Šta je novo?

Zabrinjavajuce vesti o CMR 3

drapin

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
26.07.2001
Poruke
3,228
Poena
710
Pre dva dana je Codemasters je izdao zvanicni press release sa spiskom staza i automobila i opisom gameplay-a CMR3.
To izgleda otprilike ovako:

SEE THE WORLD IN 16 OF THE WORLD’S BEST RALLY SPEC CARS IN COLIN MCRAE RALLY 3
New York - July 3, 2002 - Colin McRae Rally 3 is about giving gamers the professional rally driving experience in what’s being touted as one of the most anticipated games of the year. Today Codemasters reveals the full list of rally-spec cars and stages that will be featured in the game.

Colin McRae Rally 3’s development team is eyeing a level of visual and technical detail that surpasses any other racer. Placing players in the shoes of legendary rally champion Colin McRae, will provide a breathtaking sense of being on and, often, off the road in a fully weighted and authentically functioning 2002 Ford Focus RS WRC. In addition to the Focus, players will also experience being behind the wheel of three other 4WDs, four 2WDs and several other vehicles, with additional bonus cars to be discovered.

Featured cars include:

Citroen Saxo Kit Car
Citroen 2CV Sahara
Citroen Xsara Kit Car
Fiat Punto Rally Car
Lancia 037
Ford Focus RS WRC 2002
Puma Rally Car
1986 RS200
MG ZR Rally Car
Mitsubishi Lancer Evo 7
Subaru Impreza WRX (44S)
Subaru Impreza 22B Sti

Plus additional Bonus cars to be discovered

Visually, all cars featured are hugely impressive and over 16 times more detailed than the cars in Colin McRae Rally 2.0. The polygon count for the Focus model is up to a staggering 14,000, compared to about 800 for the previous game. This level of detail effectively gives players a Focus simulator to take on the rally stages, making the gameplay intensely more rich. McRae’s co-driver Nicky Grist is personally pace-noting every stage featured in the game as he would for a real rally. Again, this commitment to detail is an essential part of capturing the spirit of the player being part of an actual rally championship.

Visually Colin McRae Rally will be a feast of cars, stages and countryside with the Ford Focus RS World Rally Car returning as the lead car. The in-game Focus is being designed to feature fully moving working parts, such as suspension, and the enhanced damage engine will result in a totally destructible car – panels can be ripped off and punctured as well as dented.

The main championship game is a grueling series of races across eight international rallies offering tarmac, gravel, snow, dirt and rain-soaked road surfaces. In each year, players will race in six rallies, made up of six stages, with an additional Shakedown day and Super Special Stage.

Countries featured:


Japan
Spain
USA
Sweden
Finland
Greece
Australia
UK

As well as looking good, Colin McRae Rally 3 will capture the sense of being part of a professional rally team thanks to the close working relationship Codemasters has formed with Ford Racing. Making use of their vast expertise and passion for the sport, Codemasters has unparalleled access and is working directly with the key members of the team responsible for the Ford Focus RS WRC.

E sad sta tu smrdi ?

Kao prvo totalna povezanost sa Ford-om govori da je bi cela igra mogla da bude u stvari samo rezultat nekog komercijalni deal-a za promociju Focus-a.

Kao drugo naglasak na "igranje uloge" Colin McRae-a bi moglo da pretvori gameplay u neku vrstu RPG-a...("uzivite se u ulogu Colina, vozite Focus i spasite svet od zlih osvajaca" :D )

Kao trece, izbor kola je katastrofalan u smislu vernosti simulacije. Samo cetiri 4WD tj WRC automobila ??? Kao sto vidite nema Peugeot-a 206 (koji je trenutno u rally trkama dominantan koliko i Ferrari u F1), nema Subaru-a 555, nema Hyundai-a, nema Skode, jednostavno nema, sem EVO-a i Citroen-a, ni jednog automobila iz aktuelnog WRC sampionata ! Jeste da se u rally simulacijama ionako igra samo sa jednim kolima, ali meni nije jasno kako i kakve "virtuelne" rezultate ce igra da generise na kraju stage-a sa takvim izborom automobila ???
Zamislite npr. da neko napravi simulaciju F1 u kojoj bi se takmicili aktuelni Williams BMW, Minardi, BAR, Arrows i jos pet-sest bolida iz prethodnih desetak godina, i pri tom 'ladno odlucili da potpuno izostave Ferrari !

