Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Jel imao neko iskustva sa platnenim narukvicama sa Ali-ja, kakvi su to materijali, svrbi li ruka posle nekog vremena, porucio neke dve, nije bas ni najpametniji potez stavljati narukvicu od 2 dolara na ovaj sat, al kad nema kod nas nekih lepih ili barem nisam nasao, svidja mi se jedna zvanicna Tissot u bomaru ali je 22mm (meni treba 20).
 
Preporuka za tekstilne narukvice za satove sa Ali tzv. Parachute Elastic.
Ko voli tekstilne narukvice, ove su po meni mnogo bolje od nato i zulu, zbog udobnosti, mogućnosti finijeg podešavanja (nema rupa), narukvica ne odiže sat i ne čini ga još debljim i nepostojanja one budže sa strane gde kroz gajku ide višak narukvice na nato i zulu.

Takođe narukvice dolaze sa metalnim delovima u svim kombinacijama boja, čelik, pvd, gold, rose gold, pa se mogu uklopiti sa bojom kućišta svakog sata.

Mana, što za sada ima dosta manje varijacija boja i dezena nego za nato i zulu narukvice.

Primer:
Pogledajte prilog 407551 Pogledajte prilog 407553
@Boris Lozac Ove narukvice su ok...

EDIT: Takođe ove Nato sa Alija su ok. Mnogo kvalitetniji materijal nego klasične Ali nato narukvice, kao i završna obrada, gajkice i kopča. Jedino vodi računa da su pomalo sjajne imaju neki "svilenkast" odsjaj.
 
Poslednja izmena:
Ove sam porucio dve , al kazem jel glupo malo kais od 2 dolara na sat od 1000, ne znam :D
Ta sto si porucio mislim da je losa, probao sam slicnu i bacio je odmah po prijemu.

Ona Parachute sa Cikinog linka deluje ok.

Ja u zadnje vreme nosim ovu i na analognom satu, udobnost 5+, estetika 2+:
 
Poslednja izmena:
Ove sam porucio dve , al kazem jel glupo malo kais od 2 dolara na sat od 1000, ne znam :D
Ovo što kaže @joojant200 te što si poručio su ekstremno loše ni za prineti ovima koje sam ti preporučio. Materijal krut i jeftin, rupe i štep neobrađen, kopča neka legura (ili ofarbana plastika) ni blizu čelika
Veruj mi video sam i imao u rukama uživo, jer sam ih i sam poručivo za neke jeftine satove, ali više ne jer su ove preporučene mnogo bolje. Jedina mana ovih što sam ti preporučio (uz estetske mane svih nato narukvica (pa i onih od 100USD) koje sam pobrojao u mom postu) je da nemaju 18mm širinu u svim varijanama, ali to tebi i ne treba.
 
Jel mozda neko od vas to pokusavao, ili je to mozda moguce uraditi kod nekoga, tipa uzeo bih ovu od 22mm i da se samo secnu coskovi, da upadne u sirinu za 20mm? Vidite kako kod mene izgleda lug, taman bi onda i ispalo kao na mojoj gumenoj, lug to lug je 20mm ali sama sirina je vise 22 ili cak 24..

 
Samo ces je rasparati ako uzmes da seces. Sigurno moze da se nadje normalna najlon 20mm narukvica.
btw: lug with.
 
Width :)

Mogu da se seku/ukrajaju kožne/silikonske/plastične narukvice, najlon i tekstil ne. Znam da sajdžije to redovno rade.
Ove Tissot jesu gumene, mogu da se secnu. Samo treba obratiti pažnju da ne štrče u odnosu na telo sata, jer onda treba mnogo da seckaš i time ćeš samo upropastiti narukvicu. Ili će biti ružno.
 
Gumene su zvanicne da, dobice Beric valjda oficijalne za moj sat pa bi uzeo i crnu, ova sto sam linkovao je tekstilna, pa gledam umesto zvanicne crne gumene neku tekstilnu da uzmem, ta teget bi bas cucnula a jos je official Tissot, samo sto je eto 22mm. Mozda prebacim ovu custom made koznu braon sa starog Tissota, ona je 20mm :)
 
Uh, sad videh (nekako sam prevideo prvi put), 4.000rsd za tekstil. "Malo" su ga preterali ...
U USA ranga 28-30$, u EU ~ 30-35. Tekstil.
 
50mm na mojoj ruci bi bas izgledalo ko zidni 🤣

Max 44mm a verujem da bi 42 bio optimalan
 
Kakvi su roamer satovi? Navodno neka akcija sa 35 na 21k slim line classic. Lepo izgleda. 🤔
 
Kako vam deluje ova kombinacija sa koznom narukvicom..

PXL_20231107_221032896.jpg
PXL_20231107_221103401.jpg
 
Šta mislite o Steeldives satovima. Imaju lep (iskopiran) oblik, većina ima NH35 mehanizam, sapphire staklo, vrlo prihvatljivu cenu.

 
Šta mislite o Steeldives satovima. Imaju lep (iskopiran) oblik, većina ima NH35 mehanizam, sapphire staklo, vrlo prihvatljivu cenu.

Ok su satovi.
Daju puno za cenu.
Ako se odlučiš da kupiš, gledaj na Aliju, jeftinije je nego na zvaničnom sajtu, pogotovo sad pred 11.11.
 
Šta mislite o Steeldives satovima. Imaju lep (iskopiran) oblik, većina ima NH35 mehanizam, sapphire staklo, vrlo prihvatljivu cenu.

