Šta je novo?

Zamena za HDD

kovle

Slavan
Učlanjen(a)
29.03.2008
Poruke
1,054
Poena
350
Crkao mi je hard u laptopu Asus X501A. U pitanju je Toshiba MQ01ABD050 od 500gb, prepun je bad sectora ne dozvoljava Windows da se isntalira na njega, ima konstante freezove u radu. S obzirom na to da je Sata 2 koliko vidim, da li bi u njega mogao da se ubaci Sata 3, da li to podrzava maticna u ovom laptopu? Da li ici na neki SSH ili klasican sto bi rekliehanicki? Budzet je do 7000, gledao sam seagate st500lm012 ili st500lm021 sad opet zavisi da li ploca podrzava.
Hvala unapred na pomoci
 
nemas nikakvih problema sa tim,svaki ssd i hard bi radili kako trebaju na tom laptopu. za 7k din ja bih ipak isao na silicon power s55 240gb ssd na akciji u radnji na "e".
 
I ja bih, ali laptop ne ostaje kod mene ide dalje, tako da je ipak bitan storage, a za mene licno cu uzeti u razmatranje ovo sto ste mi rekli :D dakle prvobitno pitanje iz teme ostaje i dalje ? :D
 
Reci mi koji model sa ssh? Jel su oni osetno brzi u radu od obicnih mehanickih sata 3 diskova ?
E sta kazete za Seagate ST500LM000 ima ssh kosta 7300 dodacu tih 300 ako je bolji?
 
Poslednja izmena:
Ipak se dvoumim sada gledao sam nesto ovaj silicon power ssd. Koliko je pouzdan i kakvi su mu kontroleri u odnosu na bolje tipa samsung ssdove ?
 
Nazad
Vrh Dno