Kao cetvrto, broj stage-eva je smanjen na sest po zemlji, sa sadasnjih deset u CMR2 (+SS stage-evi) :(

Sve u svemu, i pored superiorne grafike, i cak ako unaprede fiziku, meni gameplay zvuci krajnje sumnjivo...Zivi bili pa videli, mozda ipak bude zabavno za voznju. Nazalost ima jos da se nacekamo, PC verzija znacajno kasni za verzijom za konzole, najavljena je tek za pocetak 2003-ce :(
 
drapin je napisao(la):
Pre dva dana je Codemasters je izdao zvanicni press release sa spiskom staza i automobila i opisom gameplay-a CMR3.
To izgleda otprilike ovako:



E sad sta tu smrdi ?

Kao prvo totalna povezanost sa Ford-om govori da je bi cela igra mogla da bude u stvari samo rezultat nekog komercijalni deal-a za promociju Focus-a.

Kao drugo naglasak na "igranje uloge" Colin McRae-a bi moglo da pretvori gameplay u neku vrstu RPG-a...("uzivite se u ulogu Colina, vozite Focus i spasite svet od zlih osvajaca" :D )

Kao trece, izbor kola je katastrofalan u smislu vernosti simulacije. Samo cetiri 4WD tj WRC automobila ??? Kao sto vidite nema Peugeot-a 206 (koji je trenutno u rally trkama dominantan koliko i Ferrari u F1), nema Subaru-a 555, nema Hyundai-a, nema Skode, jednostavno nema, sem EVO-a i Citroen-a, ni jednog automobila iz aktuelnog WRC sampionata ! Jeste da se u rally simulacijama ionako igra samo sa jednim kolima, ali meni nije jasno kako i kakve "virtuelne" rezultate ce igra da generise na kraju stage-a sa takvim izborom automobila ???
Zamislite npr. da neko napravi simulaciju F1 u kojoj bi se takmicili aktuelni Williams BMW, Minardi, BAR, Arrows i jos pet-sest bolida iz prethodnih desetak godina, i pri tom 'ladno odlucili da potpuno izostave Ferrari !

Kao cetvrto, broj stage-eva je smanjen na sest po zemlji, sa sadasnjih deset u CMR2 (+SS stage-evi) :(

Sve u svemu, i pored superiorne grafike, i cak ako unaprede fiziku, meni gameplay zvuci krajnje sumnjivo...Zivi bili pa videli, mozda ipak bude zabavno za voznju. Nazalost ima jos da se nacekamo, PC verzija znacajno kasni za verzijom za konzole, najavljena je tek za pocetak 2003-ce :(


Pazi, nece da moze da bude lose!:) Ko zna nasta ce da ispadne igra kad izadje. Ja verujem da ce to malo sto ispadne :( da ispadne dobro s obzirom koliko para ford ulaze u igru. A sto se tice cekanja, pa, pocetak {znaci sredina :( ) 2003 i nije toliko daleko.

P.S. U al se ti i ja napricasmo veceras. :)
 
NE kapiram zasto nema Peugeot-a, koji krsh ubacili su tu nekog Punta i Citroena a nema Peugeot-a koji ove sezone razbija i koji qrac je ovaj Puma Rally Car uopste?
 
Uh, izgleda da su se svi mother fucking komercijalizovali... CMR: Ford Unleashed
 
Ma bice sigurno neka patchina da se ubaci josh koji modeli vozila, broj stag-ova je shit ako je samo 6, ali mozda je to samo trip da zavaraju publiku, pa se pojavi sa 10 i vishe. Jedino je trulo shto nema vishe vozacha. U CMR2 ih je 15+player.
VRally ih ima 24. Bilo bi dobro da ih bude josh vishe (pogotovo za sve ljubitelje statistike tj. cifara...).

poz'
 
Mene u stvari malo brine sto tako neka firma ulaze u igru. Znaci da od realnog uporedjivanja njenog vozila sa nekim drugim nema nista. Tako slicno je bilo i sa NFS 5 Porsche, mada je mora se priznati ona igra ispala stvarno dobro.
 
