Šta je novo?

Zapekao procesor za kuler - Problem.

321321

Cenjen
Učlanjen(a)
11.03.2013
Poruke
57
Poena
160
Pozdrav,

ne mogu da odvojim procesor od kulera, jako je zapekao za onu zvaku koja ide uz kuler, kako da ga odvojim a da ne ostetim procesor?

Možda zagrejati ili ?

pozzz
 
Ukljuci komp,pusti neki stress test par minuta(prime,orthos,linX) ili odigraj neku igricu par minuta,sacekaj da se zagreje...ugasi komp i skini cooler mrdajuci ga lagano levo-desno.... :)
 
Da li ti je proc i dalje u masini ili si ga izvukao zalepljenog za hladnjak? Ako je ova druga varijanta onda zilet i skinuces ga bez vecih problema ako je u masini i ne mozes da odvojis kuler onda iskoristi ovaj predlog iznad.
 
jedino zagrevanjem,
mada ako je van masine onda mozes nekim cvrstim predmetom da ga sa strane naslonis na ivicu procesora i polako gurnes dok ne sklizne sa kulera.
Naravno sve to radis polako i pazljivo. Verovatno ti je amd u pitanju
 
Fenom zagrej telo kulera i polako ga okreci levo desno
 
...neki stres test i odlepice se,mada ako je van masine probaj nekako (fenom recimo) da zagrejes telo kulera i provrti ga malo...trebalo bi da upali!!
 
izcupaj konektor ventilatora procesora, ukljuci komp i odmah udji u bios, i posmatraj temperaturu. kad se dovoljno zagreje, shutdown i brzinsko skidanje. :D
 
Ako je u ploči cpu sa kulerom obavezno pre skidanju da se pomera kuler levo desno da bi se lakse odvojio (naravno, nakon vec pomenutog zagrevanja).
 
:-devil-:Napravismo nauku od jednog obicnog skidanja coolera...:-devil-:
 
Hvala prijatelji,


nisam mogao da koristim stress metodu posto je bila sama ploca bez ostatka kofiguracije. Koristio sam fen industrijski, malo zagrejao i odlicno se skinulo.

E sad , za skidanje stare paste sam koristio:

1. nitro razredjivac
2. Alkohol
3. Domaca loza

napomena - imao sam 3 procesora sa starim pastama, sve 3 tecnosti su se odlicno pokazale.

Hvala svima jos jednom.

pozzz
 
Ubrus i nista vise, malo trljanja i to je to.
 
Hvala prijatelji,


nisam mogao da koristim stress metodu posto je bila sama ploca bez ostatka kofiguracije. Koristio sam fen industrijski, malo zagrejao i odlicno se skinulo.

E sad , za skidanje stare paste sam koristio:

1. nitro razredjivac
2. Alkohol
3. Domaca loza

napomena - imao sam 3 procesora sa starim pastama, sve 3 tecnosti su se odlicno pokazale.

Hvala svima jos jednom.

pozzz

A, brate, ala si se ti potrošio! Samo alkohol ti je bio dovoljan.
 
Alkohol i domaca loza, su koristile i za zagrijavanje organizma.
 
Nazad
Vrh Dno