Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Druze, kupuju ljudi i skuplje patike od 50e, odes u radnju, dobijes racun, ako se raspadnu za dva meseca logicno da ces da ih odneses na reklamaciju.
To sto tebi traju godinu-dve je jako lepo, da ne kazem puka sreca, ali kada das 3x vise para, a ne potraju ni 5 meseci, onda se nadam da razumes zasto se radi reklamacija..




Sent from my iPhone using Tapatalk
Dobiješ račun i to je, nigde ne piše da se patike ne mogu iscepati za 2 meseca. Oni su ti prodali patike ali nisu ti dali garanciju niti ti garantuju da će patike trajati određeni period. Gde je to definisano kada mozes reklamirati patike? Neko moze da ode posle 2 meseca, neko posle 10 meseci i žali se na patike. Govorim da nigde nije definisano. Jedno je zdrava logika a drugo njihovi postupci.

Jeste off, obično kupim 2 para patika i menjam na par dana, izgleda imam sreće, nikad mi se nisu iscepale u prvih par meseci.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako hocete kvalitet uzmite af1, to ne moze da se unisti. Idu uz sve, bele af1 vanvremenske patike

Jeste off, obično kupim 2 para patika i menjam na par dana, izgleda imam sreće, nikad mi se nisu iscepale u prvih par meseci.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Definitivno, ovako patike mnogo duze traju. Ja uvek imam 3-4 letnjih, zimskih-jesenjih patika u rotaciji i tako mi traju godinama. Kupujem stalno i nove ali mi ovako izdrze i po 5 godina.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobiješ račun i to je, nigde ne piše da se patike ne mogu iscepati za 2 meseca. Oni su ti prodali patike ali nisu ti dali garanciju niti ti garantuju da će patike trajati određeni period. Gde je to definisano kada mozes reklamirati patike? Neko moze da ode posle 2 meseca, neko posle 10 meseci i žali se na patike. Govorim da nigde nije definisano.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Mozda gresim, ali bi trebalo da sva roba za koju se dobija fiskalni racun ujedno i podlaze reklamacijama uz isti taj racun.
Svaka roba mora da ima neku garanciju kvaliteta, e sad da li uz odvojen pisani garantni list, ili samo uz racun, to nije presudno.
Vise puta sam reklamirao razne vrste robe samo uz racun... to bi trebalo da je sasvim normalna stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda gresim, ali bi trebalo da sva roba za koju se dobija fiskalni racun ujedno i podlaze reklamacijama uz isti taj racun.

Ne grešiš.
Račun = zakonski minimum.
Garantni list = pristajanje na ono što piše u njemu.
 
Poslednja izmena:
Meni neko rece da je sada garancija na patike 2 godine sto mi je malo neverovatno...

Jos me kao ubedjivao da je odneo patike posle godinu i 2 meseca i da su mu odobrili reklamaciju
 
Pa i meni. Pogotovo kad vidim posle koliko i za sta sve odbijaju reklamaciju
 
Dobiješ račun i to je, nigde ne piše da se patike ne mogu iscepati za 2 meseca. Oni su ti prodali patike ali nisu ti dali garanciju niti ti garantuju da će patike trajati određeni period. Gde je to definisano kada mozes reklamirati patike? Neko moze da ode posle 2 meseca, neko posle 10 meseci i žali se na patike. Govorim da nigde nije definisano. Jedno je zdrava logika a drugo njihovi postupci.

Jeste off, obično kupim 2 para patika i menjam na par dana, izgleda imam sreće, nikad mi se nisu iscepale u prvih par meseci.
Ja sam prošle godine uzeo ove patike:
http://www.adidas.ca/en/mens-brushwood-mid/M22779.html
Vrlo udobne, u gradu nisam imao nikakvih zamerki na kvalitet...
Otišao na Velebit i raspale se za jedan dan :d
 
Meni neko rece da je sada garancija na patike 2 godine sto mi je malo neverovatno...

