Šta je novo?

Zbog cega ne radi graficka?

mikiklek

Cenjen
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
62
Poena
160
Drug kupio graficku gigabyte 7750 2gb ddr3 i zvao me da mu je ugradim. Povezem sve, i nece da upali monitor, ja reko da nije nesto u biosu, da se nije zaglupio posto ima integrisanu i nista. Probam sa drugim napajanjem da to nije slabo opet nista. Kod mene nisam probao posto jos imam stari komp. Odnesemo u radnju gde je kupio, oni kazu nema sanse da je do biosa, da nije ni do ploce, probali isto drugo napajanje, kazu ne radi graficka i vrate mu pare. I za iste pare narucimo preko neta gigabyte 7770 1gb ddr5, kad ono stigne kartica, ne radi ni ona. Sta moze da bude problem, jedino maticna ploca? Ne znam koji je tacno model gygabyte h61... a sad trenutno ima neku bzv graficku s kojom sve radi normalno g210...
 
Proveri podatke za MB, ako ima podršku samo za PCIe 1.xx a video karta je PCIe 3 može da bude do toga. " i 3 se još nekako slažu ali sa jedinicom i 3kom ima problema. Možda bi novi BIOS to mogao da pomogne.
 
proveri u BIOS da li je stavljeno da integrisana grafika bude primarna tj da na nju izbacuje sliku. pročačkaj malo po biosu a svakako nađi specifikacije matične pa pogledaj
 
"Power requirement - 450 W" Da li je i to drugo napajanje bilo dovoljno dobro?
 
Prvo provijeri da li je u biosu, izabran parametar za PCIE-Express, mozda stoji VGA on board.
Ako to ne pomogne, reinstalirajte sistem, sve iznova, stavite prvo sve u biosu na DEFAULT, posle ubacite grafiku.
 
msm da je bios glavni ali eto možeš da izduvaš pci slot na kompresor da nije do prašine mada ne verujem.....
 
Samo da javim nisam nista ni proveravao, zato sto je vracena graficka. To drugo napajanje je bilo LC power od 600 W, pa bi trebalo da je dovoljno. A ja nesto mislim da je nesto do te maticne, u biosu sam cackao svasta...
 
kad povezes grafiku u buducnosti i naponski kabl ako je ima pri startu vidi da l izbacuje POST-SCREEN probaj da udjes u BIOS pritiskom na Delete ili F2, kad udjes u BIOS iskljuci integrusu
ako si imao pre Radeona Nvidiu i obrnuto deinstaliraj drajvere i obris pre instalacije nove grafikei, srecno (zavisi i koju integusu si imao i koje drajvere mada je vazno iskljuciti je u BIOS-u ako je neka starija ploca)
 
Nazad
Vrh Dno