Odlicni satovi za trazenu cenu, odlicna izrada, lume je bio odlican.
Metalna narukvica malo meh, a silikonska u boji sa rupicama malo previse plasticna mada ima čari na bazenu, nato narukvica im je odlican kvalitet samo malo preglomazna. Crna rubber narukvica sto prodaju je isto silikonska nije ali nije losa kao ove sarene. Bezel mehanizam ima malo reckav zvuk.
Malo je starinski dizajn, vecina satova je lug to lug 50mm. Imaju onog drugog brata adidesdive, nikako da skontam u cemu je razlika.

edit: imas i na alibabi
 
Poslednja izmena:
Odlicni satovi za trazenu cenu, odlicna izrada, lume je bio odlican.
Metalna narukvica malo meh, a silikonska u boji sa rupicama malo previse plasticna mada ima čari na bazenu, nato narukvica im je odlican kvalitet samo malo preglomazna. Crna rubber narukvica sto prodaju je isto silikonska nije ali nije losa kao ove sarene. Bezel mehanizam ima malo reckav zvuk.
Malo je starinski dizajn, vecina satova je lug to lug 50mm. Imaju onog drugog brata adidesdive, nikako da skontam u cemu je razlika.

edit: imas i na alibabi
Nema razlike između Addiesdive i Steeldive samo naziv brenda i izgled logoa pa ko šta voli.

I dalje su bolje cene na Ali nego na Alibabi.

Ako gledaš taj Seiko Captain Willard like, po meni, trenutno je Watchdive puno bliži orginalu po boji brojčanika i kvalitetu izrade, pogotovo narukvice, jer su oni ipak San Martin podbrend koji je poznat po vrhunskim narukvicama.

A i ulažu u dizajn, nisu samo copy-paste, npr. nova Tuna u njihovoj režiji:
800-1_479b8a02-66ab-4e6e-9b6c-e4ccbc9d34fe_610x_crop_center.jpg
800-2_2933ad99-0ed1-428e-96b8-ee598fb75065_610x_crop_center.jpg
 
Nema razlike između Addiesdive i Steeldive samo naziv brenda i izgled logoa pa ko šta voli.

I dalje su bolje cene na Ali nego na Alibabi.

Ako gledaš taj Seiko Captain Willard like, po meni, trenutno je Watchdive puno bliži orginalu po boji brojčanika i kvalitetu izrade, pogotovo narukvice, jer su oni ipak San Martin podbrend koji je poznat po vrhunskim narukvicama.
Mislim da su razlicite fabrike iz istog grada koje su jednog momenta podelile dizajne modele, steeldive je bio prvi pa se posle pojavio adides.
Addiesdive/addies ima dosta i na kp.
Ne gledam trenutno nista CH da kupim.

btw: u vezi naziva addides i addies, u prilogu slika :)
 

Prilozi

  • RDT_20231108_0729202984524316163920147_edit_165589823007024.jpg
    RDT_20231108_0729202984524316163920147_edit_165589823007024.jpg
    220.1 KB · Pregleda: 72
Mislim da su razlicite fabrike iz istog grada koje su jednog momenta podelile dizajne modele, steeldive je bio prvi pa se posle pojavio adides.
Addiesdive/addies ima dosta i na kp.
Ne gledam trenutno nista CH da kupim.

Malo sam istraživao. Satovi su iz provincije Guangzhou. Majko moja, kakav grad sa istorijom od 2.200,00 godina. Da li je moguće da ima više od 65 mil. ljudi ? Nemam ni jedan sat iz Kine. Nemam ni mnogo satova, malo više od deset. Ovo bi mi bio mali izlet u egzotiku, po nekoj simboličnoj ceni. NH35 je baš dobar Japanski (SEIKO)mehanizam. Ne verujem da mogu da ga iskpiraju ?

 
Malo sam istraživao. Satovi su iz provincije Guangzhou. Majko moja, kakav grad sa istorijom od 2.200,00 godina. Da li je moguće da ima više od 65 mil. ljudi ? Nemam ni jedan sat iz Kine. Nemam ni mnogo satova, malo više od deset. Ovo bi mi bio mali izlet u egzotiku, po nekoj simboličnoj ceni. NH35 je baš dobar Japanski (SEIKO)mehanizam. Ne verujem da mogu da ga iskpiraju ?

Mehanizam je orginal, ne kopiraju ga, tu nema bojazni.

Taj mehanizam je namerno Seiko napravio preko povezanih firmi SII ili TMI tako što je "degradirao" malo svoj 4R35 mehanizam, da bi se NH ugrađivao u non Seiko satove.
Koji god Nh35 da te zapadne da li Sii ili TMI oba su odlična.

Takođe i NH36 (ima dan datum), NH34 (ima GMT funkciju) i NH38 (dez dana i datuma tj. bez prozora na ciferu) su mehanizmi iz iste serije istog kvaliteta.
 
Nemam ni jedan sat iz Kine. Nemam ni mnogo satova, malo više od deset. Ovo bi mi bio mali izlet u egzotiku, po nekoj simboličnoj ceni. NH35 je baš dobar Japanski (SEIKO)mehanizam. Ne verujem da mogu da ga iskpiraju ?
Meni je SD bio sasvim OK. Samo sto bi ako ima opcija da se bira konfiguracija, i ako je malo jeftinija od metalne narukvice (meh) uzeo sa Nato strap-om koji je odlican.

I caseback logo je zanimljiv, malo izgleda kao ronilacka oprema, a malo kao maskirani ninza kad se okrene napacke :)

A pogledaj i na kp, ima dosta adiasa i san martina.
 
Opa davno ne pogledah meranom. Razlozi: diglo cene, nema više cinculiranja sa kursom rublje, transport upitan zbog rata...
 
Cene su bas skocike, pre neki dan bacim pogled i inam sta i videti. Kada sam poslednji put pre toga gledao , bile su 55-65$
 
Vrh Dno