Jos me kao ubedjivao da je odneo patike posle godinu i 2 meseca i da su mu odobrili reklamaciju
Šta neverovatno.. moj ortak zameni patike posle god i par meseci i to bez blama. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Zamenim ih i ja ali o svom trošku [emoji3]

sent from SM-G900F
 
Naravno da ne.. on to stalno radi . Pa ga ja onda zezam da će uskoro da mu zabrane da ulazi u njihove radnje :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Moj ortak je menjao converse patike, u garantnom roku ako se ne varam 3 puta. Prvo je uzeo klasicne starke, naravno raspale se posle 2-3 meseca, zatim reklamirao I doplatio tipa 1500din za neke kozne converse, koje je imao 5-6 meseci (a kaze da nosio ih 3 meseca) I njih reklamirao I opet uzeo klasicne starke I svojih 1500din.

A vazno je da napomenem da decko ima 120+kg. Meni bi bilo I glupo da reklamiram toliko puta, ali ruku na srce, starke su precenjeni krs
 
Pa kupio ih je najk, sta mislis zasto kostaju koliko kostaju, jos one sa lunarlon uloskom

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dok je ovaca,bice i vune.
Sve se to stanca u Vijetnamu,Koreji,Kini...
 
6 meseci je rok za reklamacije za obuću.
 
Hmmm.. mog ortaka su sigurno pustili da uzme zamenske patike posle 6m. Bilo je sigurno oko god dana. ( Cimao me da idem sa njim pošto ga bila sramota )
Fora je što on te patike koristi samo za basket u zatvorenom i onda kada ih odnese na reklamaciju one izgledaju kao nove ( skroz čiste ) ali samo pocepane na nekom mestu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema reklamacije bez fiskalnog :). 6 meseci, ne više - reklamirao sam cipele u Bati, poslednjeg dana. Nisam imao problema, reklamacija je uvažena ali smo komentarisali kako je poslednji dan...
Postoje firme koje ne prave probleme npr Deichmann, koji odmah rešava reklamacije, postoje firme koje šalju na komisiju ali ipak rešavaju - Bata/Fashion co. a postoje i zajebanti - beše Delta/Nike itd...
 
Menjao sam i ja ali ne u zadnje vreme i koliko se sećam rekli su mi da je 6 meseci garancija, jedino ako se nije menjalo nešto

sent from SM-G900F
 
Dok je ovaca,bice i vune.
Sve se to stanca u Vijetnamu,Koreji,Kini...
Vietnam radi uglavnom kvalitetnije stvari, Banglades, Sri Lanka i Kina rade low end.
Koreja vec koju deceniju uopste ne proizvodi stvari za izvoz.
 
Ma nema sanse da je na patike 2 godine garancija, to je suludo.
Sada pitao ortaka na wa.

[10/30, 21:09] Sad je rok 2god tako da ne brini
[10/30, 21:09] Za ove sad poslednje timberland mi je proslo
[10/30, 21:10] Godinu i 3-4 meseca i mogao sam reklamirati
[10/30, 21:10] I uspelo je

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nadam se da ne trolujes. Sa dečkom se družim 12god.

uploadfromtaptalk1477860162912.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne trolujem, vec to nije argument s kojim mozes krenuti u radnju. "Ortak fkloznice sa Bencha, s kojim se on druzi 12 godina, bez problema je reklamirao Timberland cipele posle godinu i 3-4 meseca, i vi meni kazete da odbijate moju reklamaciju?"
 
Ne kažem ja to nego kažem da je dobio pare nazad posle godinu i 4meseca. Ne vidim ništa čudno u mom postu.. da li radnici ne znaju zakon ili je nešto drugo u to ne ulazim ali znam da on veoma često tako vraća patike. Jednom sam ja lično išao sa njim

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Argument je član zakona, eno gore citat koji sam naveo pa nek neko nadje tumačenje članova koji su navedeni.
 
Rok za saobraznost je 2 godine, ja nisam uspeo da nađem neki izuzetak koji važi posebno za obuću.
 
Nazad
Vrh Dno