Šta je novo?

Zamuckivanje grafike - gde je problem? Pomoć!

nvukelic

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2005
Poruke
2,249
Poena
380
Ajde mi pametni ljudi pomozite da identifikujem problem koji od nedavno imam sa grafikom.
Naime, odjednom, znači do tada je sve radilo kako treba, prilikom igranja igrica, gledanja HD filmova, pa čak i ponekad pri običnim avi fajlovima i youtube klipovima (nevezano za konekciju), slika počinje da "zamuckuje", tj. da secka, toliko da ne mogu niti da nastavim igru, niti da gledam film. Prvo sam to primetio igrajući FIFA 09.

Mislio sam prvo da mi neki program u pozadini nešto drlja, ali u Task manageru ništa nije bilo, i CPU i memory load na uobičajeno niskom nivou. Isključivao sam sve živo, i antivirus i sve ostale programe koji nisu neophodni, ali ništa. Onda sam deinstalirao igru, deinstalirao drajvere, skinuo nove, instalirao njih, pa vratio igru, opet ništa.

Nakon problema u igri, stvar je počela da zeza i pri gledanju HD (720p) filmova, u VLC playeru i WMP sa CoreAVC codecima. Morao bih da restartujem komp da bih mogao da nastavim da gledam. Zaista frustrirajuće.

Youtube klipovi takođe znaju da seckaju,nakon što se kompletno učitaju, a i avi filmovi u GOM playeru su seckali (u VLC ne).

Tada je sistem bio Windows XP Pro SP3 sa svim dotadašnjim ispravkama sa MS Update.

Nakon toga, instaliram Vista Ultimate SP1 64-bit i na moje veliko razočarenje, problem se opet javi. FIFA 09, PES 2009, HD filmovi, Youtube klipovi, svi seckaju.

Inače, to seckanje zna da prestane samo od sebe, ako nastavim da igram igru, posle nekog vremena.

Jedino što meni pada na pamet je da grafika riknjava, kakvo je vaše mišljenje?

"Mašinu" pogledajte u potpisu.
 
Prvo vrati sve na def...Probaj bez OC-a...A ako ti se i dalje to desava,probaj da zamenis napajanje...Proveri kakve napone imas,a posebno obrati paznju kakav ti je napon za cpu!!!
 
Danas sam otvorio kućište, očisti hladnjake od procesora, izvadio grafičku, očistio i u nju, sve ponovo vratio i ostavio otvorenu stranicu kućišta da malo bolje ohladim GPU (za CPU mi GeminII radi posao i bez otvaranja kućišta). Temperature grafičke su pale za 10-15C i zamuckivanje je nestalo. Doduše, odigrao sam igricu nekih 20-ak minuta, moraću sutra malo duže da je opteretim (uz logovanje temperature) pa da vidim da li će se ponovo javiti. Pre ovoga, seckanje je počinjalo već posle 2-3min igranja.

Jel moguće da je to bilo posledica preteranog zagrevanja? Ako je tako, da li bi bilo dobro da stavim neki aktivni hladnjak umesto ovog pasivnog, gledao sam neke Titan VGA kulere, relativno jeftine, vrede li štogod?
 
Danas sam otvorio kućište, očisti hladnjake od procesora, izvadio grafičku, očistio i u nju, sve ponovo vratio i ostavio otvorenu stranicu kućišta da malo bolje ohladim GPU (za CPU mi GeminII radi posao i bez otvaranja kućišta). Temperature grafičke su pale za 10-15C i zamuckivanje je nestalo. Doduše, odigrao sam igricu nekih 20-ak minuta, moraću sutra malo duže da je opteretim (uz logovanje temperature) pa da vidim da li će se ponovo javiti. Pre ovoga, seckanje je počinjalo već posle 2-3min igranja.

Jel moguće da je to bilo posledica preteranog zagrevanja? Ako je tako, da li bi bilo dobro da stavim neki aktivni hladnjak umesto ovog pasivnog, gledao sam neke Titan VGA kulere, relativno jeftine, vrede li štogod?

pa sad ne znam sta je "relativno jeftino"..

posto ti je bolje da potrazis polovnu recimo 9600gt, 3850 (sa ddr3 memorijom) i da prodas svoju. te polovne cesto imaju i pisanu garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno