Šta je novo?

Youtube i ostali video linkovi 2014

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RAW: The moment police storm Sydney hostage site

[YOUTUBE]sYdL44_8T5I[/YOUTUBE]
 
Gledao sam to juce uzivo i nije mi jasno u koga su ispalili toliko metaka..kao da su naleteli na grupu dzihadista zabarikadiranih unutra, a ne jednog coveka...bar jedno 3 okvira su ispalili i jos 3-4 sok-bombe
 
Mozda je bio mrak unutra pa su pucali u odredjeni deo prostorije. Koliko sam procitao zakacili su i par civila,ne zna se jos tacan broj mrtvih
 
Ummm, a naocare za nocno osmatranje?
 
To da. :) ko ce ga znati,mozda ih je ipak bilo vise unutra
 
Cccc, po iskljuci se struja objektu pre ulaska ;)
 
Vidi se da su ove australijske antiteroristicke jedinice diletantske, ovo bi u Americi resili jednim hicem - ali lako je njima kad svaki dan imaju praksu.
 
Kad vidiš kol'ko su pojedine životinje retardirane počneš nekako lakše da podnosiš ljudski ******izam.
 
Vidi se da su ove australijske antiteroristicke jedinice diletantske, ovo bi u Americi resili jednim hicem - ali lako je njima kad svaki dan imaju praksu.
Mnogo gledas filmove, u realnom svetu situacija sa taocima se resava znatno drugacije.
 
U americi bi usao tom kruz i resio problem za 1sec. Ako bi bila frka zvali bi tora, kapetana,betmena, hulka, optimusa....
 
Колико сам ја укапирао оно двоје људи је убила полиција док су пуцали у тог лика, тако да и нису нешто ефикасни, више су људи убили они него он.
 
Ako ti ovu situaciju poredis sa onom u Sydney-u onda nemam reci...

Jedan taoc na otvorenom prostoru naspram desetine u zatvorenom.

Sasvim razlicit scenario.

Okacio sam ti random link, gde se vidi kako policija u SAD postupa - 1 pucanj cim se ukazala prilika i kraj price. Ovo australijsko je cist diletantizam - nasumicno bacanje bombi, pucanje s vrata, oklevanje da se udje - nepripremljena akcija neiskusne policije. Sve i da nisu direktno pobili taoce, doprinos policije njihovoj smrti je ogroman.
 
Pa sta ce neiskusna policija kad su normalna zemlja pa nemaju pucnjave u skolama, trznim centrima svake dve nedelje...
 
Okacio sam ti random link, gde se vidi kako policija u SAD postupa - 1 pucanj cim se ukazala prilika i kraj price. Ovo australijsko je cist diletantizam - nasumicno bacanje bombi, pucanje s vrata, oklevanje da se udje - nepripremljena akcija neiskusne policije. Sve i da nisu direktno pobili taoce, doprinos policije njihovoj smrti je ogroman.

Poredjenje ti nije na mestu jer je u pitanju jedan obican junkie dok sa druge strane imas islamistu, jel' moram da objasnjavam po cemu su oni poznati?
Postoji scenario gde smrt teroriste ne garantuje sigurnost taoca.

Uletanje u kafic nije bila nikakva planirana akcija, krenuli su tek kada su culi pucnje.
 
Pa ocito je da nije bila planirana akcija, to i govori o diletantizmu. 16 sati traje talacka kriza, a oni nisu napravili plan?
 
:)

chairborne-ranger-military-fps-gamer-t-shirt-thumbnail.jpg
 

Prilozi

  • chairborne-ranger-military-fps-gamer-t-shirt-thumbnail.jpg
    chairborne-ranger-military-fps-gamer-t-shirt-thumbnail.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 90
Na sta mislis, na Beslan ili Dubrovku?

Na oba... i bio sam sarkastican.

Ako ti ovu situaciju poredis sa onom u Sydney-u onda nemam reci...

Jedan taoc na otvorenom prostoru naspram desetine u zatvorenom.

Sasvim razlicit scenario.

Poredjenje ti nije na mestu jer je u pitanju jedan obican junkie dok sa druge strane imas islamistu, jel' moram da objasnjavam po cemu su oni poznati?
Postoji scenario gde smrt teroriste ne garantuje sigurnost taoca.

Uletanje u kafic nije bila nikakva planirana akcija, krenuli su tek kada su culi pucnje.

Prvo su desetine u zatvorenom, onda je jedan, ali je Islamista? Niti je bio zatvoren prostor (unutar kafea jeste, ali je zastakljen), niti je lik bio islamista, nego je neuracunljiv. Da li uopste znas o cemu pricas?

Kada je neuracunljivi ludak efektivniji od specijalne jedinice, onda se to zove propala akcija.

A ako nisu utrenirani jer je Australija mirna zemlja, postavlja se pitanje cemu postojanje specijalne jedinice koja nije ni za sta? Mogli su da iznajme tudju da doleti za tih 16 sati privatnim avionom iz bilo koje drzave sveta i resi situaciju za njih. Jeftinije bi ih izaslo nego dnevnice ovim ludacima sto ubacuju 4 granate u kafe, i osiguranja porodicama zrtava.

Plan i protokole treba da posedujes svakodnevno, a ne da pravis kad nastane problem i da ti nije dovoljno 16 sati. Terorista je covek, ne moze sam da drzi taoce danima, i da funkcionise bez fizioloskih potreba.
 
Poslednja izmena:
Na oba... i bio sam sarkastican.
Znam, zato i pitam. Da li mislis da ovo moze da se poistovecuje sa pozoristem u kojem je PEDESET njih opasano eksplozivom i sa detonatorima u ruci, nervozni, nadrkani i syebani u mozak do bola. U takvoj situaciji ni u najsrecnijim okolnostima nema hepienda.
 
Znam, zato i pitam. Da li mislis da ovo moze da se poistovecuje sa pozoristem u kojem je PEDESET njih opasano eksplozivom i sa detonatorima u ruci, nervozni, nadrkani i syebani u mozak do bola. U takvoj situaciji ni u najsrecnijim okolnostima nema hepienda.

U pravu si. Trebali su nuklearnu bombu da bace na pozoriste, otrov nije bio dovoljan.

Da napisem i nesto ozbiljno: svestan sam da ni u najsrecnijim okolnostima nema hepi enda, ali da li stvarno mislis da su uradili sve sto je bilo u njihovoj moci i da drugom tehnikom, ili da druga specijalna jedinica ne bi proizvela bolje rezultate? One postupke moze samo ***** da greenlight-uje, covek bez savesti, i veoma glup. Hocu da kazem da svako, pa i veoma glup covek bi se setio onoga, da ubace gas i da sacekaju da vide ko ce da se probudi a ko ne. Posle nisu ni hteli objave sta su ubacili, da bi olaksali lekarima lecenje pacijenata, to je isto opravdano situacijom koja je prethodila?

Sa druge strane, ako dozvolis da ti "PEDESET njih opasano eksplozivom i sa detonatorima u ruci" u glavnom gradu upadne i zaposedne pozoriste, onda je to preveliki propust obavestajne sluzbe, da ne kazem najveci. To su sitni teroristi, nije kao da im je upao profi organizovan sistem neke od vecih sila sveta. A neuracunljivog lika ne mozes da izvalis, tako da je iz ovog ugla cak i veca odgovornost i krivica nad Rusima nego nad Australijancima (iako je ono na klipu tragicno smesno izgledalo).
 
Poslednja izmena:
Najlakse je napisati glupost. Daj neku McClane taktiku koja spasava dan u ovakvoj situaciji.
Jel pamtis mozda akciju Specnaza sredinom 90ih, gradski autobus u sred Moskve pun putnika?
 
Poslednja izmena:
Najlakse je napisati glupost. Daj neku McClane taktiku koja spasava dan u ovakvoj situaciji.
Jel pamtis mozda akciju Specnaza sredinom 90ih, gradski autobus u sred Moskve pun putnika?

Nije glupost, adekvatan je komentar na tvoj, ali sam ipak odlucio da pokusam da ti dokazem da je tvoj bio isti takav, pa sam editovao..

Ne pamtim jer pocetkom 90ih nisam bio u stanju da pojmim ovakve stvari, a nisam upucen u retrospektivi :p

I da odgovorim mikiju vezano za night vision:

Profesionalna oprema pored pojacivaca ima senzore za svetlost od kojih zavisi nivo svetlosti koji hvataju i pojacavaju senzori. Tako da bi paljenje/gasenje svetla jedva i primetili sa "naocarima". Cak i nasa vojska ima to.

Evo i yt komentara koji najbolje opisuje onaj video:

The actors and directors could've done a better job... This was sloppy operation, even by 9/11 standards...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno