Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam, ali evo odmah posle ovoga sam se bacio na trazenje i vidim da ima toga i ovde pa cu narednih dana svakako otici da probam.

I vec na sajtu ne vidim da neko garantuje za rezultate onako kako je to prikazano na video klipu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Hocu naravno...
ali koliko sam procitao vec vidim da se naocare prodaju a kao test uspesnosti je Ishihara-test sto bi trebalo da znaci ako je daltonista procitao brojeve sa testa da sada vidi boje, sto je potpuna nebuloza koja nema veze sa realnim zivotom.

Smem i da se kladim da mi naocare nece dati da probam bez pregleda koji se placa :)
 
Poslednja izmena:
Kao daltonista mogu vam samo reci da je ovo strasan fake.
I jako me iritiraju ovakvi klipovi gde je prikazano kako sa nekim naocarima odjednom mozes videti boje.

Informisi se prvo. Koliko se secam, ne radi kod svih i cini mi se ne popravlja 100%, zavisi od vrste daltonizma ali kod vecine radi. Imas realnih review-ova po netu.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Mozda video sam po sebi jeste "fake", sto ne mora da znaci da te naocare ne pomazu i/ili nisu pomogle nekome u tom video klipu. :)
 
Ranije sam gledao ovog lika, detaljan je, pun informacija i deluje potpuno iskren.
Deda mu je krvav kad kaze, probacu ih na semaforu, svima kazem, braon je na vrhu, zuto u sredini a plavo dole :)
 
Poslednja izmena:
naocare ne rade na full daltoniste, rade sa onim poludaltonistima ;)
 
Poslednja izmena:
Entimiša ono sivilo jedva da sam vidio broj

Btw nisam znao da postoje više tih vrsta daltonista
 
I evo kao sto sma i ocekivao, naocare nigde nisam mogao da probam...

Vecina opticara su se cudila sta trazim i rekli su da tako nesto ne postoji i da je to vise na nivou istrazivanja, ali firma iz zemuna navodno nudi te naocare (da ih ne reklamiram zaista nisu zasluzili) za 300eur

Trazio sam da probam, ali rekose da nemaju vec oni prodaju samo stakla sa kojima bi trebao da napravim naocare, i nude mi pregled kako bi oni ustanovili da sam daltonista.

Kada sam ja rekao da ja jesam daltonista, oni su me pitali ko mi je to rekao (tad je vec sve postalo pomalo smesno)

U sustini oni nude testiranje (ono sto na enchroma sajtu uradite za par minuta) i naplacuju to 2700din, nakon toga dobijete stakla i pravite naocare kod nekog opticara koga vi izaberete (oni ne nude naocare)
I nista ne garantuju
meni je potpuno jasno da su to samo obojeni stakleni filter koji ce da istaknu boju koju inace ne prepoznajem.

Ranije sam gledao ovog lika, detaljan je, pun informacija i deluje potpuno iskren.
Deda mu je krvav kad kaze, probacu ih na semaforu, svima kazem, braon je na vrhu, zuto u sredini a plavo dole :)

Taj lik je vec mnogo realnije prikazao stvari, bez ikakvog plakanja smejanja i drame...
Sve te stvari je on video i bez naocara, a naocare sve sto rade je da istaknu boje koje inace njemu tj nama nisu upadljive
i sam kaze da stvar nije funkcionalna za svakodnevni zivot vec vise kao neka prakticno neupotrebljiva demonstracija.
 
Poslednja izmena:
Na kraju ipak nisi ni probao, ali to te i dalje ne sprecava da tvrdis da ne radi.
 
Mislim da moze rezonovanjem da zakljuci da ne zeli da pukne 300€ nizasta. Mozda gresim, mozda gresi, ali to "probati" ocigledno krije neku caku iza sebe, cim su tako skatljivi sa tim da uopste ni ne mozes da probas, i ta caka izgleda da kosta 300€. Uostalom u danasnje vreme svi proizvodi ovakvog tipa imaju money-back guarantee, osim ovoga... Jos jednom, pojma nemam da li je prevara ili ne, ali da sam na njegovom mestu, takodje bih rezonovanjem i zdravim razumom zakljucio da necu da puknem 300€ na nesto sto toliko smrdi da moram da budem dosta naivan da bih poverovao.
 
Poslednja izmena:
nisam ispratio jel bakara full daltonista ? posto sam vec pomenuo da njima ne pomaze, to je sve u domenu naucne fantastike ako si full daltonista, ali si delimicno daltonista onda pomazu, *mjau**mjau**mjau* ja sam ih gledao jos pre mnogo godina i nisu n i bile toliko skupe, da su prevara odavno bi se znalo da ne rade, ali opstaju = ljudi kupuju = rade .... sad ovi nasi jadnici bi mogli da nabave jedan demo par bez dioptrije ... ali avaj
 
Pa ako ne prave naočare imaju sočiva!? Daj da vidim kroz sočivo! Ne daš? Mrš u pm!
Svakako se ne bih predao, kad tad bih probao. Prvo, valjda znaš koji si tip daltonizma? Čovek je objasnio kojem tipu reaguju naočare, pa i tada ne deluje na 10, 20% (koliko je već rekao).
Što se tiče doživljaja, računam da daltonisti niko ne kaže da to jeste, vecina verovatno sama ne bi ni provalila. Nije baš da se one obojene tačkice tako lako nalaze u prirodi.
 
Poslednja izmena:
Kod rod monochromacy nema pomoci. Ne verujem da je to jer je bas retko stanje. Steta Bakara, umesto ovako



izgleda bice ovako




Sve me ovo podeca na raspravu da li je zemlja ravna ploca ili ne.
 
Nisam probao jer nema naočara.
Hoće da me pregledaju, a ja sam bio 100x da me gledaju za daltonizam to se svodi uvek na testiranje Ishihara testom a to imaš za 2min na encroma sajtu.
Nikakve drugi pregled koliko ja znam ne postoji, vrlo je jednostavno.

Ispada da treba da dam bar 2700 din i još 300€ i nikakve demonstracije nema.
Na kraju znam kako bi bilo, mi smo vam prodali sočiva a ne naočare...
Pa kod koga prodje, ja maglu ne kupujem.

Ja sam Strong protan tip po enchroma testu.

Treba ovo odvojiti u zasebnu temu i ima da se javi bar još nekoliko daltonista [emoji6]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci vec mogu da prevare infrared kameru... Bice veselo...

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno