Šta je novo?

zagrevanje procesora u sleep modu

mpx200

Slavan
Učlanjen(a)
04.04.2006
Poruke
24
Poena
304
kupio sam novi procesor, posle nedeju dana upadne komp u sleep mode i vise se ne probudi...zamene mi u servisu...

sa novim procesorom.....kada mi u toku noci upadne u sleep mode ujutru kada ga probudim dual core control program za kontrolu temperature podigne alarm i prijavljuje mi temp 92 stepena na procesoru. Sam program ugasi komp...upalim ga odmah i proverim u biosu temp...20stepeni....kada se podigne windows isti program javlja 15 stepeni..

da li to stvarno nesto ne valja...ili je neki problem u programu.....i da to nije bio problem i sa prethodnim procesorom...pa da je jednostavnno izgoreo...?????

ovo mi se deslio dva puta sa novim..... jos uvek radi normalno....


p.s. zaboravih da napomenem ..radi se o amd 5000+ procesoru
 
Poslednja izmena:
i da ne otvaram posebnu temu......


kako da u biosu blokiram bilo kakvo menjanje parametara za overclock?? da li postojitakva opcija ??
 
Ma to je neki bug biosa ili sl, pa pogresno ocitava temperature...
 
obrisao sam taj program i instalirao everest...isprobao sam ..ponasa se dobro..izgleda da je u njemu bio problem...mada bih trebao i da flashujem bios...ali neka ga za sada !!
 
Obavezno flesuj bios novom verzijiom.
Vidi na sajtu ploce sta sve ispravlja novi bios.
Imao sam slican problem sa 945 GZM-S2 plocom. Stalno je prijavljivao u leru ~60C.
Posle flesa, temperatura je pala na ~40C i naravno, nema onog piskavog tona.
 
kako da flashujem bios , a nemam flopy...probao sam iz windowsa ali posle boota prijavio gresku..vratio sve na default..i to je to..radi ali i dalje sa starom verzijom....
 
Nazad
Vrh Dno