 14 %! mozda gresim, ali sve mi se cini da ta razlika ode na devfee...
 
Na novom Clay-u mi non stop jedna kartica izbacuje share Rejecetd!
Jesu li mi ovo dobra podesavanja?
Rig je 5x rx480 8gb
I sta predstavlja inace ovo tt 75
I i6


-zpool eu1-zcash.flypool.org:3333
-zwal novcanik.ime workera
-zpsw x
#-tt 75
#-i 6



1266/2000


Na clay8 mi je sve radilo odlicno sa ovim podesavanjima. 192 mhs bacala jedna katrta. Sad idu preko 200. Ali share rejected dvojka stalno izbacuje
Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Previse je undervoltovana, pa ne moze ASIC kartice da povuce na tom undervoltu brzinu kloka i memorije. Ili smanji na i5 ili povecaj voltazu kartice ili smanji klokove na toj kartici. Verovatno ce onda raditi sve ok.
 
Sad je stabilan. 220 h/s daje po jednoj. Thnx ;)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Da li je na oko 27000 total shere ok brojka 164 rejected? Ili treba biti još manje?
 
To ti je bezmalo 0.5% odbijenih share-ova, tj za toliko smanjena zarada :D nista vredno pomena.
 
Dobro je, hvala. Učim se polako. Ne može sve odmah da se pohvata... [emoji4]
 
Jel ima ubrzanja na 280x sapphirkama. Nisam u mogucnosti da probam naredni sat.
 
- additional range checks in code for better stability.
- reduced devfee, it's 2% now (72sec instead of 90sec) if you use secure SSL/TLS connection, currently Flypool and Suprnova pools support encrypted connections, see Readme for samples. 
- improved "-di detect" option: now after GPU order detection miner starts mining with the detected order.
- added ability to use environment variables in "epools.txt" and "config.txt" files. For example, define "WORKER" environment varibale and use it as "%WORKER%" in config.txt.
 
Nema nikakvi ubrzanja.

na suprnovi i na flypoolu sad je fee 2% na ostalim polovima 2.5%. Sto ce reci ako kopas na coinime ne trebas nista dirati jer je sve bukvalno isto.
 
Nazad
Vrh Dno