Šta je novo?

Zamena vram cipova na grafickoj

isajlovic

Cenjen
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruke
246
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5800 X3D + Enermax AIO 360mm
Matična ploča
Gigabyte B550 AORUS ELITE AX V2
RAM
Patriot 2x8GB 4000MHz CL16
GPU
PNY RTX 3090
Storage
SAMSUNG EVO 970 NVMe
PSU
LC-Power 1200W
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2
Monitor
LG OLED TV C2 42"
Miš & tastatura
Razer
Mobilni telefon
SAMSUNG Galaxy S21 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
https://youtu.be/dnnU5-83QUM zanim me je li ovo moguce imam msi 7970 kojoj je riknula memorija??? I da li neko zna nekog ko je ovo probao ili time se bavi hvala unapred
 
treba ti isti (ista oznaka) mem. čip koji se već nalazi na kartici .

ako znaš koj čip je defektan, zamena nije komplikovana. malo bolji elektro servis i to je to .
 
Neznam koji je tako da ni morao da nabavim sve
 
Znaci izvodljivo je...
 
Ovo je stara kartica. Nove imaju bga čipove ali je postupak isti, jer kad naručiš čip on već dolazi nakuglan. Pre nego što zameniš čipove odnesi karticu na produvavanje, mnogo je verovatniji hladan lem na kontaktu nego da je baš čip neispravan.
 
Ma ima jos nesto sto mi je palo na pamet ova 7970 mi je stara karta, e sada posedujem vec godinu i malo jace gtx 780 ti od Gigabyte koja ima takodje problem sa vram-om mislim da je vec to siroko poznat problem u 3dmark11
Pa bih i na njoj to odradio i stavio nove ispravne cipove, a mozda i na 7970 pa da je prodami i uzmem neku kintu za nju
 
moze to ovako na slikama...
eventualno ako urade..drzi vodu dok majstori odu..
 
Hoces da je ispeces pa prodas nekom kao malo koriscenu zamensku kartu, provaljen si :d
Salu na stranu, javi koliko si platio cipove, ako se odlucis na taj zahvat.
 
Ako uspe prodacu je nekom ovamo u fr necu nasem coveku javi cu kad budem nasao gde se moze kupi
 
ako prodaješ strancu, možeš posle i da ga prebiješ i otmeš mu je nazad . pa jovo nanovo . :)

a sad ozbiljno - obrati pažnju da čipovi budu isti (srednji red slova na slici)

memory.jpg

jer bios uglavnom podržava samo jednu vrstu memorije (ponekad i više, al beter sejf den sori)
 
To znam cipove mogu da nabavim preko ebay, ali mi je za sada problem gde cu da nadjem lika koji to moze profi da odradi jer ovo nije za dundjere
 
u francuskoj će za takvu uslugu prilično da te odrape.

kod nas je bga lemljenje dosta jeVtinije.
 
Raspitao sam se i preskupo je
Najverovatnije cu to ostaviti za odmor sledece godine, a do tada cu da nabavim gddr5 cipove za obe karte
A do tada bi neko mogao da mi predlozi nekog profi elektronicara koji je sposoban da to perfektno odradi u okolini KG ili JA
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno