Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

U međuvremenu sam kucao, našao za otvaranje za bateriju, ali nema mog modela za unutra ali znaći ću se.
Nego gledam kako se ostatak alata koristi. Mislio sam da neko možda ima neki detaljniji sajt/snimak/kanal ili nešto gde je sve na jednom mestu.
 
Valjda ce neko okaciti ako zna a sto se alata tice gledao sam ga i ja ali nisam smeo da uzmem da ne upropastim nesto posto znajuci sebe ja bi to non stop cackao

Sent from my MI 6
 
Potraži na YouTube kanal Watch Repair Channel, čovek je urar i ima mnogo dobar sadržaj za servisiranje i popravku.
 
Jel imate neku preporuku za seiko servis? U pitanju je skx007, nosim ga 7 godina i vreme mu je za mali servis a poceo je od skoro i da gubi rezervu snage, staje na manje od 12 sati od kad ga skinem, siguran sam da je ranije drzao mnogo duze . Zvao sam servis na zelenjaku ali je lik na odmoru, sacekacu jos 2 nedelje ako nema boljih predloga.
 
ako ti je za utehu, a ne treba da bude, moj skx007 od kupovine nije puno bolji .. skinem ga u 6 popodne, i do jutra nema sanse da izdrzi ako ga ne promesam uvece .. nosio ga na proveru kod pomenutog Kostica, on ga drzao na vrtesci kod sebe, i posle je valjda 24h izdrzao .. rece covek u redu je sat, nema potrebe za intervencijom .. ja se tripujem da moj do kraja ne moze da se navije ili tako nesto, mada je zaista tacan .. u svakom slucaju sacekaj Kostica da dodje, sto se mene tice od poverenja je covek.

skoro sam zamalo hteo da kupim NH36, iglu i krunu, i to je 90$ trebalo da izadje na Seikoparts, pa sam resio da kupim winder ako bas krene da me nervira, jer na kraju nista ne bi ostalo od sata kog sam kupio (zamenjena narukvica i kazaljke) sem kucista ..
 
Kupujem prodajem... Nikić Đorđe...

Covek kad zavrsi izmedju ostalog ti i kaze kako radi u kojim intervalima, kolika je rezerva.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni izuzetno drag sat.

eb72e855dfe501196f409fb3762630f1.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je i izuzetno lep klasičan sat.
 
Da li ste porucivali kaiseve sa strapscoa? Koliko je trajao shipping? Kvalitet, utisci?
 
Koji je tačno model ovaj zadnji dajver? Prelep. U zdravlju te služili.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Uh, oba su super.
Kako sam slab na diver-e i mene se više dojmi potonji :) Izuzetno izgleda. Prvi put ga vidim, koji je model?
 
plavi je Orient Nami, crni je Orient Pro Saturation Diver, najozbiljniji Orient ikada :)
 
mislim da je srp777, jedan or kornjaca. trazi seiko turtle.

Osim ta dva Orienta imam još dva :)

e89c96b1a379a9a563a9bc18ab0cf1ea.jpg
dde24a68f29cde68154fe19bbee04f78.jpg
 
Poslednja izmena:
Lepa Orient kolekcija. Čestitke za nove satove!
 
Poslednja izmena:
Orient Sun and Moon. Narukvica je napravljena dodatno, beli Sun and Moon dolazi sa crnom narukvicom.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
@tassoti, kao sto su rekli ljudi vec kornjaca srp777.

Inace prvi mesec sam ispratio, -11sec je trenutno posle 35 dana od kada sam da podesio. Ustvari ustalio se tu na -15 do -11 posle par dana nosenja i nije se mrdao posle toga.
 
@tassoti, kao sto su rekli ljudi vec kornjaca srp777.

Inace prvi mesec sam ispratio, -11sec je trenutno posle 35 dana od kada sam da podesio. Ustvari ustalio se tu na -15 do -11 posle par dana nosenja i nije se mrdao posle toga.
Jel moguće da je mehanizam toliko bolji na kornjači u odnosu na skx007? Meni dnevno zakasni 10-12 sekundi. Ili je moj sat nešto faličan?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa ti si u opsegu za tan mehanizam rekao bih, ne bi ni mogao da ga reklamiras npr. Koliko sam citao, obicno su dosta bolji od brojeva koji se navedu kao spec ali evo, ja sam imao srece izgleda, zadovoljan sam
bas.

Ima i toga koliko ga nosis i kako ti stoji nocu, ja sam moj nosio scaki dan mislim osim vikendima.
 
Ideš mi na živce :D

Šalim se, naravno, svaka čast na ukusu.

(i novcu :), onaj Pro diver nije baš jeftin koliko mi je poznato)
 
Poslednja izmena:
Hvala :)

OSD zato i nije kupljen nov :) Cena polovnog je bila reda veličine dva polovna Seiko divera... Nami je kupljen nov i bio je 160usd.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno