Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Coni reaguj! :)

Ja nisam u Srbiji, hbg...

Mada kao sto rekoh, SRP307 mi je lepsi... Izmedju tunjevine 639 bih pre izabrao...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav momci, vidim da ovde ima dosta stručnjaka pa mi treba mali savet, dobio sam na poklon ovaj sat, i me interesuje vaše mišljenje o kvalitetu? Meni je dizajn super i treba mi takav jedan sat.
festina.jpeg
 
+Edit

Kontaktirao sam prodavaca ovde u AT koji su naveli da imaju SRP307 u svojoj ponudi odnosno da im je potrebno 1-3 dana da naruce isti i... Model se vise ne proizvodi i ne mogu da ga nabave tako da sve sto je ostalo od 2nd Gen Monstera su samo preostale zalihe na stanju/lageru...

@LeadeR

Festina su ok satovi... Pre godinu dana sam uzeo 2 komada (zenska doduse) kao poklon i nisam imao nekih zamerki na izradu... A mogu i da se nadju relativno povoljno...Tako da su ok za cenu.
 
Poslednja izmena:
@leader, modni satovi veoma upitnog kvaliteta koji jako varira od serije do serije, bilo je slucajeva da kazaljke otpadnu same od sebe, krunica, sat strada posle pranja ruku itd.. U globalu veoma loš qc a cena u rangu japanaca..

Pored casia npr festina, jacque leman, fossil, nautica itd.. Jednostavno nemaju sta da traze..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Na uhrenlounge.de su trenutno Seiko SRP koranjce 787k1 i 789k1 308e i 300e... Sumo je recimo 414e.

Autorizovani Seiko prodavac koji daje 2 godine internacionalne garancije... I mislim da daju free shipping unutar EU.
 
Poslednja izmena:
Evo jednog vrlo povoljnog automatic hronografa, casual style, cena 477e

tissot-t-classic-carson-automatic-8.jpg


http://www.jomashop.com/tissot-mens-watch-t0684271601100.html
 
Coni, ne kupuj Tunjevinu,
em liči na Monstera a skuplji osetno, em ovaj švercer iz Lo šuri sa cenama,
em si skoro prodao crni sat, šta će ti još jedan dosadan cifer.
Samo OM2 bajo moj.
 
Ma naravno, preprodavci lešinari, ne dam pare [emoji1]

sent from my Gant fashionphone
 
Ima li neko iskustva sa prodavcem iz Krusevca na KP? Nalog je Satovi Krusevac,ima 700+ osena

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
Pojavio se OM2 na kp, i to J verzija, ko voli.. 250keka..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Taj sat je daleko od novog, ima defekt na kućištu i nikakvu garanciju. Bolje je dati 275 evra za nov sa garancijom.
 
Kakvih bre 250, glupost čista. Max 180-190, traže ljudi svašta ali ne znači da to toliko i vredi.
Ja sam svoj prodao pre mesec dana za 180, stvarno odličan i isto j verzija. I nije baš bila neka navalica. Nije to toliko redak sat da bi se plaćalo više za polovan nego što je kupovan nov.
 
Poslednja izmena:
Bolje je kupiti nov, sa garancijom, ako moze da se nadje negde... Ono sto je ostalo je na lageru (ako ih ima) su poslednji primerci jer se M2 ne proizvodi vise, potvrdjeno mi je od nekoliko prodavaca - ne mogu cak ni od Seika da naruce...

Znam jer sam i sam jurio prethodnih nedelju dana za SRP307 model u EU, samo na jednom mestu kod autorizovanog prodavca sam naleteo na SRP313k1 sa gumom za 300e.

Naravno opcija je uvek grey market i uvoz preko, ali tu garancija ne vazi...
 
Poslednja izmena:
Ja bih tom dečku za OM2 dai 200 evra na konto drugarstva ali 250, nikako

sent from my Gant fashionphone
 
cena je FIKSNA kao beton, ovo je budući seiko klasik BROJ JEDAN, cena će mu samo rasti, više se ne proizvodi i kao nov se već retko može naći, cene mu svakim danom rastu

Ma važi. Pa ja sam manje platio moj Monster nov. Igra na kartu sentimentalnosti, ali je malo rano za to, još uvek je sat relativno nov. Drugo, ljubitelji Seika nisu nešto preterano sentimentalni kad se uzme novac u obzir, to dokazuju i aukcije na ebay-u.
 
Šta da vam pričam... Taj čovek je imao neke u najmanju ruku zanimljive izjave ali ajde nije lepo da pričam :) ja sam imao sreće da su dvojica pristala na cenu koju sam tražio za skx007, naravno draže mi je bilo da šaljem čoveku za kog znam da je ljubitelj satova..
 
@aca

Meni je recimo lik prosle nedelje ponudio vise od tih 250e za moj SRP315 + 3 dodatne narukvice, pa ti vidi ko je lud tu... :) Doduse kapiram da je finansijska situacija u Srbiji drugacija... Za tih 250e i ako je stvarno J model, lik bi ga odmah prodao da je preko...

Cak razmisljam da prihvatim i uz doplatu uzmem neki od "Monster Tuna" modela ili pak Sumo... Ali iskreno mahom bih odradio doplatu samo za kozmetiku, tako da bas i ne vidim svrhu...


Nego dok mi drvimo od Monsteru... Ne znam koliko je vas ispratilo

https://www.hodinkee.com/articles/seiko-prospex-blue-lagoon-samurai-turtle-srpb09-and-srpb11


Seiko Samurai "Blue Lagoon" re-issue zajedno sa ovim novim kornjacama... Steta sto nije "punokrvni samuraj" :)

Takodje videh da se suska da ce Seiko mozda izbaciti, odnosno refreshovati SKX sa 4r36 mehaniznom... Mada je to vise rekla-kazala...
 
Poslednja izmena:
Ja odavno video ali ne sviđaju mi se... Što se cene tiče, to je do standarda...
 
@Coni
Znači drug ceni seiko samo kada treba da ga proda[emoji3]
A za 007 si stavio realnu cenu, ni nisku ni visoku. Za preprodavce mnogo, za onog ko traži baš taj sat taman.
 
Poslednja izmena:
Pre bih dodao još 3000 i uzeo u Sense nego dao nekom muljatoru tolike pare

http://www.satovi-online.com/catalog/srp309j1-orange-monster-p-3700.html

Naravno i ovde će uskoro da nestanu, a onda ovakvi dolaze do izražaja...

Za te novce je "no brainer" ako ih ima na lageru. Ja nisam video da se J model krece ispod 350e u EU, i to bas kod preprodavaca, obicne K verzije su isle izmedju 280-330 u zavisnostni od modela. Za 3 generaciju koja je kratko bila u ponudi prosle godine sam se zapitao da li su uopste normalni da traze 500-600e.

+Edit

Kod nas su onda i poprilicno pristupacni sa cenama Seiko satova. Zasto bi se cimali da uzimate polovne za 200e ako za 280e mozete nov da kupite sa garancijom?

@aca

Daju li satovi-online zvanicu Seikovu garanciju na 1-2 godine ili samo "njihovu" tj nasu? I koliko im je azuriran katalog? Posto vidim da imaju i dosta starih modela u ponudi (tipa Stargate gen 1)
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno