Šta je novo?

Zamena za LG G3

_Mita

Cenjen
Učlanjen(a)
23.03.2014
Poruke
188
Poena
170
Došlo je vreme da menjam moj G3, posle skoro dve godine.

Gledao sam poslednjih meseci telefone i izdvojio Honor 8. Dopada mi se izrada, kamera, a uklapa se u tu neku cenu od oko 300 evra.
Jedina stvar koja me trenutno brine je malo manji ekran.

Ima li neko boljih preporuka u tom cenovnom rangu?
Bitno mi je da kamera bude bolja nego na G3, ne bih da se unazađujem u tom aspektu :)
 
Sto se tice Honora 8, vrhunski telefon. Mozda da vidis i samsung a5 2017. Ta je cena. Imam ga i nije los. Mada sam prvobito trebao uzeti honor 8 ali ga nije bilo u vipu za poslovne korisnike i onda sam uzeo a5 2017. Ekran od 5,2 nije uopste mali ekran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da napišem da je A5 npr. otpao baš zbog kamere lošije nego na G3 :)

A znam da nije mali ekran, ali rekoh posle 5.5 mozda mi ne bude odgovarao, imam debele prste :D
 
Ima li neko boljih preporuka u tom cenovnom rangu?
Bitno mi je da kamera bude bolja nego na G3, ne bih da se unazađujem u tom aspektu

V20, bolji je od svakog Huawei-a za taj novac a ima odlican audio kvalitet i dual kamera setup koji je jedan od boljih na trzistu.
Na KP je nov oko 325-330e, sa 12 meseci ''garancije'' ali nema probleme kao LG krsevi pre tog modela.
 
Odlican je Honor 8, lep dizajn, dobar kvalitet izrade, vrhunska kamera i baterija koja izvlaci i do 6-7h screen on time
sad bi trebao da bude jos jeftiniji jer je Honor 9 stigao kod operatera
Ja sam sa 5.7' moto x pure presao na 5'2 honor 8 i nije mi trebalo dugo da se naviknem
 
Otac ima Honor 8 vec par meseci, stvarno odlican telefon za te pare, lep dizajn, odlican kvalitet izrade, njegov je Dual SIM i baterija mu izvlaci dan bez problema, sa 80% vremena upaljenim 4G/Wi-Fi, i povecanim osvetljenjem. Svakako Honor 8 pre A5, a za V20 bih dobro razmislio.
 
Uh, bacili ste me u dobru dilemu sad :)

Čini mi se da ću ipak izabrati Honor. Ovaj LG mi izgleda ooogromno :D Ovih potencijalnih 7-8h SOT-a deluju odlično, a kameru svi hvale. Pa ako se Honor pokaze kao mnogo mali zameniću ga prvom prilikom.

Hvala puno svima :)
 
Uzeh danas Honor 8 :)
Možda bih se odlučio za LG V20, ali nisam imao želju da kupujem divlje, a i mislim da bi mi bio preveliki.
Mogao sam čak i jeftinije da prođem nego pri online kupovini da sam hteo beli telefon :smash:
 
Imao sam vecinu tih pomenutih telefona pa ajde da napisem nesto, prelaskom od g3 na Honor dobices mnogo, medjutim verovatno ce ti malo zasmetati velicina telefona a ekran od 5.2 inca.. bar se meni to desilo prelaskom sa g4 na p9, e sad koliko se secam (nov g3 sam kupio pre 14 meseci) mislim da Honor 8 ima bolju kameru ali nije neka velika razlika u auto modu dok je manual mode daleko boji na p9/H8(cak stavise mogu postaviti slike koje sam napravio na letovanju jer se pogodilo bas da sam g3 nosio 2016 a Honor 8 2017 godine). Honor 8 je daleko kvalitetniji uredjaj ali to mu je i na neki nacin i mana jer se svaka mikroogrebotina reflektuje i vidi na onom staklu... po meni onakav telefon nositi bez zastite nije pametno. Brzi je, skoro se uopste ne greje, baterija bar po meni 30% bolja nego na g3... prednja kamera je neuporedivo bolja na Honoru. Honor / p9 su odlicni uredjaji, stekao sam utisak da su jedni od najkvalitetnijih telefona koje sam imao (nisam nikada koristio Samsung niti Iphone)... neuporedivo kvalitetnije odradjeni od lg g3 g4 itd... Sto se tice Samsung a5 2017, supruga koristi taj telefon o skoro a ja sam do pre neki dan imao p9 i ja iskreno ne vidim nikakvu bitnu razliku u slikama (u auto modu) izmedju ova dva telefona. A5 je odlicnan telefon i ima odlicnu kameru i mislim da se malo preteruju negativnim komentarima zbog toga sto je taj model bez ois-a, a zna se da nijedan recimo Huawei (koliko ja znam) nema OIS... Dobro a5 je srednja klasa telefona pa je Honor/p9 verovatno brzi u nekim situacijama ne znam niti sam testirao ali je po meni odlican uredjaj sa odlicnom baterijom a i lakse ga je prodati kasnije zato sto je Samsung i verovatno ce cena polovnog biti vecanego p9/Honor 8 za neko vreme. Ja licno nisam ljubitelj Samsung-a i danas sam izmedju S7 i G6 odlucio da uzmem g6 ali mislim da su S uredjaji i dalje kvalitetniji od ostalih i da traju duze... Sto se tice lg g5 ne svidja mi se dizant te ga nikada nisam kupio, takodje jednom prilikom sam probao taj telefon i cinilo mi se da mu je ekran nekako mekan, tj malo jacim pritiskom mesaju se one boje i to bese i glavni razlog da ga ne kupim...



A ja pravio pauzu a u medjuvremenu ti napisao da si uzeo Honor 8, moram reci odlican izbor, jel plava boja? Nek te lepo sluzi.
 
Poslednja izmena:
Odličan tekst, nadam se da će nekom pomoći :D

Ja sam ga stavio u silikonski bumper za sada, čak sam kupio jedan odmah kad i telefon, ne znajući da pakuju sa telefonom čak i bolji bumper od toga :S:
Misliš da treba staviti i kaljeno staklo preko ekrana ili se ogrebotine hvataju lako samo na zadnjem delu?
Je l' praksa da se pakuju bez punjača koji podržava fast charging? I zna li neko koji punjač bi bilo dobro kupiti u te svrhe?

Inače, planirao sam plavi, međutim na jednom mestu je bilo samo belog, a na drugom crnog, tako da sam se odlučio za crni i skroz sam zadovoljan izgledom :D
 
Kaljeno stakla na H8 sam probao nekoliko i nijedno ti nece naleci kako treba na ivice telefona... Ja bih stavio staklo ipak, ona 3d stakla sto prodaju po 1000 din koja idu preko celog ekrana nemoj da kupujes jer nista ne valjaju. ja sam uz moj dobio fast charger ali nisam dobio nikakvu futrolu... Takodje nebih koristio nijedan drugi punjac osim originalnog ili da kupis original fast charger ali mislim da je skup dosta

Sto se ogrebotina tice mislim da je staklo istog kvaliteta i napred i pozadi ali se nazad grebe jer se na taj deo spusta telefon na razne povrsine... Fingerprint je plastican i lako se grebe, evo slika moj Honora sa staklom, i punjac koji sam uz njega dobio a ovu futrolu mogu da ti preporucim jer je odlicnog kvaliteta

Sad kad vidim ove slike cini mi se da je to najlepsi telefon koji sam imao posle Nokie 8800
 

Prilozi

  • IMG_20170716_151356.jpg
    IMG_20170716_151356.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 61
  • IMG_20170716_150839.jpg
    IMG_20170716_150839.jpg
    917.7 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20170716_151705.jpg
    IMG_20170716_151705.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 55
Poslednja izmena:
Hm, da, upravo sam ušao da napišem da je punjač koji sam dobio zapravo Quick Charge, samo ja nisam gledao natpis, već me je amperaža od 2A navela na to da nije.
Baš se dugo puni, dva puna sata.

Nekako je greota ovako lep telefon skoz zamaskirati :D
 
Vrh Dno