Broj stage-ova je smanjen jer su stravicno produzeni...bice u proseku oko 20-ak minuta dugi...
Ali me stvarno nerviraju te fore sa Puntom, Saxom, krshom MG-om istarim fordovima iz 1986 (uzgred tad je Lancia harala sa Deltom ko Pezo sada sa 206) i sl.
Verovatno je najgore sto (bar ja pretpostavljam) u pocetku ovi bolji automobili nece ni biti dostupni nego otkljucavanje...
A po spisku kola verovatno ce biti takmicenja tipa B i C klasa pa tek posle WRC...:(
 
Mister No je napisao(la):
Broj stage-ova je smanjen jer su stravicno produzeni...bice u proseku oko 20-ak minuta dugi...
Ali me stvarno nerviraju te fore sa Puntom, Saxom, krshom MG-om istarim fordovima iz 1986 (uzgred tad je Lancia harala sa Deltom ko Pezo sada sa 206) i sl.
Verovatno je najgore sto (bar ja pretpostavljam) u pocetku ovi bolji automobili nece ni biti dostupni nego otkljucavanje...
A po spisku kola verovatno ce biti takmicenja tipa B i C klasa pa tek posle WRC...:(


A da mi bojkotujemo igru i da se bacimo na Solitaire! :D
 
Mister No je napisao(la):
Verovatno je najgore sto (bar ja pretpostavljam) u pocetku ovi bolji automobili nece ni biti dostupni nego otkljucavanje...
A po spisku kola verovatno ce biti takmicenja tipa B i C klasa pa tek posle WRC...:(
Verovatno ce biti tako nesto, jer evo sta sam jos nasao:
Capturing the emotions and consequences of being a professional rally champion it takes the gaming experience to the limit as the player attempts to become the globe’s greatest rally driver. In a career centred game, the pressure is on as the player takes on the role of Colin McRae as he’s given a three-year contract to win a series of championships for the Ford Rallye Sport team. Between the adrenaline-rushing rally driving, the game is seamlessly blended with stage starts, stage checkpoint, end stage and service area sequences. It’s these sequences, when the Ford team attends to the Focus itself that builds the atmosphere of actually being part of a championship rally team.
Znaci, ne gine nam career mode...koliko shvatam pocinjes sa nekim manjim/starijim Ford-om pa se u toku tri simulirane godine takmicenja "probijas" do Focus-a, ili tako nesto slicno...
Tja...ajde de...ma verovatno ce moci sve to da se unlock-uje i da se voze normalne pojedinacne trke.

Izgleda da se to trenutno smatra komercijalno uspesnijim resenjem od klasicne simulacije, npr. koliko znam i toliko ocekivani TOCA Race Driver ce biti carrer based gameplay.
 
luka.l je napisao(la):
A da mi bojkotujemo igru i da se bacimo na Solitaire! :D
Pa ako uspes da programiras onaj tvoj volan da deli karte - samo izvoli :)
Ja sam pokusao ovaj svoj FF da nateram da "trgne" kad karta padne na sto, ali nece, tako da cu biti primoran da i dalje samo vozim sa njim...;)
 
Mister No je napisao(la):
Ma da mene ljudi slusaju ne bi se makli sa Quake-a...jedinice :D

E, onda je dobro sto nas ljudi ne slusaju! :D

Pozdrav!
 
Mister No je napisao(la):
Ali me stvarno nerviraju te fore sa Puntom, Saxom, krshom MG-om istarim fordovima iz 1986 (uzgred tad je Lancia harala sa Deltom ko Pezo sada sa 206) i sl.

A po spisku kola verovatno ce biti takmicenja tipa B i C klasa pa tek posle WRC...:(

Pa Saxo, Puma i Punto su aktuelni automobili u Junior klasi (1.6l, FWD, 220ks). Ne smeta mi sto su te automobile stavili, obzirom da se, ako fizika bude bila realna kako obecavaju, biti zabavno osetiti razliku izmedju 2 i 4 vuce.

B i C grupa? Kakve su to grupe?
 
nemanjas je napisao(la):
Pa Saxo, Puma i Punto su aktuelni automobili u Junior klasi (1.6l, FWD, 220ks). Ne smeta mi sto su te automobile stavili, obzirom da se, ako fizika bude bila realna kako obecavaju, biti zabavno osetiti razliku izmedju 2 i 4 vuce.

B i C grupa? Kakve su to grupe?

Fizika nece biti bas toliko realna, garantovano :) (mada se razlika oseca i u CMR2) a B i C grupe su nepostojece grupe :D koje game developeri uvek ubace u igru iz meni nepoznatih razloga ctp; i to redovno bas Saxo-a :)
 
Nazad
Vrh Dno