Šta je novo?

Zamolio bih misljenje oko izbora SONY DVD kamerice?

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
691
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Posle detaljnog iscitavanja materijala sa foruma i obilaska lokalnih prodavnica ove vrste tehnike izbor mi se sveo na dva modela

DCR-DVD110E 300e
DCR-DVD406E 450e

Znaci interesuje me dali cu sa ovim jacim modelom (1/3.0 CMOS) moci da ocekujem kvalitet samog snimka i mogucnost snimanja u slabijim svetlosnim uslovima srazmernu njegovoj vecoj ceni?

Hvala najlepse unapred a posebno bi mi bilo drago da mi i driver odgovori! :)
 
Naravno, najveca prednost jacheg modela su upravo lowlight uslovi koji su svuda oko nas. 1/6" senzori su toliko sumoviti da ti je i u sred dana peshchana oluja :) dok je kod 1/3" to daleko manji problem.

A ako vec kupujesh DVD kameru te klase, ja bih ti preporuchio Canon DC-22. Kamera me je jednostavno iznenadila po svakom pitanju. Nema optichku stabilizaciju kao ni ove dve Sonijeve, ali zato na Soniju elektronska se ponasha kao da je i nema, a Canonova radi bukvalno kao optichka, ja nisam mogao da verujem, trazio sam svuda po netu, reko da se nisu zeznuli u specifikacijama :) Drugo, Canon je poznati majstor za chishcenje shuma, i to na ovoj kameri nije izostalo. U lowlight uslovima je mozda i bolja od DVD406 iako ima manji senzor. I koliko znam DC22 koshta neshto ispod 350e, pa si josh i ushtedeo i lovu :)

Evo shotovi sa DC22..

Full frame, vrlo loshi kucni uslovi nocu, bez direktnog svetla, autoWB, kamera razbi :)



Razlika izmedju stabilizacije on i off je vrlo mala, s obzirom da se manji deo senzora koristi sa IS on, i s obzirom kako dobro radi. Prva wide, druga max zoom (416mm).



 
Poslednja izmena:
Hvala ti, mnogo si mi pomogao! :wave:
 
Nazad
Vrh Dno