Šta je novo?

Zakuca restart posle dodavanja 2Gb memorije

ferdinand62

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2007
Poruke
27
Poena
304
Postovanje svima!Imam pitanje:naime,posle dodavanja jos dva modula,identicna sa prethodnim,Kingston HyperX 1066,sistem normalno radi,osim sto prilikom restarta ne dobijem onaj pocetni beep,ekran ostane crn i ne prodje dalje.Pri tom kuler radi,svetli dioda od procesora i maticne.
Kombinovao sam slotove,stare sa novim modulima i nista,menjao mesta.
Zbunjuje me sto restart radi sa jednim dva i tri modula,sve dok se ne ubaci cetvrti,kao da ga 4Gb zaglupljuje.
Bios mi je na auto podesavanjima,tu nista nisam cackao.
Meni mirise da je potrebno fleshovati bios,sta vi mislite?
Hvala svima unapred!
 
koliko sam dobro razumeo,
probao si i kombinaciju sa samo ta dva nova modula?
ako jesi i ako ta kombinacija radi,
probaj sa updateom biosa kao i sa nekim drugim napajanjem,
ili bar prilikom postovanja iskljuci hdd-ove da rasterstis napajanje pa probaj.

koja je ploca?
 
Poslednja izmena:
Masina je kao iz potpisa,probao sam sve kombinacije,menjao slotove,pokusao sa dva tri i cetiri modula,i sve perfektno radi dok ne dodam cetvrti modul(bilo koji od ova cetiri),doduse i tad je sve stabilno,osim sto iz restarta ne podize sistem.
Pokusacu sa update bios,pa javljam sta se desava.
 
Kad mu dam restart umesto shut down,ima onu odjavu windows is shutting down,odjavi se,dodje do tamnog ekrana,ali umesto onog pocetnog beep i prikazivanja boot logo maticne ploce,tu ukuca tako ostane,ne udje u sistem,a pri tom cooler radi i dalje,sija led na maticnoj i led procesora.Tada moram na dugme,kad ga ponovo upalim,najnormalnije podigne sistem.Sve ostalo radi savrseno,ne koristim cesto restart,ali ponekad zatreba.
 
Sad gledam u CPU Z,prikazuje mi dual chanel,ali u asymetric mode,nije mi jasno zasto?
 
Pa pokusaj da flesom novog bios-a reko bih da je to problem.
 
Meni se slicno desavalo na Visti.
Reinstalacija je jedino pomogla.
 
Meni se slicno desavalo na Visti.
Reinstalacija je jedino pomogla.
Izvini,reinstalacija cega,isto se dogadja i sa XP i sa Viste,posto imam oba sistema na dva odvojena diska.
Mislim da ovo nema veze sa OS,danas cu da fleshnem bios,pa sta Bog da,pisacu dali sam uspeo
 
Reshen problem

Fleshowao bios,problem reshen!Hvala na savetima!
By the way,nisam neki ekspert,mnogo mi je strasnije izgledalo to fleshowanje,odlagao sam dugo,ali stvarno je jednostavno.Savetovao bih svima kojima je to potrebno da ne oklevaju nego da to urade!
Pozzz:banana:
 
Vrh Dno